Google Chrome problem sa zvukom preko YouTube

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by JaLa, Dec 26, 2013.

  1. JaLa

    JaLa Komšija

    pozdrav,

    stavio sam SSD Disk u netbook kojem je procesor neki tanji Intel-ov core2duo. Prije, sa obicnim HDD nisam imao problema, a sada, sa novim SSD-om u njemu mi ledi zvuk preko YouTube (Google Chrome). Do flash player-a nije jer ga Chrome ima u sebi. Problem se zvukom se desava kad otvaram nove tabove ili listam po vec otvorenim tabovima u Chrome-u.
    Sa otvorena 2 tab-a u Chrome, CPU Usage ide ukupno na 70% sto mi se cini previse.
    Kao sto rekoh, frisko instaliran Windows 7 64 bit i osnovni programi. U cemu bi mogao biti problem?
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Si skinuo zadnje audio drivere za tu onboard zvucnu?
     
  3. JaLa

    JaLa Komšija

    Naravno, svi driver-i su up-to-date.
     
  4. wragg

    wragg Aktivista

    Pomoglo bi kad bi naveo o kojem se netbooku radi i kojem SSD-u.
     
  5. JaLa

    JaLa Komšija

    Asus X 201 sa 2GB Ram-a i Samsung SSD 840 120 GB
     
  6. Neraa

    Neraa Aktivista

    nije neka pomoć ali nisi jedini sa problemom, meni recimo nikako neće da radi zvuk na yt preko chroma od srijede, dok je na mozzili zvuk ok...
    ništa nisam mijenjao
     
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Evo i kod mene i kod par jarana u chrome-u nam iskacu reklame na sve strane a nesto ne kuzim kako da ih se otarasim. Znaci nije pop-up novog prozora ili taba nego ono adds.
     
  8. Neraa

    Neraa Aktivista

    nešto si instalirao usput sigurno, probaj otici u settings,prebaci na extensions (lijevi gornji kvadrant) i isključi/pobriši sve i trebalo bi prestati .
     
  9. sumeir

    sumeir Komšija

    Jesam na Firefox-u i korisitim Adblock Plus. Imaš i za Chrome pa probaj. Uglavnom meni je nastupio period "renesanse" nakon istaliranja ovog add on-a
     
  10. kvaju

    kvaju Komšija

    Da iskljucis hardware akceleraciju?
     
  11. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Meni se zadnjih dana jako često dešava da na chromeu na nekim klipovima nemam zvuk.

    Npr.

    Dok uredno radi na firefoxu.

    EDIT: sad imam zvuk kad gledam preko foruma dok na youtube.com ovaj klip nema zvuk.
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Ima zvuka.. krom kod mene.
     
  13. anel007

    anel007 Komšija

    ja nemam probleme sa zvukom ali zadnjih dana svaki video koji gledam bude nekako isjeckan, da se tako izrazim :?
     
  14. Pionir

    Pionir Overclocker

    Probaj instalirati VLC player kao default-ni program i provjeri u windows postavkama da je tako.

    Pri instalaciji ostavi sve kvacice kako je default. Kod mene je VLC default i sve radi ok.

    Na naprednim postavkama Chrome ima opcija : Upotrijebi hardversko ubrzanje kada je dostupno.

    Dodatno provjeriti Control Panel-Sound postavke...
     
  15. amarextreme

    amarextreme Aktivista

    Evo i u mene isti problem se dogodio, od jučer od pola dana, a nisam ništa novo instalirao ni na chrome, u vidu add-ons, niti na računar neki novi software, tako da neznam šta mu bi odjednom iz čista mira, prvo se desilo da neće da očitaje snimak youtube-a, piči zvuk, ima youtube prozor onaj sa gumb-ovima play itd... itd.. , ali video snimak mi pokazuje samo crno, nije ni kao ono što zna greška, ili ono "snijeg", nego u potpunosti crni dio gdje treba doći video klip, dok je zvuka bilo, od sinoć od neka doba, dešava mi se da nekad ima video klip, odnosno prikazuje, a nekad ne, isti taj klip, tako da ono nasumično mu se to sad dešava da bug-uje da nema prikaza klipa, ali opet u velikom procentu prikazuje to "crnilo" 50/50 moglo bi se reći... Ali od sinoć, od kako se počeo ponekad javljati snimak video klipova, nema nikako zvuka, kako je nesto zvuk, nije se nikako više ni na tren oglašavao, probo sve, i po pitanju zvučne postavki, driver audio update itd itd, ništa, ne pije vode... Na firefoxu i IE-u radi 100% ispravno i regularno, ko što je i na chromu do jučer, i ko što bi trebo i dalje na chromeu da fercera...
     
  16. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    probaj instalirati stariju verziju ,mozda imaju neki bug sa tim zvukom,dok vas vise ima skoro isti problem
     
  17. amarextreme

    amarextreme Aktivista

    Ništa, opet ista stvar, znači nije ni to uzrok ovog bug-a... :-S
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    Da vam nije do onog dodatka za centriranje youtube-a? :)
     
  19. amarextreme

    amarextreme Aktivista

    Nemam ja ni jedan dodatak, baš iz tih razloga, jer zna više od njih glava zaboliti, nego što mi od koristi mogu biti...