1. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    @neso , ni ona nije znala sta je dobila za te pare :D ono ajde fin uzecu tebi . Ko zensko samo nek je lijepo :D
    Ovde mozes svaki mjesec kupit po dva sata od milju ( primjer samo ) nikada ti nece reci evo ti neki popust il sta vec . Kod nas ljudi grijese oko toga pogotovo ako je u pitanju malo skuplja roba . Ono prodam ti danas i ja sretan ne trebas mi vise .

    @looney , ti si kao moj stari old skul . ne skida svoj neki seiko iz 7o-tih . dzaba sve da mu doneses .
     
  2. Looney

    Looney Komšija

    Seiko automatici su čudo. Jednostavno ne staju po 20-30 godina :)
     
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    ja imam orient mako xl, casio g-shock, casio protrek, jacques lemans jedan, pierre cardin, swatch irony, neki dizel, i jos neki fossil
     
  4. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Da seiko automatic :D kupio ga nekad kad je momak bio jos fercera :lol: old skul izrada .
     
  5. GV

    GV Komšija

  6. Looney

    Looney Komšija

    Replike?
     
  7. Neso

    Neso Komšija

    Ovakvi satovi se ne kupuju online jer nikad nemas tu sigurnost. Oba sata su preko 3000 plus dolara polovna naravno. Ne sudim ali kupiti nesto takve vrijednosti preko neta po meni je suludo. Jedino ako su replike naravno u pitanju i par stotina dolara. Btw mislio sam na Amazon, Ebay etc... Hocu da kazem da se ja ne bi usudio al svakom svacije :)
     
  8. GV

    GV Komšija

    Naravno, ali su oba koštala cca 90 USD ukupno.
     
  9. Neso

    Neso Komšija

  10. nFare

    nFare Komšija

    Zadnju godinu nosim ovaj Pulsar (Seiko mehanizam), sa plastičnom narukvicom, dobar dizajn, inače volim satove koji kombinuju crnu sa nekom bojom. Šteta samo što ne svijetle kazaljke u mraku:
    [​IMG] Imam još i ovaj Sector: [​IMG] 42mm krune oba

    Inače sam ponosan na ovaj :D, pokupio sa Ebaya za 25$, inače reklamni sat Chronotecha koji se vjerovatno dijelio po padocku kad je Alonso prvi put pobijedio u sezoni 2005.
    [​IMG] [​IMG]

    I trenutno pokušavam vratiti u život jedan vintage Seiko automatic kojem ne gine dobar servis, ako se bude isplatilo...
    [​IMG]
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja sam u međuvremenu dobio jos jednu crnu narukvicu, onu koju sam bas htio ali mislim da je dosta elegantniji sa ono prvom flat crnom:

    [​IMG]

    Ali nosam sada ovu da ih ne skidam po deset puta. Mada su i jedna i druga bolje od one kožne.
     
  12. Looney

    Looney Komšija

    @nFare
    Lijep Seiko :) Standardni servis za Seiko je 30KM ako je mehanizam čitav. Nakon toga je sat spreman za još 20 godina vjernog služenja.
     
  13. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    nfare

    gdje si zbavio ovaj pulsar, koliko te dosao, predobro izgleda!
     
  14. Garamel1337

    Garamel1337 Aktivista

    Inace preferiram Festina satove, zato sto na sredini elegancije i sportskog tipa.
     
  15. nFare

    nFare Komšija

    @Looney
    Problem je što nekad kasni a nekad stane pa se mora dobro prodrmati da proradi, izgleda da ga je vlaga uništila jer je malo podrosio u čošku, vidjet ću šta se mogne uraditi.

    @anatomic
    Pulsar je sa ebaya, od 100-120 $ im je cijena samo ne treba iz Amerike naručivati jer su me odrali na carini + pdv. Ima ih sa žutim i plavim oznakama, lijep je sat.

    @Neso
    Citizen Eco-drive su extra ima i Casio edifice sa njihovim mehanizmom samo su i oni papreni 400+KM
     
  16. aeRo

    aeRo Komšija

    Ne mogu reci da sam zaljubljenik u satove ali pravi covjek mora imati dobro odijelo i dobar sat. :smt003

    Evo trenutne kolekcije:
    Meister MK2 Ambassador http://www.mstrwatches.com/blog/wp-content/uploads/2013/11/14-MSTR-007.jpg - odlican sat, mnogo lici na Big Banga, a Big Bang mi je must have cim se dodje do kakvih vecih para. :smt003
    Invicta 9308 http://ep.yimg.com/ay/jomashop/invicta-mako-swiss-pro-mens-watch-9308-8.jpg - lookalike Rolexa Submarinera, fin satic za male pare.
    Jacques Lemans http://ecx.images-amazon.com/images/I/71buAoUtiNL._UL1500_.jpg - njega sam dobio na poklon prije par godina, malo povelik (46mm) ali generalno fin sat uz neku kosuljicu. :)

    I ovog sam izgubio prosle godine tokom jednog pijanstva, oplakivao sam ga minimalno 2 mjeseca, prelijep sat uzivo...
    Rotary 513c - http://www.chapelle.co.uk/media/cat...8eab33525d08d6e5fb8d27136e95/0/8/08140776.jpg
     
  17. Neso

    Neso Komšija

    @Aero ti si buraz mrtva sminkerica :D

    @nfare Sto se tice mid range satova Citizen mi je nekako sto se izgleda tice najprihvatljiviji a i omjer ulozeno/dobiveno je sasvim ok za cijenu. Govorim za cijene u USA a vidjao sam ih i ovdje ovakav slican ko moj je oko 600 KM kod nas :smt004
     
  18. nFare

    nFare Komšija

    Nails, kolika je velicina tog sata? Kao da se malo predebela ovako čini ta narukvica, možda bi bila dobra neka flat plastična ili platnena tamno plave boje kao ta pozadina.
     
  19. Neso

    Neso Komšija

  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Plavkasto je od laptopa, sat je crna a imas ovdje dimenzije: http://www.ebay.com/itm/FOSSIL-FS4616-M ... 43ced05923

    Imam bas takvu, gumenu tanju crnu ali mi bilo mrsko ponovo skidati pa cu nju poslije nabaciti. Da, sat dolazi manje do izražaja sa trenutnom crnom jer je bas masivna za njega.