Kućište Fractal Design Define R4 Black Pearl

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by joyjoy, Oct 1, 2014.

  1. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    Stiglo mi je kućište Fractal Design Define R4 Black Pearl , sa dvije godine garancije (uvijek sam se pitao šta će garancija za kućišta ,ako odu ventovi možda ?) i nakon 24 sata prestala da radi LED , jedina koja postoji od power ? Pregledao detaljno da se nije šta otpojilo međutim ona ne fercera!!! Lijeva bočna stranica kao da je došla sa bugom , jedva je uklopim ko' da je kućište od 20km a ne preko 200KM !
    Razočarenje , ali jest silent beton.

    Reklamacija , zbog LED ? LoL
     
  2. black

    black Komšija

    Javi se podrsci od FC-a.Meni su poslali novi front panel iako je kuciste tri godine staro.
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Yup, sa računom i serijskim brojem ćeš dobiti novi panel.
     
  4. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    Pa imam račun sa garancijom , a kome da pišem Fractalu ili winwin ?
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Fractalu naravno.
     
  6. Juka

    Juka Komšija

    Sa prednje strane maska se moze lahko odvojiti i svi konektori za regulaciju brzine venta, sami ventovi kao i prekidaci za paljenje / reset su ti spojeni pinskim konektorima! Meni se desilo slucajno kad sam premjestao kuciste da se odvojila prednja maska, nakon toga nije funkcijonisalo nista od navedenog, pa provjeri!
     
  7. joyjoy

    joyjoy Aktivista


    Naravno da sam provjerio , prednja maska se skida i tu su kablovi za regulaciju ventova i usb i LED , i to detaljno. Što bi rekli "pregorila" LED !!! To je jedina LED koja postoji i mora se primaknuti da se čuje vent i skontati da je PC uključem , stvarno je tiho (5V i 7V , 12V malo bruji).

    Morao sam rastaviti HDD kaveze jer u prvom slotu nemam mogućnost USB 3.0 priključka jer vent od grafe(AC 280x) to prekrije a u slotu ispod nemože ni jedan kavez(ni gornji ni donji)... tako da sam morao u prvi slot i nemam USB 3.0 , a i onako imam samo jedan USB 3 externi drive (tj case). Namučio sam se:(

    Pisao sam podršci , poslao slike garancije računa i kućišta , pa šta bude , neslao ga ovdje u servis zbog LED.
     
  8. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    Dobio sam odgovor(nakon 24h) emailom nakon potvrde accounta na Fractal stranici: pošalji serial od case , dokaz o kupovini , adresu i br. telefona i poslaćemo zamjenski dio. Nešto što nisam očekivao...
    Scanirao sam račun i garantni list ( e sad nisam dobio fiskalni račun od winwin) sa podacima i poslao pa šta bude bude.
     
  9. black

    black Komšija

    Ja nisam imao racun vec poslao screenshot sa ekupi.ba
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Dobra podrška, baš kao i kod Silverstonea. I meni su na SG10 prestali raditi prednji usb portovi nakon par dana, i naravno dobio sam cio prednji panel u zamjenu.
     
  11. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    Stigla LED , sad naravno radi....... ali prilikom ugradnje presiječem PowerSwitch žice (improvizacija je morala da se uradi i sad mi je prekidač(od P4 case) iza ,LoL) i sutra moram majstoru da mi zaletuje to ,niti imam lemilicu a i hoću stručno da mi uradi, kad je peh onda je peh!!

    :smt005
     
  12. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Tako sam se ja sjebo neki dan.
    Vidim power led blica li blica, nikako da se upali. Kontam nesto zakacio kad sam mjenjao plocu.
    Kreten skopco pogresno, na iglice od HDD lampe :)
     
  13. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    Svaka čast supportu Fractal , poslali su brzo rezervnu LED , ali sa Define R4 nisam nikako zadovoljan: pa dovoljno je što stranice (obe i lijeva i desna) teško uklapaju (moguće da se meni potrefilo 1 od 1000) , silent jest ali su temp više pa sam opet "otčepio" blindirani top kućišta i stavit ću 140mm neki silent.

    :|

    ps. majstor mi je za minut zalemio žicu , LED koju sam zamijenio kontam iskopčat jer me nervira blinkanje u SLEEP u a Hybernacija mi spora u Win 10 , u W 8.1 je bila munja. LoL
     
  14. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Kućište neće nikad biti tiše od tvoje najtise komponente. Izolirano ili ne.

    Radio sam na 10 R4 do sad. Ja mislim da je to uklapanje vrata do tebe :p
     
  15. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    Kad ti je prošlo kroz ruke 10tak R4 znam da ti je teško povjerovati za uklapanje stranica ali vjeruj mi nije nešto u dure , uklopim ga u milimetar kako bi i trebalo ali treba mi 5minuta ,..... nema tu neke filozofije! Pa to treba da ide ko' podmazano za sekundu , uskoro mi dolazi novi cpu cooler i 14cm vent i kad to postavim nemam ga namjeru otvarat do nove grafe za jedno godinu a kakav sam igrač i HD7950 mi je overkill valjda ostarilo se,šta li !
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Sve pasivne komponente uzeti, pa će biti tiho. A i tada bi pojedine zavojnice zujale pod opterećenjem.