Pro Evolution Soccer / Winning Eleven / eFootball thread

Discussion in 'Igre i konzole' started by forzajuve, Jul 16, 2007.

  1. blaf

    blaf Aktivista

    ja sam igrao na ps3 i sto se tice igrivosti nije to lose, miljama bolje od proslog pesa, ali u globalu je lose. trava je, bar na ps3, nekako mutnjikava i losa, izgled nekih igraca je totalno neprepoznatljiv, a ne mislim na neke "anonimuse", neki igraci nedostaju u timovima, npr. u evertonu nema besica i lukakua itd....sam izgled menia je tako zastario i los da cim se to vidi, odbija i kvari ugodaj....6/10, fifa i dalje puno bolja.
     
  2. Eldorado

    Eldorado Komšija

    evo odigrao sam nekih 5 tekmi :)

    sta reci ja sam PES uvijek vise preferirao pa necu a i ne mogu porediti sa Fifom 15 :)

    za sada nemam zamjerki moglo je bolje i trebali su PS 4 na PC prebaciti ali s obzirom da igram na LCD TV iz daljine mi opet sve djeluje OK..

    igrivost je uredu ono sad samo cekam jedan dobar patch i lagano :D


    edit:

    Ipak meni ovo sve odlicno odgovara s obzirom da nisam "gamer" i nemam jak racunar PES 2015 vrtim na high full HD TV na 1920x1080 :smt003
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

    Ocito je optimizacija Fox Enginea nula. PS4 1080p, X1 720p. pa manja razlika u rezi je bila kod BF4 (900p vs 720p), ne moze me niko ubijediti da PES moze biti zahtijevniji od BFa
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma kod mene ba ide na 240 frejmova. Uzmi nekoga sa i7 i gtx780 i lokat ce igru na 500 FPS. Znam da je na PS4 nesto kvalitetnija ali moze biti da je nas sony kompletno tu zavalio.. indirektno, sto bi šahbaz rekao.

    Sutam malo mastera ali bih volio vidjeti raw snimak sa PS4, ne sa youtubea. Mada sumnjam da je toliko napredna.
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    pa ide kod tebe 240 frejmova jer ti nisu ponudili next-gen varijatnu, gdje ostaju mrlje po travi, bolja publika itd.
     
  6. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    s onim sweetfx-om izgleda ok:

    [​IMG]

    inače, mene je pes zasad zadovoljio, bolji je od prošlogodišnjeg izdanja, gameplay je stanardan pesovski igriv i zarazan, novi dizajn menija je pun pogodak, kao i one pozadinske slike igrača i stadiona, grafika na pc-u jeste slabija u odnosu na next gen konzole, ali šta je tu je. nije toliko loše koliko su neki zagrizli samo na grafiku. u globalu i po prvim utiscima, vrlo solidan pes.
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Ako grafika i fizika nisu bitni u igri, ono u sta gledma citavo vrijeme i sta "koristim", ne znam sta jeste. Meni ostatak igre ne igra ulogu poput prezentacije, menija i publike a te su stvari jos gore. Sinoc gledam slavlje gola publike, od stotinjak ljudi na ekranu, 70 njih je jedna osoba. Ali dobro, meni svejedno i da nema publike, spomenute licence meni ne igraju ulogu ako ima naznake koji bi mogao biti klub ili igrac ali ako ne mogu ponuditi originalne licence za vece klubove popu sitija, ne mogu fiziku natjerati da izgleda up to date, ako je grafika deceniju stara, sta onda valja ? TEksture su užas ali nisu ni boje pogodili. Svililo teze pogotovo zelena boja. Gameplay je ok i nista vise. Bolji od fife nije ni priblizno. Fizika lopte takodjer losija. To sto je pes 14 bio fail ne opravdava pes 15. Da je 10KM, bilo bi na mjestu. Sve preko toga ne vrijedi.

    Ovo je njihovo vidjenje igre za 2015: http://www.mediafire.com/convkey/0b8d/t ... ?size_id=9

    A ovo je realnost: http://www.mediafire.com/convkey/d4d4/w ... ohewfg.jpg

    Neka neko sebe laze da je opravdana ovako stara igra za 2015, ja ne bih. Igra je jednostavno stara u svakom aspektu. Od gameplaya do tehničkog dijela.

    Vedo Znam ali nije druga igra, drugi engine.. ipak se radi o istom vragu koji je nesto zahtjevniji ali nije toliko da mora biti 720p. Kako si i sam rekao. Sumnjam da bi mi ti efekti sa konzola srezali 100 frejmova. A i tad 140 FPS na mojoj konfi znaci da ima još ludta.
     
  8. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Odigrao 10 min i izgleda da će biti uninstall. Sada bih najradije instalirao PES 6, uradio patch za sve transfere igrača i opet ga igrao. Od PES-a 6 mislim da je jedino PES 11 ili 12 bio OK. Koliko sam samo sati proveo igrajući stare PES-ove na PS2 i na PC-u, ne znam da li je nostalgija ili subjektivnost, ali svi noviji, počevši od PES 2008 nisu bili ni do koljena naslovima na PS2/PS1 konzolama po pitanju gameplay-a.
     
  9. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Sto se grafike tice, jako utice na atmosferu. Juce igrao citav dan s cimerima i ono das gol, ali ti svejedno, jednostavno igra ne docara da je to neki bitan momenat. Sve je nekako prazno. Na Fifi su dosta jace boje, tribine i publika izlgedaju realno, fizika generalno realnija, u PES-u kao da ima ogroman smoothing na sve moguce, od kretanja igraca, lopte, mreze iza gola itd. To je donekle dobro jer nema odbijenica ko u Fifi i neki collisiona, ali i lose jer se ne desava nista neocekivano. I nije samo to, nego kadrovi, tranzicije scena, UI, u Fifi je to sve maksimalno usminkano. U PES-u ko da sam se vratio u 2003. Poslije utakmice dobijes najobicniji panel koji mozes u paintu napraviti i najosnovnije statistike, tipa sutevi, korneri itd. U Fifi imas detaljno ko je sta i koliko uradio. Nemas ocjene igraca u game planu, nego moras doci do igraca da pokaze ocjenu... Hajd sto nema licenci, napravit ce neko mod, ali u Fifi imas i slike 90% igraca. Ma nemam pojma sta ljudi vide u ovome. Eto Fife nisam igrao danima, hajd kontam PES napokon valja, ali ovo je kao remake igre iz PS2 ere, veoma jednsotavan fudbal, s tim da je gameplay losiji jer kako rekoh, ima kao smoothing na svemu. Nema nista naglo u PES-u.
     
  10. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    @nails

    ti si očigledno imao pre, prevelika očekivanja od novog pesa, barem što se grafike tiče. još tamo negdje u julu se znalo da će to grafički biti na nivou prošlog 2014 i da će samo poraditi na gameplayu. i to smo i dobili. prema tome, ne vidim čemu toliko iznenadno razočarenje. sve stoji što si rekao, ali ja sam to odavno znao, tako da mi to ne utiče toliko. smeta mi naravno, ali bitniji će mi uvijek biti gameplay.

    da ne ulazimo sad u temu da će editori i grafiku sigurno srediti.
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

  12. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    realna recenzija:

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    IGN i njihove devetke sa recenzijama od dvije minute. Ne bi im vjerovao da igre nisam vidio a ne da je od jucer igram. Da fifa ne postoji PES ne moze proci.

    [​IMG]
     
  14. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    I u te dvije minute nija nista rekao. Prica kako mozes sprintat, radit duple pasove i koristiti finte. Jbt, ni spomenuo nije modove.
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

  16. xman

    xman Komšija

    Vjerovatno nisam relevantan da komentarisem FIFA vs PES relacije jer nisam niti jedno niti drugo igrao godinama(Dok sam igrao PES mi je bio neuporedivo ljepsi i igriviji),ali pogledao sam gameplay na YT zadnjeg PES-a i zadnje FIFE i PES mi definitivno izgleda bolje i igrivije. U FIFI mi se sve odvija nekako prebrzo,skoro da ne vidim loptu.
    Opet kazem da mi je iskustvo u nogometnim simulacijama nikakvo nakon PES-a 2006 ali ovaj PES 2015 mi izgleda sasvim ok,ovaj mod kog pominjete popravlja grafiku,na YT sam vidio da je moguce zabiti spektakularan gol... Ovo bi se moglo jos i zaigrati.
     
  17. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ako hoces sporiji gameplay, tj da gradis igru u sredini, onda PES igraj. Meni se to ne svidja ni najmanje. Moguce je i u Fifi, ali moras biti mnogo dobar jer je lagano praviti pritisak.
     
  18. xman

    xman Komšija

    Ma onako mi je FIFA sva "ubrzana i istrzana",nekako mi je neuporedivo lakse bilo planirati napad u PES-u,a vidim da se nista temeljno nije promijenilo ni u najnovijim izdanjima obje igre. Skoro sam kratko zaigrao neku od FIFA unazad par godina protiv druga i lik mi je zabio go u par pasova od centra do gola da maltene nisam vidio loptu,onda lopta kad je igraci sutiraju kao da ide 400km na sat :lol:
    Ne znam opet koje su stvarne mane novijih PES-ova jer ih dugo nisam zaigrao ali jucer sam pogledao kao utakmicu izmedju Bajerna i Reala na YT i svidjelo mi se ono sto sam vidio,moze se driblati,dati gol sa distance,ubacivanja sa strane i sutevi glavom dobro izgledaju itd...
    A inace zadnjih godina koliko sam primjetio po recenzijama i misljenima na forumima FIFA je dosta bolja od PES-a,ali realno kad pogledam gameplay zadnjih izdanja tih igara ne vidim zasto.
     
  19. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Stvar ukusa, meni bas godi taj gameplay da dodjem do gola u nekoliko pasova. Meni je strasno dosadno cekati da neko gradi igru. Ovako ja horuk u napad, pa on, uvijek neka akcija.
     
  20. xman

    xman Komšija

    hehe pa jeste bukvalno stvar ukusa,ali to planiranje igre i napada u PES-u je pogotovo frustrirajuce kad igras protiv bas dobrih igraca kao sto je ovaj moj drug,jer fino vidis kako te nasukao za razliku od FIFE. Sjecam se sta mi je samo radio na nekom PES-u(mislim da je izasao prije 2-3 godine),ono,bukvalno tika-taka sranja i lagano prebacivanje mog igraca sa malim lukom lopte dok drugi ulijece i eto ga sam ispred golmana i tako te karefeke koje kako kaze ne piju vode u FIFI a lijepo izgledaju.
    Malo kad prokontam taj moj drug je glavni razlog zasto dugo nisam igrao simulacije nogometa :lol: