Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. anel007

    anel007 Komšija

    relativno su brzi kad su u pitanju kvarovi koji uticu na veci broj korisnika, bas nedavno rodjak imao probleme sa brzinom interneta i bukvalno je bilo danas nazvao, sutradan dosao monter da vidi sta pravi probleme i ustanovio da tom dijelu naselja nedostaje jedno pojacalo, dan poslije dosla ekipa ranom zorom da postavlja to novo pojacalo i razvlaci kablove koji su potrebni :)
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Jos neko ima prob ?

    [​IMG]
     
  3. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    Držim da speedtest nije pouzdan , nekad pokazuje 14,8Mb/s koliko bi trebalo , nekad kao u tebe , nekad 5,6,7...Mb/s , promjenim server isto , ali DL uvijek 1,7MB! to je dobro , druga je stvar ako osjetiš štekanje pri downloadu.
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma speedtest formalno stavljam. Steam ne baca prake 400KB/s kao ni torrenti. Cesto pada na 200 pa se digne do nekih 400.
     
  5. zoi

    zoi Veteran foruma

    Za divno čudo da ja nemam problema kad drugi imaju, inače bude obrnuto. Steam leti na 1,7 MB/s bez problema, ne pamtim veće probleme u zadnje vrijeme, i to je za pohvalu.
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

  7. Tesla

    Tesla Aktivista

    Drugovi, iinteresuje me koliko npr 1h vremena zauzme prostora na disku jer zelim da snimam neki materijal a ogranicen sam sa HDD-om pa da ne zapocinjem ako necu uspjeti sve da zavrsim.

    Govorim o cisco d3 v2.0 receiveru

    Hvala
     
  8. Ziks

    Ziks Aktivista

    Imate li vi probled sa digitalnim reciverom ? Malo prije dosao kuci da upalim TV , kad pise "SKENIRANJE KANALA". Pritisnem OK , zavrsi skeniranje ali opet me vrati na istu stranicu skenjiranje kanala .... ne mogu izaci nikako i samo se vrti u krug . Je li to do njih ili do recivera ?
     
  9. wragg

    wragg Aktivista

    Koji imas receiver? Ako je Cisco v20, napravi mu hard reset: Iskljuci na prekidac nazad, drzi pritisnuto vol-, ch+, ch- i dok to sve drzis ukljuci na prekidac (trebat ce ti malo vise ruka :D ). Drzi ove tri tipke dok ne dobijes na malom displayu poruku "clr", pa mozes pustiti i odmoriti prste :D
    Kad ti pokaze "done", opet iskljuci pa ukljuci na prekidac iza i odradi pocetni setup i skeniranje.
     
  10. anel007

    anel007 Komšija

    hahahhah kad se sjetim da mi je jednom teta rekla da to uradim dok sam s njom na telefon pricao, pa sestro draga da i nogama upirem te tipke nebi islo a kamo li sa jednom rukom :mrgreen: :mrgreen:
     
  11. Ziks

    Ziks Aktivista

    dobro je , nisam mrao koristiti tu specijalnu tehniku :D Rijesi se samo od sebe nakon nekog vremena haha
     
  12. Riddick

    Riddick Aktivista

    Zasto Telemach koristi fiksne IP adrese za korisnike? Kako doci do dinamicke IP adrese za obicnog korisnika? :?
     
  13. bhd

    bhd Veteran foruma

  14. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Prodaju citave SBB grupacije, i naravno restruktuiranje poslovanja prije toga
     
  15. wragg

    wragg Aktivista

    I smanjivanju plaća radnicima, kao i smanjenje broja radnika sto ce opet dovesti do losije usluge na kraju.
    Kad je Mid Europa Partners uzela Telemach to se desilo, pa se mogu kladiti da ce i sada.
     
  16. Ziks

    Ziks Aktivista

  17. anel007

    anel007 Komšija

    ^ opa, 1.8 up, polako napredujemo :D
     
  18. Pionir

    Pionir Overclocker

    Djaba im brzine kada internet ne mozes uzeti posebno, nego samo u paketu sa TV i/ili Tel.

    Svako malo ukinu neki program, a na onim sto platis dodatno u digi-paketu zacrne ekran...

    HBO ne trebam, trebam Mini Ultra crtice za sina.

    Na digi gledam samo programe koji se ticu nekih desavanja tipa reprezentacija BiH, boks i sl.

    One programe koje ugase, naravno mozes kupiti za jos koju marku vise, ha-ha sta ba ! pored interneta, drugih kablovskih operatera i satelitske antene sa motorom-ne dolazi u obzir.

    Ova prodaja meni djeluje kao potez ocajnika, a ja ih gasim samo zbog Mini Ultra.
     
  19. Piroman

    Piroman Komšija

  20. Vedo

    Vedo Moderator

    gratis je, ne znam sta se bunite. ovi paketi od 15 Mbps su i vise nego dovoljni za sve zivo, mene raduje sto dizu upload, dl brzina je sasvim ok vec.

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2