M-ba android aplikacija-prenos na dr ROM

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by SpookyMoO, Mar 14, 2013.

  1. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ovako,ne znam da li iko od vas koristi m-ba mobilno bankarstvo,tj onu m-ba android aplikaciju za bankovne transkacije,provjeru racuna,placanje itd itd.
    Uglavnom,jaaako glupo je aplikacija koncipirana(kao zbog sigurnosti),odnosno tako da ako promjenis ROM odnosno ako je uninstalliras,moras ponovo ici u banku da je aktiviras i tako svaki put.Debilno do kraja!!!
    Mene interesuje mogu li ikako, da kada probam dr ROM (a imam nandroid backup rom-a na kojem mi radi aplikacija),da instaliram aplikaciju i da vratim nekako postavke sa onog dr rom-a pa da mi radi i na ovom novom?Da li je to izvodljivo i ako je,sta treba tacno prebaciti od fajlova(foldera) i gdje?
    Hvala u naprijed
     
  2. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Uspio sam prebaciti postavke,pojavi mi se opcija prijave umjesto aktivacije ali javlja da je pin pogresan.Mora da je to zastita na nivou njihovog servera.Jbg
     
  3. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Uspio sam!
    Pa evo,ako kome bude trebalo: Instalirati aplikaciju na novom rom-u,pokrenuti je jednom,izaci iz aplikacije.Prekopirati sve foldere i fajlove iz /data/data/hr.asseco.android.mbhZaba/ foldera sa starog rom-a i prebaciti ih na istu lokaciju novog rom-a
    Napomena: radi samo na jednom telefonu,ali ako se proba na razlicitim telefonima,aplikacija se rusi ili javlja pogresan pin
     
  4. amarextreme

    amarextreme Aktivista

    E hvala ti legendo za ovo što si postavio, da i nama još kojima treba da rješi muka ovo, jer sam već 5-6 puta išo u banku radi ponovone te aktivacije, baš preglupo koncipirana, a i R'm'B-a od Raiffeisen, isto tako, i ona to aktivacija ponovna čim bilo šta odradiš od nadogradnje rom-a ili androida...
     
  5. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    2KM je da odes u banku i da ti ponovo posalju sve.
     
  6. amarextreme

    amarextreme Aktivista

    Znam, svaki put sam moro odma nakon što mi ponovo pošalju aktivaciju i čekam sms code, ja odem na šalter i regulišem plaćanje tog iznosa za reaktivaciju... Al nije toliko ni radi te 2 km za ponovnu aktivaciju, nego je više pegla to ići "maksuz" radi toga do banke, pa čekat gore kod njih sjedit u kancelariji dok aktiviraju, pa dok dođe sms, to je meni najveća mora i peglancija...
     
  7. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Ja sam iz istog razloga prestao koristiti tu uslugu jer flesham rom svaki drugi dan. Koristim token pristup preko browsera kojeg imam i na mobitelu tako da mi dodje isto heheh
     
  8. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Nema na cemu.Drago mi je da sam pomogao.Jbg ja sad koristim titanium backup,tako je lakse i ne peglas se sa kopiranjem fajlova.
     
  9. amarextreme

    amarextreme Aktivista

    Imam ja i web od njih, al mobilna je još funkcionalnija, pristupačnija, pogotovo ko ima ko ja 3g, vazda gdje god hoćeš pristupiš svom bankovnom računi... A evo znači sad nam je kolega SpookyMoO i otvorio ovu temu sa ovim sadržajem da nam pokaže da ima drugi način za nas koji često flashujemo itd itd... Znači nema više ići u banku i aktivirati vazda puta...
     
  10. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ja ti isto cesto flasham ROM-ove pa je ovo must have.Uglavnom,najbolje ti je da instaliras TitaniumBackup,uradis backup aplikacije sa data ili ti podacima i iduci flash samo opet instaliras titanium i spaseni backup vratis tj uradis restore i to je to.