Kineski telefoni

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by selvin, Sep 19, 2013.

  1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Kineske telefone treba kupovati direktno od Kineza jer su tamo najjeftiniji, a ne od preprodavaca. Taj Mi3 je na Hotmid 416KM, neka je 150KM carina i PDV opet izadje jeftinije nego iz Hrvatske 620KM + carina i PDV.
    http://hotmid.com/xiaomi-mi3-m3-miu...-snapdragon-800-5-inch-fhd-android-phone.html

    Edit: na piku je 550KM dafu*k :shock: :D
    http://www.pik.ba/artikal/13663731/xiaomi-mi3/
     
  2. black

    black Komšija

    Je li se neko docepao pozivnice za 1+1 :p
    Najbolje bi bilo naruciti u Svicarsku jer se placa samo 8% poreza , poslije rodbina donese.
     
  3. Minx

    Minx Aktivista

    Za EU nema poreza, skladiste je u UK tako da ako npr. narucis u Njemacku ili Austriju placas samo dostavu.

    Moj One dolazi sljedece nedjelje a pozivnice nisam dobila. Malo su zapeli sa tim pozivnicama nakon kupovine.
     
  4. black

    black Komšija

    Nije mi jasno zasto uopste su uveli te pozivnice , hype je bio i bez njih.Gledam na eBayu ljudi traze po 50$ za pozivnicu ali koliko sam skontao pozivnica se ne moze prenositi.Znaci u Nemciji 349$ = 520KM
    Kod nas za te pare se moze nabaviti skoro pa Nexus 5 ili polovan S4 ali nisu mu ni do koljena.
     
  5. Minx

    Minx Aktivista

    Vjerovatno ima i marketinga ali i nemogucnost da proizvedu veliki broj mobitela u kratkom periodu. Pozivnicama to na neki nacin kontrolisu.

    Takav mobitel pogotovo po US cijeni od 350$ je tesko naci.Naravno kao i uvijek u US je tehnika najjeftinija.
    Cijena za Njemacku je 299€.
    Preorder su izgleda odgodili za oktobar.


    Pozivnicu ne mozes prenijeti jedino ako si uradio claim inace mozes link poslati nekome da iskoristi.
     
  6. black

    black Komšija

    To mi je uvijek bila glupost sa pretvaranjem valute 1€=1$.
    Mogu li ja iz Kine naruciti po cijeni od 349$ u Svicu?
     
  7. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Dosao Xiaomi Mi3 :) otisao na carinu, i dosao mi bez carine :smt007 :smt007
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Koja si ti nafaka od cojka :D
     
  9. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ja ba :) pratim preko tracking-a sta se desava s posiljkom, kad sam vidio da je otisao na carinsko evidentiranje, kad me herc nije strefio :smt003 :smt003 zove danas postar, kaze evo doslo ti nesto iz kine. ja kontam dosao mi oklop za Asus Zenfone5, jer sam ga narucio prije Xiaomi-a. Kad vidim zuti paketic, kao sto je bio i kod Asusa. Pitam sluzbenicu u posti kolika je carina, kaze ona 100KM (zeza me, posto se znamo). daje mi paket i kaze 3,5KM :lol: :lol:
     
  10. efo

    efo Komšija

    taj dio "posto se znamo" je nekako presudan u toj prici, meni se cini :D
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    definitivno :D
     
  12. Esprit

    Esprit Aktivista

    I kako ti se cini MI3? Mozda si negdje spominjao ali nisam upratio, koji si prije telefon imao i kakav je u poredjenu sa njim?
     
  13. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Xiaomi izgleda fantasticno. Prije njega sam mjesec dana koristio Asus ZenFone5, koji je imao plasticno kuciste. Xiaomi osjetno brze radi od Asusa.
     
    Last edited: Sep 1, 2018
  14. Esprit

    Esprit Aktivista

    U zdravlju te služio ;-)
     
  15. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    hvala drug :)
    btw, na telefon sam nabacio MIUI v4.9.5 (V6) i odvrtio Antutu benchmark (nakon dan korištenja telefona, nisam test odvrtio cim sam nabacio novi ROM, tako da bi rezultat bio jos bolji)

    [​IMG]

    [​IMG]

    3D Mark IceStorm Extreme daje ovakav rezultat:

    [​IMG]

    Telefon zaista radi perfektno, baterija drzi vise od dana s intezivnim koristenjem WiFi-a, igranjem Boom Beach igre.... extra zadovoljan, s obzirom da je telefon jaci od SGS5, a mnogo jeftiniji (oko 500 stoja jeftiniji)
     
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  17. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    preDobar bench rezulltat , kod mene Antuntu ( Elephone P9 mtk6592 octo 1,7Ghz) 26-27k kako kad , a MIUI V5 (style V6) e tak sa MIUI sam zadovoljan tj prezadovoljan ,sa native 4.2 i 4.4 kitkat nisam nikako trpio bugove sa baterijom...
    Mogu mislit kakva je je fluidnost kod tog ,nek te sretno služi........... Xiaomi rules moj sljedeći sigurno , MIUI je fenomenalan!
     
  18. efo

    efo Komšija

    Antutu verzija 5 daje malo veci rezultat od verzije 4, nekih 10-20%, tako da bi i ti sa MTK6592 trebao imati preko 30k na novoj verziji.
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa ja, vi na Androidima morate benchat te procesore da vidite hoce li se vuc ko krepan.

    Bolje radi L520 nego ti octa-core Androidi. Nemas WP sta benchat jer znas da leti.
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Fakat počinjete smarati s tom "WP je superioran" pričom. Leti OS, a aplikacije jednako rade na svim OS-ovima. A u drugom topicu kuknjava kako zadnji update jede bateriju ko lud, pa se gasi WiFi, mobile data i sl.