Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. Eldorado

    Eldorado Komšija

    LG G2 vidim po testovima da je tip top mobitel, ali nekako izbjegavam LG iako vidim da oni krpe Google Nexus.
    Veliki su i za mene svi modeli preko 4.3 incha ali ne uzimaju mi se mini verzije a prelaz sa npr evo iphona 4S 3.5 incha na iphone 5 sa 4 incha nešto mnogo i ne dobijam.

    Vagam se između S4 i HTC One
    Ima na netu dosta testova gledam evo ali imam osjecaj da ti likovi to više reklamiraju pa testovi i nisu realni.

    Pitanje za korisnike S4 i HTC One kakvi su vaši utisci nakon korištenja 1 mjeseca (software,kamera, problemi)?
     
  2. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Mogu ti reci da nisam imao apsolutno nikakvih problema, niti sa softverom niti hardverom.
    Kamera nije ni malo losa sto se tice kvalitete, jedino je problem rezolucija ako slikas nesto sto je udaljeno.
    Definitivno se vidi da se gubi na kvaliteti kad je jaka svjetlost, ali zato dobijas u odnosu na druge kamere kad slikas u tamnijim uslovima.
    Ukoliko nisi profesionalni fotograf, kamera na HTC One je sasvim zadovoljavajuca.
    Jos da napomenem da je softver kamere, prema mom misljenju, odlican.
    Postavicu par slika sto sam "usput" opalio (u razlicitim uslovima), pa procijeni sam.

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
    Sve ostalo na HTC One je stvarno vrh, od kvalitetnog ekrana, preko dizajna, do kvalitetnih zvucnika, sto ja najvise cijenim.

    Sto se tice tih recenzija, otkriveno je da su iz Samsunga placali ljudima da daju lose recenzije i komentare za HTC One, a dobar broj sajtova su uvijek bili pristrasni odredjenim brendovima.
     
  3. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Ja koristim S4 i prezadovoljan sam. Nemam niti jedne primjedbe do sada :grin:
    Imaš na YouTube-u odličnih reviewa i poređenja telefona... :)
     
  4. Eldorado

    Eldorado Komšija

    hvala vam obojici :)
    ne bih se mnogo dvoumio da je barem 8x megapixela kod HTC One-a ali po meni su napravili grešku sa 4x ultrapixela.

    Što više gledam ove youtube testove sve više odustajem od kupovine :D
    npr: kod 2x testa je bolji S4 dok kod druga 2x testa je bolji HTC One.
     
  5. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Zato video snimanje ubjedljivo bolje na HTC One :D
     
  6. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    @adsubzero, jesi ti siguran da tu svjetlost ne mozes podesiti? Probija ti na svakoj slici, prilicno lose...
     
  7. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Pa to bi se moglo rijesiti koristenjem HDR moda, ali kao sto sam rekao, ovo je na brzinu slikano :)
     
  8. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ma dosta zavisi od mirnoce ruke, jednostavno ljudi nemaju volje sacekat 1-2 sekunde i lagano mirno slikat nego odmah mobitel vracaju :D
    Napravili su kiks kod HTC One sa ultrapixelima, vjerujem da ce to popraviti sa npr 8x ultrapixela na novom modelu.
     
  9. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Da li je neko kupio motorolu g? Gledam po piku 400km.
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Meni stize za koji dan pa cu napisati utiske.
     
  11. Talnay

    Talnay Aktivista

    @eldorado - Bilo koji god da uzmes, neces pogrijesit, svi su odlicni telefoni. Ja imam G2, vecina mojih jarana i kolega S4, moja zena Z1, sve su to odlicni telefoni, razlike u radu golim okom su neprimjetne. Samo sto sam primjetio da je stock rom kod G2 najbolji u odnosu na ostale, ama bas nijednom mi nije izbacio ili restartovao otkako ga imam, a trenutno nemam potrebu stavljat custom jer mi sve odlicno radi.
    Jeste plastika, ali svakako na svaki fon 90% raje pa i ja stavlja neki vid zastite, tako da se to nece ni gledat. Sto se zadnjih tipki tice, ja sam na njih zaboravio, zahvaljujući 2x knock on/off, mana ovom je jedino sto sam se navikao na to, pa to radim i na drugim telefonima :D
    Slike sa ovog fona su po meni odlicne, iako dosad nisam puno slikao jer je to vecinom zenin dio posla :)
    A i mogao bi razmatrati nexus 5, koji se zasniva na LG G2, ali mu je mana samo baterija, ostalo je manje vise isto.
    Bilo koji god da uzmes, sretno!! ;)
     
  12. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ovaj double tap koristim od N9, i najdrazi mi je update na lumia 920 :) samo raja nije znala kako je to dobra stvar dok nisu poceli andoridi da to stavljaju. Isto kao i screensaver, na symbianu godinama, odlican nacin da imas sve odmah na prvi pogled, i sad motorola uvela to i odmah super stvar. Najduze mi je trebalo da se naviknem na to poslije symbiana da moram uzeti telefon otkljucati ga da vidim imam li kakvih mailova, poruka ili poziva. Na symbianu sa drugog kraja sobe si mogao sve to vidjeti...
     
  13. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Kratko i jasno ONE, koristim ga vec 3 mjeseca i ovo je savrsenstvo od telefona. Nijedan freeze, restart, bilo kakav problem. S4 pravi bolje fotografije ostalo je sve bolje na HTC-u (moje iskustvo a probao sam oba). Ja jos vozim custom rom, konverzija u GPe, super CID, tako da dobijem update haman kad i nexus :D
    Ako hoces da se furas kako ti pauzira video kad okrenes glavu, skrolas ocima web sajtove jer si toliko lijen da pomjeris palac, i jos kamara nepotrebnih senzora uzmi S4 :D


    Kao sto jedan kolega rece, nemoj Nexus 5 da zaboravis, ipak ima bolji hardware od ova dva a cijenovno je tu negdje.
     
  14. Eldorado

    Eldorado Komšija

    @Talnay nekako još nemam povjerenja u LG G modele, iako idu u top listu i vjerujem da su odlicni uređaji možda tamo G3-G4 ako tipke stave na normalna mjesta :D
    @X-Factor HTC One licno i meni se dopada ali kamera mi je presudna stvar a tu je HTC napravio kiks sa 4x ultrapixela. Jer nemam digitalca sve sa moba slikam.

    hvala vam na licnom iskustvu, svaki savjet je dobro došao :)

    Pogledat cu Nexus 5, iako je mnogo lakše doci do S4 koji je za sada ponajviše u razmatranju.
     
  15. Encor3

    Encor3 Aktivista

    Ima li neko preporuku šta kupiti do 400KM?
    Jel' bolje ići na android ili windows phone u tom cjenovnom rangu?
     
  16. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ma to je sve tesko odluciti, za te pare imas Lumia 920, a mislim da i mogao ugrabiti i Nexus 4 otprilike, imas i Moto G je tu negdje

    zavisi sve sto ti treba
     
  17. Encor3

    Encor3 Aktivista

    Bukvalno mi treba za pozive i poruke :smt003
    Pošto ne pratim ništa što se tiče mobitela već odavno jer me i ne zanima, da li neki od ovih operativnih sistema ima nekih većih nedostataka/mana ili je to u 5 deka? Što se tiče aplikacija pretpostavljam da za WP ima manji izbor, je li to problem?
    Što se tiče potrošnje baterije, da li operativni sistem utiče na to? Ne bih nešto što moram puniti dva puta dnevno.
     
  18. AdoSA

    AdoSA Komšija

  19. Encor3

    Encor3 Aktivista

    Malo sam čitao i djeluje mi da je windows phone ono što mi više odgovara. Koliko shvatih brži je u radu, ne blokira, a to je ono što mi treba. A i ove Lumie imaju solidnu bateriju. E sad to sam htio pitati, recimo do 400km bi se mogla uzeti lumia 920 na piku, međutim nova sa garancijom je negdje 460km+. Nije mi to toliki problem, ali recimo za 360km ima lumia 820 u radnji sa garancijom, da li je tolika razlika između ovih telefona? Ili recimo HTC 8X je 360km nov, da li je to dobra kupovina? Kao što rekoh meni ne treba ništa posebno, telefon koristim bukvalno kao telefon, nekada malo surfam ali kako uglavnom imam pristup internetu na računaru cijeli dan i to je rijetko..
    Ima i ovaj Samsung Ativ S u ovom cjenovnom rangu, eto recimo između ova tri telefona koji biste vi odabrali? Ili ipak ići na nešto drugo?
     
  20. adsubzero

    adsubzero Komšija

    HTC 8X ti je vjerovatno best buy, ako ti se sviđa kako izgleda.
    Dosta skuplji je bio, ali mu je značajno pala cijena i ja mislim da vrijedi tih para.