Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ativ normalno.
     
  2. Ace_

    Ace_ Aktivista

    Na Univerzalno je 375 KM. Kod nekih mobitela pise "novo, garancija, blabla", kod ovog ne pise. Sta to znaci?
     
  3. dino31

    dino31 Aktivista

  4. Sena

    Sena Veteran foruma

    I meni ovaj ativ zapao za oci, ima li jos misljenja o njemu?
     
  5. Sena

    Sena Veteran foruma

    Uzeo ativ s, meni odlican.
     
  6. Qler

    Qler Veteran foruma

    E ti si prvi sa wp samsungom da znam :) vidio sam par huawei, ali jos nikoga sa samsungom. Obavezno javi utiske...
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Mislim da je vec neko na forumu uzeo Ativ S, XTRage ako se ne varam.
     
  8. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Imao i vratio :D
    Fin telefon ali prepala me Samsung-ova apdejt politika za WP, a i imao vec S3.
    (Na kraju ispade da su bolje prosli oficijelni apdejti za WP :mrgreen: )
     
  9. nervoznipostar

    nervoznipostar Novi član

    Pozdrav,

    Na ovom forumu sam dobio odlične savjete kada sam kupovao PC. Na red je došla kupovina smartphone uređaja, pa da vidimo kakve su tu preporuke.

    Ustvari, za oko mi je zapeo http://www.youtube.com/watch?v=GUBvSyDTTL8

    Je li iko imao dodira sa ovim "brendom", jer po specifikacijama izgleda odličan, ali kakav je kad se kresne? vrijedi li oko 450KMčića, ili je ipak pametnije uložiti te pare u nešto poznatije? Je li ovo nešto u rangu sa Prestigiom?

    Telefon nije meni namijenjen, nego meni dragoj osobi, a ne bih joj htio preporučiti neko smeće... Tako da, nadam se što brojnijim replikama.

    Hvala unaprijed :smt006
     
  10. Sena

    Sena Veteran foruma

    Nakon dana, mogu reci da je telefon solidan, u usporedbi sa lumiom 920 moram naznaciti da je ipak samsung malo sporiji, ima vise trzanja, ali nista veliko, i dalje veoma fluidan telefon.

    Kamera je solidna, 920 ipak ima upper hand i ovom sektoru.
    Sve u svemu, ja zadovoljan, za 380KM tesko bolje.

    Ekran je meni licno superiorniji kod ativ-a, crna je bas crna, iako su boje mozda malkicu overstaruted.
     
  11. Qler

    Qler Veteran foruma

    Amoled, jebi ga. Meni je to najveca mana 920-ke, sto je lcd...
     
  12. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Samo da se nadovežem na ove preporuke. Uzeo sam ima tri sedmice Lumiu 920 i prezadovoljan sam. Baterija je vrlo dobra, kamera je zaista odlična, a fluidnost Win 8 Phone je fantastična. OS pored toga što je fluidan za mene ima taj jednostavan i lično meni prelijep metro style.
     
  13. dino31

    dino31 Aktivista

    Meni licno je kamera bolja na Ativ-u nego na 920. Ili je mozda do mene i postavki. I nisam primjetio neko trzanje OS-a na Ativu u odnosu na 920ku.
     
  14. dino31

    dino31 Aktivista

    Na ovom forumu ja sam prvi cini mi se :mrgreen:

    Ipak je kolega Xtrage prvi.
     
  15. Sena

    Sena Veteran foruma

    OIS je meni prednost na 920, cool stvarčica.

    Trzanje je mizerno i kladim se ga vecina ljudi ne bih primjetila, nego ja sam jednostavno malo vise osjetljiv opcenito na stutter.

    Ekran je def najjaci adut ativ-a.
     
  16. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    Kod moje sestre Nokia 925 ima iste spec kao i tvoj Activ S i w phone je boli glava ali i cijena npr ekupi 911KM !!!!!!! btw

    Šta mislite o ovom Androidu ( ako totalno zanemarimo cameru) : GoClever FONE 450Q 379KM
     
  17. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    i ja se ponovih sa lumia 1020 :D
     
  18. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Cestitke.btw jesi li imao 920ku ranije? Generalno me zanima razlika izmedju LCD i Amoled ekrena i doprinosi li 2gb rama ikakvu prednost u radu ne vezano za fotografije?
     
  19. Qler

    Qler Veteran foruma

    Amoled je puno bolji. To znam po prijasnjim telefonima, po 820 i 925..
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Meni se bas vise svidja LCD na 920 nego ijedan AMOLED koji sam vidio.