1. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    razmisljao sam o ovome BIP-u u posljednje vrijeme puno i sad razmisljam dolazi mi mjesecno 20KM Bih neta i 50KM telefona sto je previse jer niko ne koristi ovu liniju osim mene i onda sam zakljucio da je bolje platiti BIp 30M mjesecno a imati bar stalnu vezu i dowload 128KB/S

    STA MISLITE???

    P.s. ISPLATILI SE DATI 400KM ZA MSIFX5900SP
    P.s.s. Jeli bolji HDD 80GB 8MB CACHE ili 120GB 2MB Cache oboje 7200rpm i istom cijenom???????????????
     
  2. p_adnan

    p_adnan Novi član

    A kakav ti je taj bip? Kazes da je stalna veza 30 KM mjesecno. Koji je to pristup netu? To se isplati.

    1. Ja ne bih nikad kupio tako skupu graficku!
    2. Bolji je taj od 80 GB kap. , nikome nije potreban toliki kapacitet, a mislim da je taj sa 8 Mb Cacha brzi care.
    Pozdrav
     
  3. Shenron

    Shenron Komšija

    30MB po danu?
    Ne hvala. Premalo.
    mozda su sad nesto promjenili.....
     
  4. BeastMaster

    BeastMaster Aktivista

    malo je ako je 30Mb po danu, pa ja sam danas svukao skoro 700Mb :)
     
  5. p_adnan

    p_adnan Novi član

    De mi ako mozes daj adresu tog BIP-a.
     
  6. Predator2003

    Predator2003 Aktivista

    http://www.lol.ba -LogosoftOnLine

    I nije 30 nego 80 dnevno downloada i 80 uploada (30 strani saobracaj i 50 domaci) :p
     
  7. BeastMaster

    BeastMaster Aktivista

    Malo je to, malo.
     
  8. BoLa

    BoLa Aktivista

    Malo je slazem se. I jos uzmite k tome da je minimalna brzina 256kbps, a max 756kbp, ali se uglavnom vrti oko prosjeka 512kbps.

    Sto se download limita tice, ako koristis 80 MB dnevno, prekoraci ces limit od 1GB i onda ces platit pravo puno. Znaci, za zahtjevnije nesto se ne isplati.

    Ja ga imam, meni je normala, mada bi bilo bolje da je limit veci al sta ces ....
     
  9. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    Pa sta sad ako imam 1GB mjesecno pa necu skidati XXX megabajti samo mi nije jasno to placanje!
     
  10. BoLa

    BoLa Aktivista

    sta ti nije jasno? sve pise na lol.ba
     
  11. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    jebiga ja nisam skonto de mi bola to fino objasni kako ide to prikljucivanje
     
  12. Shenron

    Shenron Komšija

    Ma glupo je sto ima dnevni limit. Mogli su stavit 1 GB mjesecni, pa ako meni puhne da ga poztosim za 1 dan.
     
  13. BoLa

    BoLa Aktivista

    Prvo odes do logosofta ili ih kontaktiras i kazes da hoces BIP. Onda oni uzmu tvoju adresu i nakon nekog vremena treba da dodje lik da ti provjeri snagu signala. Vazno je da imas opticku vidljivost sa AP(Access Pointom , njih imas opisane na stranici lol.ba). Ako je signal ok, dogovoris se kada ces da ti postave i to je to. Nakon toga sklopis ugovor s njima, platis 150 KM(prikljucivanje + pretplata) i gotovo.
     
  14. Shenron

    Shenron Komšija

    Ma jebote 30MB stranog prometa. Pa kod mene je 90% strani promet. I sta sad ja hocu skinut sta ja znam neki file od 40MB??? Moram skinut danas 30MB pa citav dan biti offline i onda opet sutra skinut 10MB pa opet biti samo 2 min online !?!?!
    To je totalna glupost. !!!! Ja to NIKAD nebi uzeo.
     
  15. BoLa

    BoLa Aktivista

    Jarane, svako svoje. Ako ne bi, pa ne bi, svaka cast. Covjek pito kako ide ja mu objasno.

    Savjetovao bih kome treba visi band, da pogledaju ove kablovske kod Smartneta cini mi se, sa 64/64 kbps i neogranicenim prometom ...