Pro Evolution Soccer / Winning Eleven / eFootball thread

Discussion in 'Igre i konzole' started by forzajuve, Jul 16, 2007.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    Kaze vam Vedo, gori igra

    At this point, there's only one question left to answer: is PES 2015 a better game than FIFA 15? In terms of replicating the balance of real football, the answer is an emphatic yes.

    9/10

    http://www.eurogamer.net/articles/2014- ... 015-review

    :D
     
  2. aeRo

    aeRo Komšija

    Jbg ide onda pre-order da ne bude u cetvrtak kad odem po nju sve rasprodano. :smt003
     
  3. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Cekam onda ttorrent :)
     
  4. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    nekoliko kratih recenzija:

    [​IMG]

    i info o novom apdejtu:

    Code:
    With PES 2015 only 3 days away, Konami have prepared for the release by releasing the first title update.
    
    The title update comes in at 1.13GB and contains the following:
    [​IMG]
     
  5. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ništa dok ne probam necu davati utiske :D
    iako vec duže od mjesec dana nisam igrao simulacije nogometa, baš sam poželio koju partiju :)

    još pesedit da izbaci mali patch do nedelje i taman
     
  6. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    slažem se... treba vidjeti kakva je pc verzija, jer ovo dosad su sve recenzije ps4 verzije.
     
  7. forzajuve

    forzajuve Aktivista

  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Evo recenzija samo svejedno treba cekati da se vidi iz prve ruke:

    PSU 9/10
    Most satisfying gameplay in years
    Player animation is greatly improved
    A.I. is more dynamic
    Slightly jarring visuals in places
    Weak commentary and soundtrack
    Editing options pared down

    gameblog.fr 4/5

    Eurogamer: 9/10 "FIFA and PES seem to have swapped shirts, with neither catering to the original audience they once set out to attract. Based on this year's offerings, though, it's PES that has the clearer direction of where it's headed. Perhaps most tellingly of all, PES 2015 is more satisfying in defeat than FIFA 15 is in victory."

    VideoGamer 8/10:"It's great to have PES back offering serious competition to FIFA, but this isn't the year it topples it. Not for me anyway."

    gamesradar 4.5/5:"Modes and presentation still need some work, but Konami has finally delivered with the gameplay. On the pitch, where it matters, PES 2015 has a clear edge over FIFA 15."

    gamersnet.nl 8/10

    inthegame.nl 8.25/10

    psx-sense.nl 8.5/10

    nl.ign 8/10

    Gamereactor UK: 8/10 - "While FIFA 15 had a performance below what would we expected, PES 2015 has improved, and in our opinion it is the best football game for 2014. But that's only true as far as the gameplay goes."

    Gamespot 8/10
    The Good
    Intelligent brand of football that promotes passing and movement
    Role Control is an idea so good that it needs to become a football game standard
    Palpable sense of achievement in breaking down the defence of elite teams
    In-game graphics are excellent, as are most player likenesses
    FIFA finally has some serious competition
    The Bad
    Lack of official licenses continues to irritate
    Commentary is dull and repetitive
     
  9. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    U cjelini ovo je dobra stvar za fudbal u gaming svijetu, nadam se da ce imati dobru prodaju i da ce razdrmati developere iz EA.
     
  10. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Igrao sam fifu dok nije PES 3 izasao za PC i od tada sam uvijek na PES-u ostao...

    vise je to sve stvar navike sa prijateljima ostalo, nemamo ni volje a ni kad da ucimo igrati fifu iako ona bila bolja ili ne :)

    godine lete nazalost, valjda cu sa klincem moci dozivjeti i igrati PES 2025 :D
     
  11. Daddy

    Daddy Novi član

    Nadam se da je došlo vrijeme da PES ponovo zasjedne na tron ;)

    Koliko sam upratio, PC verzija neće biti next-gen nego neka kombinacija starog i novog Fox enginea, pa neće izgledati baš toliko dobro kao na konzolama? Valjda će gameplay biti dovoljno dobar da konačno bacim Fifu :) Što je više igram sve me više nervira, usrali su je do balčaka.

    Hoće li u PES-u biti neki online mode tipa Seasons u Fifi? Znači bez onih transfera, menadžerisanja itd, nego samo uzmeš klub i pičiš tekme...
     
  12. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ne moze tek tako Pes zasjesti na tron, treba njima par godina uzastopno da budu bolji od fife te, da porade konacno na licenci
     
  13. Daddy

    Daddy Novi član

    Slažem se ja da su do sada više morali riješiti to sa licencama, ali na kraju krajeva to je ipak samo kozmetika. Gameplay je jedino bitan, a Fifa je tu ove godine zabila autogol kao onaj Kramer iz Gladbacha neki dan, sa centra! :D
     
  14. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    Ne mogu riješiti licence jer ih je kupio EA. Koliko se puta mora ponavljati ova priča?

    Druga stvar, pes (kao i mnogi drugi naslovi) ima respektabilnu modding zajednicu na skoro svim platformama (ne znam samo kakvo je stanje za ps4/xbox1, jer je nova platforma), koja odradi i licence, tako da to nije problem.

    PC verzija će grafički biti slabija od ps4 verzije, mada imajući u vidu gore napisano, editori će i to odraditi posao. na evo webu je jedan od pozantijih editora došao do pc verzije i kaže da .exe fajl ima mnogo skrivenih komponenti koje bi se mogle otključati.
     
  15. Daddy

    Daddy Novi član

    Naravno, sve je to odavno poznato, i jasno je da je EA finansijski daleko jača kompanija, i koliko god da Konami ponudi za određenu licencu, oni će uvijek dati veću ponudu.
    Na kraju krajeva, ono što editori urade biće često i bolje nego originalne grafike. Ne znam samo kako će se to odraziti na online igranje, sjećam se da je bila neka mandža, da se nisu mogli koristiti online oni patchevi sa editovanim grafikama...
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Nije mi jasno zašto ne ostave moding sceni da su imena bazirana na samome tekstu cije editovanje ne bi uticalo na igru pa da ubace fajl koji se moze konfigurisati te da editujes ime igraca kako ti je volja. Kao sto su slobodni config fajlovi. To bi bilo cool i za njih i za nas kada vec ne mogu ispoštovati sve licence.
     
  17. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ocjene nista bolje od Fife za sad. Pcgamer 65...
     
  18. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Ljudi se izigraju fife dok pes izadje .
    Al eto idu dobrim koracima aprijed. Vec se u demu moglo vidjeti da ce bit OK
     
  19. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ima na HCL-u neki PC kod PES 2015 i sve su pozitivni komentari :)

    "Zaključak broj jedan: Pro Evolution Soccer 2015 najljepši je PES do sada.
    Zaključak broj dva: ujedno je i najbolje izdanje Konamijevog nogometnog serijala u posljednjih nekoliko godina."

    Veoma se radujem kao klinac dok sam igrao tenkica :D
     
  20. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    pc verzija, kratki osvrt HCL.hr:

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017