Nvidia Kepler

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Sena, Jan 24, 2012.

  1. Bonded_by_Blood

    Bonded_by_Blood Aktivista

    Pa da bi je imao :D
     
  2. heroic

    heroic Komšija

    Ja sigurno necu :D meni za moje gaming potrebe dosta GTX 770, i to jedna :D
     
  3. k0ST

    k0ST Aktivista

    Ma fina karta, brza, sexy, jedinstvena - klasicna asusovska demonstracija tehnoloske izdrk... peder... inovativnosti!! Meni je uvijek fino vidjeti (i mastati da posjedujem) neku dual GPU karticu, pa makar GPUovi i ne bili high end. Nazalost, kao i sve druge dual GPU kartice i ova ima ozbiljnu manu u poredjenju sa obicnim SLI rjesenjem - ukoliko crkne 1 od GPUova imas samo skupu ciglu :) (™ ove mudre rijeci nisam ja smislio, vec neko znatno pametniji od mene ™)
     
  4. KingT

    KingT Veteran foruma

  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Tek sad vidjeh ovo jer ne pratim ovaj thread, al koja glupost. Ovo rjesava samo tearing i nista vise, nece igre ici nista fluidnije ako i monitor smanji frekvenciju.
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    ove monitore ce kupovati ljudi sa high end grafama, nema tu pada fpsa/Hza ;)

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa jesi li pogledao video? Isticu prednost na 40 i 50 fpsa.
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    Stigla grafa (Palit 770GTX), BF4 1920x1200 multiplayer, sve ultra, 4xMSAA i fps nikada nije pao ispod 60, bar na Paracel Storm mapi.

    Btw, napokon Crysis kec ide 1080p60, 2xAA, sve na very high :)

    [​IMG] [​IMG] [​IMG]


    Idle:

    [​IMG]

    Load:

    [​IMG]
     
  9. bhd

    bhd Veteran foruma

  10. KingT

    KingT Veteran foruma

    Cestitke i da te sluzi dobro kao ona GTX 570 :D
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    Hvala druze, ma grafa je zmaj, melje sta god da joj serviras :D
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa je li bolja ona 690 gtx? :)
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    ja ne bi uzimao dual-GPU, radi tog micro-stutteringa, dzaba sto pumpaju fpsove kada pojedini frejmovi se ne stignu prikazati na monitoru pa se onda neki frejmovi zadrze vise nego sto bi trebali i slika onda 'zastajkuje'.
     
  14. Sena

    Sena Veteran foruma

    Micro stuttering je nekada bio problem........
     
  15. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Ja nikada nisam imao dual GPU setup, pa ne mogu iz iskustva govoriti. Ali sam na vise mjesta citao da microstuttering postoji danas kao sto je postojao prije 5 godina. Neki ljudi ga ne primjete uopste, dok drugima vadi zivce pa ne mogu ni uzivati u igrama.
     
  16. heroic

    heroic Komšija

    Ja ne vidim poentu zasto bi se zamarao sa vise grafickih osim ako nemas high end konfiguraciju kao sena, pa ne mozes imati bolji single GPU. Po meni samo ove top kartice (79xx, R290, 780...itd) su vrijedne SLI/CF-a. Multi-GPU je samo space-saving metoda SLI/CF-a, ovaj Mars 760 ima prednost jer ga mozes ugurati u neko malo kuciste itd. Ali opet zasto ne ugurati obicnu 780 (koliko sam upratio skoro su identicne performanse)...ne znam.

    Nvidia odavno ima dobro softversko rjesenje za to, dok je AMD sa zadnjim driverima znatno poboljsao, pa je sad vec pitanje samo da li si dostigao plafon sa single GPU.
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa 690 je jedna karta u kojoj su dvije 680. U svakom slucaju po onoj cijeni izgleda primamljivo.
     
  18. Moncho

    Moncho Komšija

    Da li vi stignete nesto odigrati od silnog pisanja ovdje xD vraga mu vishe, ja nemam kada pisati od igranja :)

    btw PALIT FTW :), jefitne grafe a jako solidne, palac od mene za ovu moju palitovku.


    Nakon neki mjesec dana gejmanja na njoj, moram izreci samo rijeci hvale, sicu me dosla, tiha kao noc u HEKu ( referenca na EVE Online), melje sve sto moze da zazvalji.

    Hladna kao Sarajevo ovih dana, temp uopce ne skace preko 50C, doduse ja i ne tjeram je do kraja, 4x EVE clienta na 24" monitora na u window modu, strasno samo mogu to reci, a kada se jedan client razvuce po cijeloj duzini 3x 24" monitora, delirij ziv, kao da letis tamo u svemiru, strasno, nema rijeci koja ce to opisati osim sjesti i to probati...

    Konacno kriza moze da se igra na pristojnim brojem slicica i odlicnoj kvaliteti prikaza. Mogao bih jos drobiti, ali moram ici igrati se :):)


    Palac gore :smt023 :smt023
     
  19. Sena

    Sena Veteran foruma

    Lupas gluposti. Micro stuttering se ne moze porediti sada i prije par godina.

    Evo ti cetiri videa sto sam ja snimao, ako ti vidis ikakve anomalije, slobodno reci. U zadnjem ima malo stutteringa, jer recording + igra sama je malo prevelik zalogaj za dvije hd 7950 na 1440p rezi.




     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  20. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Nauci se malo kulturnije komunicirati. Ja sam to procitao, nisam licno iskusio, dakle ne tvrdim.