SSD diskusija

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by GW, Mar 21, 2009.

  1. bhd

    bhd Veteran foruma

    nek ga dudl...ju :D
    neee-dam :D
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

  3. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ram radi perfketno, dobio fiksalni račun, skidam sistem pa na usb pa onda ssd ubacit pa testirat. Jako ljubazan, za sad velike preporuke za win.
     
  4. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Mogul se malo nasmijati hard disku starom hehehehe :smt006

    http://pokit.org/get/?d49ad14285f6edbc8 ... 7e92dd.jpg

    Skoro 4500 sam dobio, kad sam imao 4gb rama i stari hdd skor je bio oko 2000 hahahahaha
    Jos sve je na stock, sutra javim rezultat s ramom na 1866 i proc na 4.5. pozz
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Hoce li ko sta uskoro narucivat iz winwin.ba a da je sa Tuzlanskog kantona pa da podijelimo postarinu? :)
     
  6. Pionir

    Pionir Overclocker

    I mene odbija njihova postarina, 15 KM je previse... :|
     
  7. fipi

    fipi Aktivista

    Postarina nije 15KM, salju sa vip24 ili kako se vec zove i izadje 11-12 KM, znaci standardno je. Bar je meni tako bilo kad sam narucivo SSD.
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa kad narucujes online uracuna ti 15KM
     
  9. Bonded_by_Blood

    Bonded_by_Blood Aktivista

    Da, na stranici uračuna iznos + 15 KM kao teoretski maksimalnu cijenu poštarine, ali i meni je bila oko 12 km ako se sjećam dobro.
    Na stranici ti ne može unaprijed izračunati tačan iznos pa uvijek piše 15.
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    ha 12 ha 15 isto ga dodje.
     
  11. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Uzeh i ja MX100 256GB, i to turbo skok sa 5400rpm HDD-a :D
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ima li ikakvog razloga za brigu za zivotni vijek tlc memorije u samsung 840 evo 120GB pa zbog toga ici na ovaj Crucial MX100 256GB? :)
     
  13. KingT

    KingT Veteran foruma

    Oba diska dolaze sa fabrickom 3godisnjom garancijom, samo sto uvoznik na Crucial za trziste jugoistocne evrope daje 2 god (totalna glupost).

    Kakav vijek trajanja, uzmi onaj koji ti se vise dopada i koliko imas love, licno ne bih nijedan 120GB SSD pogledao pored ovog Crucial MX100 256GB, pogotovo ako imas 209KM koliko kosta.
    Licno sam prezadovoljan sa ovim MX100, disk je brzi od izvikanog Kingston HperX 3K 120GB diska.
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ma jednostavno mi treba samo za sistem koji mi nikada ne zauzima preko 80-90GB, ni nakon 2-3 godine stare instalacije. Tako da nemam potrebe za 256GB, ali citam tlc duplo manji vijek od mlc, a kontam da traje duze od te 3 godine :). Recimo sadasnji hdd ima 5-6 godina i volio bih da traje jos toliko :).
     
  15. KingT

    KingT Veteran foruma

    Kako nemas potrebe za 256GB, jedino ako vec imas jedan SSD?

    Tako si govorio i za HD6950 koju si imao a kada si ubacio 280X vidio si da je duplo brza u igrama :p

    Kada igre stavis na SSD vidjeces miline, odvojis 100GB za sistemsku particiju, ostalih 138.5GB za particiju za igre (nakon formatiranja 256GB diska imas 238.5GB prostora).

    120GB SSD bih uzeo samo kada bi bio ispod 100KM, za sve ostalo ovaj Crucial MX100 256GB (209KM) koji je moderan SSD sa novim 16nm MLC (Micron) i solidnim Marvell kontrolerom.

    http://www.techpowerup.com/reviews/Crucial/MX100_256_GB/
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa igre su mi na 1TB hddu, tako da sam se pomirio s tim da idu sa hdd-a :D. Znaci tlc vs mlc nikakve veze?
     
  17. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ja imam HyperX 120GB za OS i 2x 500GB HDDs u RAID 0 pa sam opet uzeo drugi SSD samo za igre, da ne cekam load po minutu :D

    TLC vs MLC ne bih se sa tim zamarao, samo bih gledao cijenu, performanse, kapacitet i garantni rok.

    Ali opet kazem ako imas 209KM onda je Crucial MX100 256GB no brainer.
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    Dobro ti si malo veci freak od mene po pitanju kompjutera :D. Ok thx!
     
  19. k!b¤

    k!b¤ Aktivista

    Nije hdd pa da razdvajaš na dvije particije :shock:

    Kod ssd-a nema nikakve potrebe praviti više particija, mislim što se tiče brzine.
     
  20. dmr

    dmr Veteran foruma