TL-WA5210G problem sa wifi

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by anand, Sep 14, 2014.

  1. anand

    anand Novi član

    pozdrav
    dugo nisam bio na ovom forumu (nisam imao problema sa racunarima :) )
    Preselio sam se u novu kucu kod djeda i nene,u kuci nema nikakvog prikljucka za internet pa sam preko svoga Toschiba laptopa koji posjeduje wifi karticu pokusao da se konektujem na neku "slobodnu mrezu" ako je ima.
    Za nevidjeno cudo imam nekoliko slobodnih wifi mreza.
    Neke su od Wispija ali na njih se konektuje bez da moze otvoriti ijednu stranicu.Trazi IP adresu i tako ostane nekonektovan.
    Druga je od komsije kojeg poznajem ali nije zakljucana tako da se na nju mogu uvijek konektovat u uglu gdje je secija u kuci :)) to ide bez problema
    treca je moj problem i nekako najinteresantnija meni
    naime na njoj mogu da se konektujem u gotovo svakom dijelu sobe i koristio sam internet preko nje.Medjutim nesto sam izgleda pokvario tako da vise nemam interneta.
    Konektuje se na mrezu ali ni jednu stranicu ne moze da otvori
    ako ukucam 192.168.1.254 mogu da udjem u postavke rutera,koliko sam vidio na internetu ovo je neka specificna antena ali ne ruter (s mrezama sam jako los).
    Svaki savjet,prijedlog,mogucnost kako da popravim ponovo mrezu i kako ovo funkcionise ako moze neko da objasni,je dobro dosao.TL-WA5210G ovaj je "ruter" u pitanju.Sada me takodjer zanima i kako da ga podesim,posto ja nema nikakav internet prikljucak osim ovoga od komsije i ovoga sto ne radi??
    Unaprijed zahvalan
     
  2. anand

    anand Novi član

    refresh...hitno je :))
     
  3. Tensai

    Tensai Komšija

    Pa ne znam kako ti mi možemo pomoći.Kradeš od komšija konekciju al ti ne ide :D.Svi imamo isti problem.
     
  4. anand

    anand Novi član

    kako kradem nesto sto nema zakljucanu mrezu?
     
  5. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Pa znaci,ako ja zaboravim i ostavim otkljucana vrata od stana,a ti udjes i "uzmes" moj mobitel sa stola,nisi ga ukrao,samo si ga "posudio"?Mozda covjek nije namjerno ostavio otkljucano,mozda ne zna kako da zakljuca!?
     
  6. selvin

    selvin Moderator

    Imam osjecaj da nije "samo prestalo radit" vec da si ti cackao postavke i zeznuo liku nesto. Sad cekaj da on zove svog ISP-a da mu poprave pa mu rahat kradi internet bez cackanja.
     
  7. anand

    anand Novi član

    Uostlom ja ovaj internet necu ni koristiti samo zelim da znam napraviti da radi..A i komsija je stariji gospodin koji sigurno pored svojih obaveza udje na internet samo ujutro da procita vijesti.
    TL-WA5210G znaci ovaj ruter ili antena ili sta vec je u pitanju...vise se ne mogu konektovati,mogu ali ne otvara stranice..preko 192.168.1.1 udjem u postavke ali ne znam napraviti da radi..
    Kako da podesim ovo kao AP,kao wireless i ima jos jedno trece..
    Ako neko ima volje mozemo preko teamworkera - ili kako se zove,da pristupimo mome racunaru pa da zajedno pokusamo.
    Unaprijed zahvalan
    P.S
    komentari tipa "krades" nisu zanimljivi i takve osobe neka gledaju svoja posla ili radije neka nista ne komentiraju
    Zahvaljujem
     
  8. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Sam ulazak u postavke tudjeg uredjaja bez njegovog znanja je krivicno djelo.Ljudi ti fino govore da se na ovom forumu ne raspravlja o ovakvim stvarima.Mislim da bi trebao bar pravila da procitas a ako hoces da ti neko pomogne,onda mozda da kazes da ti se neko javi na pm ko je voljan da ti mozda pomogne pa tako probaj da nadjes neku soluciju.NHF
     
  9. anand

    anand Novi član

    imali neko strucan da se javi preko PM za pomoc?
     
  10. Mujka

    Mujka Komšija

    Kad pitaš komšiju ja ću ti pomoći.
     
  11. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Postena ponuda...
     
  12. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    a kako ces znati da je pitao komsiju? :smt003
     
  13. anand

    anand Novi član

    hahahahaha,ne trebam ga pitati,zauzet je :cry:
    imam sada ovaj wireless od komsije sto koristim dok ovo pisem..
    ovaj drugi sto hocu da napravim bio bi samo jos jedan... sa njim je problem,jer ovaj komsija bi mi dopustio svakako,a ovom "kradem" malo mi ga zao
    Mujka ako znas,da li bi mi mogao pomoci?
    pozzz
     
  14. anand

    anand Novi član

    imali neki clan na forumu da se razumije u ovo?