Laptop do 700 km

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by neurofunk, Dec 8, 2013.

  1. neurofunk

    neurofunk Novi član

    E vako, ja bi da kupim laptop I budzet je negdje do 700km, koristio bi ga za sve, znaci hd filmovi, photoshop I igrao bi se na njemu al nista specijalno, malo guild wars 2, left for dead I slicno. Bitno mi je da je 17". Pa eto pucajte !

    Hvala unaprijed.
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Za to sto sto trazis moras izdvojiti jos toliko para, ako hoces solidne performanse. 17" imalo da valja nema ispod hiljadarke.
     
  3. heroic

    heroic Komšija

    Jedino polovan, nov za te potrebe barem 1500.
     
  4. neurofunk

    neurofunk Novi član

    Polovan naravno.
     
  5. neurofunk

    neurofunk Novi član

  6. Lepton

    Lepton Novi član

    Da ne otvaram novu temu, u slicnoj sam situaciji, budzet do 700-750KM. Trenutno sam nasao preko prijatelja Dell Inspiron 15r n5110 za 650KM. Graficka je GT525M koja ima zadovoljavajuce performanse za ono sto meni treba (Starcraft2 i slicne igre ponekad): http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeF ... 889.0.html
    Jedino sto mi ne odgovara kod ovog laptopa (mada mogu prezivjeti) je rezolucija, 1366x768.
    Drugi laptop koji sam nasao na Piku je http://prokomp.pik.ba/artikal/10808369/ ... 750-diska/ koji ima vecu rezoluciju ekrana, mada ne mogu naci puno o njemu na internetu.

    Primarna namjena laptopa je programiranje, vrtit ce se Linux (primarno) i Win8, da se ponekad nesto i odigra, ali nista zahtjevno. Bilo bi pozeljno i da se moze jednostavno rastaviti da se ocisti, trenutni Acer koji imam je odlican po tom pitanju. Ne pratim vec dugo hardwer, pa kontam da je bolje da pitam nego da uzimam napamet.

    Koji je bolji od ova dva po vama, ili ako imate neku alternativu (ili ponudu), napisite ovdje ili na PP.
     
  7. Reznor

    Reznor Overclocker

    Re: AW: Laptop do 700 km

    Odmah da ti kazem da je to super laptop otac ima jako slican samo 17r (n7110), i3-2330m, 4GB RAM 640 GB HDD, GT525. Testiran je na Linux Mintu i Ubuntu i radi sve, ali nisam probao napraviti Bumblebee, inace je na njemu Windows 7.
    Dosad nisam puno toga probao, Amnesia na max ide bez trzanja, Alice McGee isto dobro radi na max detaljima (sestra igrala ovo neko vrijeme). Jedino sto se onda pocne grijati prilicno i cuju se ventilatori ali to je sve normalno.
    Imam 2 Asusa u kuci s 1366x768 i meni ne smeta, na mom Asusu je Gentoo Linux s bspwm + bar.