Sony Vegas 12, štekanje snimka

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by ReNNo, Feb 21, 2014.

  1. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Pozdrav, nije se bilo par godina na ovom forumu, ali nisam ga zaboravio :)

    Krenuo sam sa obradom snimaka snimanim sa GoPro Hero 3 BE kamerom.
    Pri reprodukciji renderiranog fajla osjetim povremeni lag. Mislio sam da samo meni laga jer koristim laptop sa integriranom HD4000 grafičkom karticom i za obradu i reprodukciju.
    Primjer možete pogledati ovdje:



    Šta li može biti uzrok navedenog problema? Podesio sam na "Disable Resample" da izbjegnem ghosting, ali štekanje je prisutno. Izvorni fajl je sniman u 29.97FPS .

    Rendering postavke su sljedece:

    [​IMG]

    Da li pravim neki propust u samom Sony Vegasu ili je do mog laptopa?
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  2. Mujka

    Mujka Komšija

    probaj sa adobe premier pro
    dole ovo encode mode sta ima ponudjeno ?
    imal 2pass ? isto probaj i sa h264 formatom
     
  3. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Jesi ti radio i onaj video starog mosta? Dobro to izgleda. :) Za šta mountaš kameru?
     
  4. stripiii

    stripiii Aktivista

    pogledati watermark :mrgreen:
     
  5. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Imam mogucnost da biram da li da CPU renderira ili GPU. Probao sam i sa tim formatom, isto, cak je i kvaliteta losija.

    Jep, bit ce ih jos :)
    Kacim na ovu letjelicu
    [​IMG]

    Primjetio sam da renderirani snimak puno manje šteka (skoro neprimjetno) nego ovaj na YT. Također, kada renderirani snimak gledam na računaru sa solidnim performansama onda sve tecno ide.
    Meni također šteka isti taj video na Vimeu, ali kada skinem sa Vimea i pogledam onda je skroz OK.
    Drugima sa boljim mašinama ide fino i taj video na VIMEO-u ...

    Evo možete i vi pogledati pa javiti da li vam šteka.. ako šteka kakva vam je konfiguracija?

    https://vimeo.com/87267931


    Cudno je da bez obzira na performanse računara, video na YT šteka. Pokušao sam googlati, izgleda nema rješenja za to.
    Hajde razumijem da koristim flash player, ali sam presao na HTML5 player...
     
  6. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ide tečno na vimeu, Probook 450, i5, HD8750M
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Probaj iskljuciti ili ukljuciti hardware acc. na youtube
     
  8. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ide normalno bez štekanja. Snimci su fenomenalni.
     
  9. Sena

    Sena Veteran foruma

    +1
     
  10. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ide i na YT tecno, barem ja ne vidim razlike izmedju YT i vimeo.
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    Heh super stvar, bas sam se pitao imas li pregled sta kamera snima, ako mognes stavi i kakav video sa strane kako sve to izgleda kada koristis ovu letjelicu.
     
  12. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Znaci definitivo je problem do browsera, mašina, plugina...

    Npr. na 0:44 kada se ide nisko iznad krova, ja vidim osjetno štekanje na YT. I još mnogo drugi tvrde da vide.
    Nikako da utvrdim šta je pravi uzrok tome. Jer da je samo do procesorske snage, nije. Pojedincima je pomalo preskakalo i na jacim desktop mašinama.

    Uskoro možda snimim malo i letjelicu u akciji, pa bacim video :)
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    i kod mene malo stekne povremeno a stalno kada iskljucim hardware acc. Al meni bolje tako izgleda nekako mi daje vise filmski osjecaj, ono kad je tecno nekako vise amaterski :)
     
  14. Mujka

    Mujka Komšija

    Probaj rendat na 25FPS btw rate ti je prevelik na stranici vidje da je ovo rate Up to 15/Mbs.
     
  15. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nisam ni pogledao snimak jer mi je ovdje internet 0,5Mbit al vidim gore zvuk je u 32bit sto sigurno ne treba i mozda i to pravi probleme. Stavi 16bit i 44,1kHz
     
  16. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    To se svakako sve ponovo renderira na Youtube-u. Tako da ne vidim da bi to uticalo na bilo sta, i framerate i zvuk.