Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Mislim da sam gasio jer m ije to prvo padalo na pamet, da ima neki automatski "balans". Provjerit cu opet da ne stoji upaljeno.
     
  2. nFare

    nFare Komšija

    Kod plazme je generalno mana prikaz bijele boje, tako da ako gledas skijanje si trebao uzeti LCD :)
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Hehhehe.. da, skijanje je sivilo. Znaci to je opcenito tako kaod plazme. A vjeruj da sam isao na LCD ali zbog nacina kupovine ovaj bio nekako najpristupacniji pa uzeh njega.
     
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    Meni je "ucadio" panel od LG plasme, na dva mjesta, kao smjedje fleke, valjda sto je TV bio direktno ispod klime... jebaji ga... ima li neko da to cisti jer sam cuo da se moze to odraditi???
     
  5. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Vjerujem da ćešće gleda filmove od skijanja. :mrgreen:

    Inače ja nemam problema ni sa skijanjem, ni hokejom. Bijela je bijela, crna je crna, ne tamno siva.

    Kad stavim LCD pored plazme, bijela je plavkasta na LCDu ne bijela, na plazmi mi nekako toplije boje.
     
  6. heroic

    heroic Komšija

    Evo topla preporuka za LG LA640 modele, ja sam kupio 42 i 47 LA641S (640 je crne boje, 641 je sivi) i za obicne korisnike vise nego odlican :D
     
  7. Gogeta

    Gogeta Aktivista

    Da li vrijedi dati 200KM vise za panasonic st60 u odnosu na st50 i kakve su razlike ?
    Posto uskoro planiram kupiti tv, da li se moze stream-at full hd sadrzaj preko wi-fi ili vec sad da narucim hdmi kabal,
    mada mi je nezgodno preko kabla zbog udaljenosti tv-a.
     
  8. Talnay

    Talnay Aktivista

    Neznam da li vrijedi, meni st50 odlicno radi, razlike su minimalne, s tim da sa ST60 dobijas tzv "olovku"
    evo ti link recenzije pa vidi
    http://hdtelevizija.com/2013/04/20/rece ... -smart-tv/

    A sto se tice strimovanja fullhd preko wi-fia, odlično radi, ja i drugacije ne gledam filmove. Jedino ako neces koristiti xbmc, onda ti treba hdmi.
     
  9. nenolik

    nenolik Novi član

    Nema tu ciscenja ako su zute fleke upitanju moraju se mijenjati filteri ekrana nazalost neznam tacnu cijenu toga postupka :(
     
  10. Esh

    Esh HWB

    Ako misliš na TV priključiti konzolu, obavezno idi na ST50 zbog povećanog 'laga' na ST60 modelu. Imaš to u svim testovima istaknuto kao problem.
     
  11. Gogeta

    Gogeta Aktivista

    Vec sam uzeo ST50, citao sam oko toga ali nemam jos konzolu. Slika je stvarno predobra kada gledam preko DVB-C ili kada streamam sadrzaj preko wi-fi ali analogni signal je blago receno katastrofa, mada nemam potrebe za tim. 720p sadrzaj ide preko wi-fija bez problema, moram jos probati i 1080p ali ni tu ne bi trebalo biti problema ako bitrate filma nije preko 18-20Mbps koliko sam ja shvatio posto mi je to neka maksimalna brzina kada prebacujem fajlove preko wi-fi.
    Primjetio sam u manjoj kolicini zelene tragove ali je sve manje kako vise gledam i navikavam se. Jedini jos problem je kao da neke scene malo brze idu, nasao sam na internetu i to se zove kao "soap opera effect", izgleda neprirodno i zna pravo nervirat, valjda se neki frame-ovi viska pojavljuju, ali se to valjda smanji kada se IFC stavi na MIN, mada kao da se osjeti opet.
    Zna li neko koje bi postavke bile najbolje u prvih 200-300 sati dok se ne razradi panel?
     
  12. blaf

    blaf Aktivista

    to ubrzanje slike ja sam rijesio iskljucivanjem IFC-a, a za razradu stavi u true cinema mod i skini videa za razradu panela koje pustas kad nisi kuci ili preko noci da se to razradi, ja ga imam otkako je izasao i jako sam zadovoljan, jedino ne ucitava titlove kod mp4 formata tj. ne ucitava slova sa kvacicama, ali i to se rijesi ......
     
  13. Gogeta

    Gogeta Aktivista

    Je li skroz iskljucis IFC, tj. stavis na off, ne primjetis vise nikako, i ima li jos kakva opcija koja to smanjuje ?
    Stavio sam na true cinema, a sta je s drugim opcijama koje bih trebao iskljuciti i to ?? Jos sam zaboravio reci da osjetim blago zujanje kad je zvuk na tv-u smanjen, a vise se cuje zujanje kada je podloga na tv-u svjetlija, pa sad ne znam je li tako kod sviju...
     
  14. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Plazma zuji na bijeloj boji, to je u redu. Ali ne da hori, već da čuješ kad si 30tak cm od tv-a.

    Šta vam je IFC?
     
  15. Sena

    Sena Veteran foruma

    Intelligent frame creation.
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Jel samsungova plazma?
     
  17. Gogeta

    Gogeta Aktivista

    Panasonic.
     
  18. Talnay

    Talnay Aktivista

    1080p isto ide bez problema. Sto se mp4 i titlova tice, najbolje je preko mkv merge programcica ubacit titl u film, sto traje par minuta, i vec mozes gledati film i onda se puno bolje vide titlovi.
    Sretno sa TV-om. ;) Preko kojeg media servera pustas filmove? Ja preko twonky servera, i dosad mi je to najbolji media server.
     
  19. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Probaj serviio.
    Mada ni jedan nije ravan 1.4 HDMI kablu. :D
     
  20. blaf

    blaf Aktivista

    skroz iskljucis ifc, a ostalo sam podesio po kalibracijama koje sam skinuo sa interneta i mrvicu ih prilagodio, ali to tek kad se razradi panel, a sto se tice zujanja kod mene ne zuji, ali sta ima veze ionako neces gledati bez tona