SSD diskusija

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by GW, Mar 21, 2009.

  1. bhd

    bhd Veteran foruma

    Hahahahhaah sad kad raja krene narucivat
     
  2. KingT

    KingT Veteran foruma

    Da imam 400KM i da mi treba karta ja bih narucio, pa ako kazu zajebali smo nije to prava cijena onda bih odustao :lol:

    Ne mozes igubiti nista ako pokusas :)

    A ova Powercolor R9 270X PCS+ je bila 350KM koliko sam je ja platio u Martu , pa je poslije spala na 299KM, nije je dugo bilo i evo sad opet na shopu za 247KM, tako da mozda i nije zajeb u cijeni bar sto se nje tice.
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    sad gledam cijene na srpskom sajtu winwin.rs i tamo cijene nisu nize, bice da su ovi u Sa nesto zajebali :)
     
  4. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ma ovaj ssd 167 km 150gb...mislim :()))))
     
  5. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ne postoji model od 150GB, samo 120, 250, 500GB

    Ovdje su inace nize cijene nego u WinWin srbija, valjda da brzo i efikasno sjebu konkurenciju :wink:
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ali uporedio sam i ostale proizvode i oni su neznatno jeftiniji, oko 5KM, a ovaj ssd 70KM :)
     
  7. igor.g

    igor.g Komšija

    ma lafina kao i sa r9 290x
     
  8. bhd

    bhd Veteran foruma

    misstype 250....
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Bila je i ona sapphire 280x cini mi se za 400KM kada sam ja kupovao grafu, pa ispravise poslije par dana. Moguce da im je to taktika da povremeno skrenu paznju po forumima.
     
  10. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    greska je ovo,promijenit ce uskoro..
     
  11. anel007

    anel007 Komšija

    ovaj samsungov ssd od 120 GB (samo bi sistem bio na njemu i odredjeni programi koji su sad na posebnoj particiji od 80-tak GB) se isplati kupiti za 100KM, da odmah narucim?
     
  12. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ako nemas vise od 100KM onda se isplati, ako imas 140KM onda preporuka za Crucial MX100 256GB jer je duplo veci.
     
  13. anel007

    anel007 Komšija

    da me nije popravka autica prije 7 dana kostala ~500 KM imao bih, ovo sad vidim kao snizenje im ili sta vec pa im cijene ovako jeftine pa ajd reko da ugrabim dok ima

    samo jedno pitanje trenutna ploca ima samo sata 3GB/s portove pa pretpostavljam da ce ssd raditi samo mozda manjim brzinama ili sta vec, ali opet bi to trebalo da bude puuuuno brze od hdd-a, koji je haman we blue ako se ne varam?
     
  14. KingT

    KingT Veteran foruma

    Promjenjena cijena na Crucial sad je 209KM, Samsung ostao na 167KM (za sad) :smt005

    Uglavnom ja sam narucio za 138KM, ako kazu da je veca cijena samo se zahvalim i odbem :D
     
  15. anel007

    anel007 Komšija

    ja sam narucio ovaj od 98 KM pa kud puklo, ali nikad do sad nisam kupovao od njih nista i prilikom odabira preuzimanja nisam uopce mogao odabrati preuzimanje u prodavnici nego samo dostavu putem kurirske sluzbe, nije to nikakav problem jer je i ta vrsta dostave besplatna (bar tako pise na racunu koji su poslali na mail) samo mi nekako cudno sto nisam mogao odabrati preuzimanje licno :)
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    Selvine narucuj samsunge 256 :)
     
  17. k!b¤

    k!b¤ Aktivista

    Ma naravno da će biti puno brže, nije toliko bitna sequential brzina(400-500MB/s) koliko random 4k - a ona je kod hdd-a uvrh glave nekoliko MB/s dok kod ssd-ova 30-60MB/s, što je posljedica ogromne razlike u latenciji/brzini pristupa podacima.

    SSD na SATA II tj. 3Gbps ide do 260MB/s tako da za random 4k zglave nije usko grlo SATA II.
    Random 4k write je za 1/5 manji nego na SATA III ali opet preko 40 puta veći nego kod tipičnog HDD-a.
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

  19. stripiii

    stripiii Aktivista

    ovaj winwin ubleha prava...odes na stranicu, sve imaju na stanju a kad odes u radnju... :roll:
     
  20. KingT

    KingT Veteran foruma

    Imaju na stanju u Srbiji, narucis online i dodje za 5 - 7 dana.
    Winwin.ba je ogranak mnogo veceg WinWin.rs -a tako da malo sta imaju ovdje.

    Fakticki winwin.ba ti je online radnja s tim da mozes kada artikal koji si porucio dodje da ga preuzmes licno u nekoj od fizickih radnji u Sarajevu ili Istocnom Sarajevu.