Zaposlenje, posao, tražim posao - tema !

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Pionir, Apr 11, 2013.

  1. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Da je tako dobro u Gorazdu, ne bih ih bilo ovoliko u Sarajevu :mrgreen:
     
  2. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Grad na trenutke djeluje sablasno ali nije ni Sarajevo neka pljacka koliko se misli tek dok se ne ode vani i posjeti neka metropola.Npr.u SA nedjeljom nemas gdje navecer popiti pice posteno.
     
  3. rama

    rama Aktivista

    Mislim da je Tešanj najrazvijenija opština što se posla tiče.
     
  4. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Jeste, i to ako sam dobro upoznat su redom porodični biznisi u pitanju.
     
  5. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ma to su priče za malu djecu, i u Tešnju je nezapolsenost preko 50%
    Jedino u ZE-DO, dobro kotira Kakanj koji ima jedino pozitivan karakter odnosa zaposlenih i nezaposlenih. A i prosječne plate su na nivou Sarajeva.
     
  6. Pionir

    Pionir Overclocker

    U svakom gradu nije oaza u vezi izbora posla, a ni zarada zanatlija/majstora (kes naplata-gotovina) nije na nekom solidnom nivou.

    Ze-Do kanton postaje sve vise mjesto izrabljavanja prirodnih resursa, a tlo za poljo-privredu je zagadjeno.

    Zenica smrdi+prasina, Tesanj, Kakanj, Maglaj, Visoko fuj :!:

    Ako nista, ljudi u Gorazdu bi trebali (pokusati) sacuvati prirodu.
     
  7. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Otvaranje neke firme ne znači automatski uništavanje prirode. Imate ove ribare i neke politički nahuškane likove koji se bune o pravljenju HE u Ustikolini i lafo uništavanju nekih vrsta riba, a nejverovatno koliko bi hidorelektrana pomogla gradu i turizmu uopšte, dobro je poznato da je jezerski turizam mnogo bolji i kvalitetniji od ovoga riječnog (kakvi splavovi i bakrači), samo malo niže niz Drinu siđite, prema Višegradu, ko je išao znat će o čemu govorim. Goražde, da se izgradi ova HE u Ustikolini bi postao sigurno jedan od najrazvijenijih (relativno gledajući) gradova u BiH.
     
  8. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    Joj ma i Kakanj je kriza ,"brdo" pravnika,ekonomista,prosvjetara na birouuuuuuuuuu!!!
     
  9. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Lahko je sumu posadit kad svi imaju para :D
     
  10. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Kakanj je jedino mjesto gdje je Merkator zatvorio poslovnicu jer se nisu mogli gurati sa lokalnim granapima.

    Što se tiče zaposlenosti dio BiH oko Gračanice djeluje aktivno, npr u Zavidovicima nisam vidio da iko zivi u prizemlju kuće.
    Sve male firme i obrti.

    Doboj Istok je pun malih firmi
     
  11. Looney

    Looney Komšija

    Firmi u Sarajevu potreban grafički dizajner za izradu kataloga, newslettera, održavanje websitea i ostalog inhouse promo materijala. Stalni radni odnos, Sarajevo.

    Ako ima zainteresovanih javite se na PP.
     
  12. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Je li netko upoznat kakvo je stanje sa Slovenijom otkako je ovaj medjudrzavni ugovor ?
    Moze li se dobiti boravisna dozvola gore nakon te prve radne na tri godine ili te obavezno liferuju nazad ?
     
  13. Pionir

    Pionir Overclocker

    Zaposleni CUVAJTE LEDJA !!!

     
  14. d0ga

    d0ga Aktivista



    sta je ovo ?
     
  15. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Dođe lik u prodavnicu i napravi scenu ili se pravi mutav, i na osnovu toga ocjenjuje "profesionalnost" uposlenika, stučnost, snalažljivost i sl.

    Ima već par godina kako razne agencije nude tu uslugu kao i konsultantske usluge u smislu poboljšavanja profesionalnosti, imidža i sl.
     
  16. d0ga

    d0ga Aktivista

    kakva glupost.... zapad ce nas pojest
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nije ni na zapadu ovo strana pojava. Samo se samo naziva "mystery guest/customer".
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa to je i reko, nego da hoce po drzavnim firmama zac.
     
  19. d0ga

    d0ga Aktivista

    da da :)))

    eeeeh... nece dok god je 51% po drzavnim firmama zaposleno....


    btw ako ima kakav posao honorarni javnite...

    b kateogrija
    sss
    engleski
    svasta nesto znam , a kad sve oduzmes i saberes nista ne znam
    i eto to bi bilo to.... :D
     
  20. Zeleni

    Zeleni Network Ninja