Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Meni nikako ne odgovaraju sluske koje su dosle sa L920, ali stare od SGS-a su mi super recimo. Ove Nokijine bukvalno zacepe uho.
     
  2. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Katastrofa su. A ni zvuk nije ni priblizno dobar kao sa ovih nekih Philipsovih sto imam.
     
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Jest da tema ode u smjeru slusalica al te nokijine sto zacepe uho su bas tako i zamisljene i napravljene da zacepe uho,tj da izoluju sve ostale zvukove.
     
  4. Reznor

    Reznor Overclocker

    Posto ovo ode i na boju slusalica, meni se isto ne svidjaju ove kanalne s zvucnom izolacijom. Ne zbog izolacije, vec sto mi ne pasu u uho (ispadaju) i apsorbuju smolu u usima. Zato preferiram one 'obicne'.
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne, nego bas zacepe pa ni muziku ne cujem. Meni inace leze ove in-ear slusalice, narocito jer dobro izoliraju vanjske zvukove, a i dovoljno su mi udobne da ih nosim par sati.
     
  6. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Appleove nove od petice pa na ovamo zvane earpods su beton za sve slušalice koje dolaze u paketu sa telefonom. Ko hoće bolje ima Sennheiser. :D
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Sony daje odlične sluške. Jednom sam probao od ajfona, nisam mogao vjerovat koliko su loše, mislio da su kineske :lol:
     
  8. kvaju

    kvaju Komšija

    Mozda si kineske i probao.
    Kao sto masa raje ima neorginalne punjace tako i slusalice ima.
    Meni su ok, mada na koristim ih previse, da ih mogu porediti sa nekim drugim.
     
  9. Reznor

    Reznor Overclocker

    Ja sam imao i kopiju i appleove sto su dosle uz ipod i razliku skoro da ne mozes uociti, cak je i build tako vjeran originalu. Ipak, ove su kratko trajale za razliku od originalnih. Na kraju su i originalne popustile i jedna je pocela krcati, spala izolacija s slusalica i konektora. To se isto desilo i s sestrinim originalnim slusalicama.
     
  10. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Da li neko zna gdje mogu nabaviti preklopnu futrolu Nillkin Fresh za LG G2? Po piku sam gledao, jedino prodavnica Univerzalno nudi, ali trenutno nemaju na stanju i nece imati zadugo.

    Hvala
     
  11. Talnay

    Talnay Aktivista

    Samo da se nadovezem o LG2, na slikama ne izgleda nesto posebno, ali kada ga uzmes u ruku i to bijeli model, odmah se zaljubis u njega, bez obzira sto je plastikaner, cvrst, lijepo izradjen. Iako ima minuseva (no microsd slot, non removable battery), one tipke pozadi zaboravis skroz kad imas opciju knock lock/unlock koja odicno radi a i izgleda ljepse. Plus sto je u njega upakovan snap800,a mana no micro sd card se rjesava sa OTG kablom.
    Mogu slobodno reci da se vise isplati uzet nego S4 ili HTC One koji su dosta skuplji (BH Telecom). A baterija je monstrum, izdrzi cak 2 dana uz normalno koristenje (non stop upaljen wifi, vani 3G, pola sata sat igranja, par fotografija, videocall preko oovoo, obavezno koristenje whats i viber, pola sata sat surfovanja) ova baterija je najveci plus kod ovog mobitela.
    Sto se supporta tice, LG je obecao da ce se popraviti sto se toga tice, uskoro ce ce i 4.4, mada je i sad software odlican, otkako sam vlasnik ovog mobitela ima jedno 7 dana, nijednom mi se nije srusio ili izbacio iz neke aplikacije, za razliku od zeninog Z1. I cini mi se da je optimus UI puno bolji od Samsungovog touch wiz-a, par kolega i prijatelja koji imaju S4, i s vremena na vrijeme im brljavi, nekad se zale na bateriju, da im se iz cistog mira ugasi telefon ili restartuje (sto je cest problem koliko sam citao na netu). A na XDA G2 ima solidan support.
    Tako da mogu mirne duse preporuciti ovaj mobitel, strpljenje mi se isplatilo nakon sto sam ga cekao 2 sedmice, a mora se rezervisati, potraznja je velika, bar u BH Telecomu.
     
  12. bhd

    bhd Veteran foruma

    i ja sam ga uzeo mrcina je!
     
  13. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    Ako imaju takav problem sa mob neka nose do servisa I traze zamjenu baterije (ako imaju garanciju).
    Odreden broj ima defektnu bateriju koja poslje nekoliko mjeseci koristenja napuse se I naglo izgubi kapacitet.
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma i dalje treba ganjat samo Nexus 5. Ko kupuje mob bolje cekat i nekako njega zbavit, ostalo je bacanje love.
     
  15. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Ma LG G2 je zvijerka. Onako velik display a telefon sam nije uopste velik, moja zena ga koristi bez problema. Pitam za ovu futrolu (Nillkin Fresh) jer bi bila steta da se onako lijep telefon ogrebe, a ne kupuju mi se one obicne silikonske maske.

    @Haker

    koliko sam vidio, u Nexusa je dosta slabiji display (po pitanju boja i kontrasta)
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Slazem se, samo Nexus 5 ili Moto G u zavisnosti od budzeta.
     
  17. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Pitanje za korisnike mobitela od 4.7 i više incha.
    Ja se evo lomim koji mobitel uzeti high segment gledam (HTC one, S4, LG G2 itd).

    Ali evo zima prolazi leti vrijeme dok je jakne ima se mobitel gdje utrpat ali šta radite ljeti kad ste bez jakni :D ?
     
  18. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ma kakva jakna, u džep od pantalona, a ljeti najčešće torbica , ali može i šorc.
    Nije toliko veliki problem kao što ljudi misle.
    Imam HTC One , sve preporuke.
     
  19. Eldorado

    Eldorado Komšija

    @adsubzero
    kakvo je stanje sa HTC One kamerom od 4x ultrapixela?
    gledam testove definitivno u mraku je vrhunska, ali po danu malo zaostaje. To me najviše buni lomim se oko S4 i HTC One prvenstveno zbog kamere.
    Velik plus HTC One aluminijum koji je vrhunski, dok ovamo plastika.

    LG G2 nekako mi ne odgovara, kad vidim iza one tipke place mi se :D
    Drago mi je da LG je napravio velik korak naprijed pa cemo u buducnosti imati slatke brige od 4-5 mobitela koji su top.

    Vjerovatno prelazim sa iOS na android prvenstveno malo promjene za oci :)
     
  20. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    LG G2 je super telefon, sve mu je tip top osim plasticnog kucista. Na ova dugmad pozada se insan navikne, cak i svoje prednosti imaju. Kamera je zaista dobra, display je prelijep i jako velik, tako da sam telefon i nije toliko velik ako uzmes u obzir velicinu display-a (5,2 incha).

    Ovaj telefon koristi moja zena, ona go nosi u torbi. Za mene bi bio prevelik, posto ja mob nosim u dzepu. Isto tako bi i HTC One za mene bio prevelik za dzepa.

    Ako ti ovi telefoni nisu preveliki, onda gledaj jel ti bitniji velik display, bolja kamera i jaci cpu/gpu ili bolji zvucnik i bolje kuciste.