Koja mi je bolja Gforce MX440 ili ati 9000

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by AMD, Jan 26, 2004.

  1. AMD

    AMD Novi član

    Neinteresuju me misljenja za neke druge kartice znam i ja da je najbolja fx5900 ili ati 9800pro, ali me interesuje koja je bolja od ove dvije mx440 64mb ili ati 9000 neznam 64 ili 128?
    Trebam konkretan odgovor!!! :idea:
     
  2. p_adnan

    p_adnan Novi član

    Ati 9000, a bilo bi dobro sa 128 MB. Ja nikako ne bih uzimao te mx-ice. Ati je zakon. Meni sve najnovije igre teku glatko na 1024x768, na max. detaljima. Dobra kartica, a nije tako skupa.
     
  3. kerim

    kerim Novi član

    ili si pijan ili si poremetio pamćenjem, ili stvarno ništa ne znaš. Naravno da je r9000pro, ili obična bolja od mxice bar dva puta (u pravom smislu riječi)
     
  4. Shenron

    Shenron Komšija

    9000 je bolja, a podrzava i DX8 dok Mx podrzava samo DX7.
     
  5. Xan

    Xan Aktivista

    R9000 podržava i djelomično DX9 :wink:
     
  6. p_adnan

    p_adnan Novi član

    Kako misliš djelomično? Ili podržava ili ne!? U ostalom ja mislim da je i taj DX9 većinom marketinški trik. Sigurno neće te nove igre biti puno bolje sa onim najnovijim karticama. Vjerovatno će razlike biti minimalne. Mislim da je glupost dati 300, 400 KM za grafičku. R9000 je za mene super izbor.
     
  7. Xan

    Xan Aktivista

    pa neke efekte iz DX9 podržava, a druge pak ne...
    zato sa njom npr. možeš napraviti više testova u 3dmarku03 nego sa nekom DX8 karticom...
     
  8. Shenron

    Shenron Komšija

    NIsam bas tako siguran. To je u biti malo oslabljeni 8500 tako da nebi bas rekao da su nesto dodavali tom chipu.
     
  9. abasi

    abasi Aktivista

    Definitivno uzmi tu 9000 jer sam i na njoj radio i stvarno je super. !!!

    ATI = rulzzz