Pomoch!!!HDD problem...

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by phactor, Mar 26, 2006.

  1. phactor

    phactor Novi član

    ...ma dobro i nije neki problem :)
    [​IMG]

    ...shta je dovelo do ovog, i kako da ovo rijeshim, nigdje 10 GB diska!?
     
  2. Benq

    Benq Komšija

    Da nisi mozda iz tog HDD-a pravio particije pa ti pokazuje samo sistemsku particiju a onu drugu dok ne formatiras na taj system file nece pokazivat..

    Neznam da li je to rjesenje tvog problema al meni se tako desavalo kad sam pravio particije pri instalaciji windowsa pa dok nisam aktivirao drugu particiju nije se ni pojavila....
     
  3. GV

    GV Komšija

    Desni klik na My computer->manage->disk magemant (u lijevom dijelu prozora) na desnoj strani ćeš vidjeti potatke o HD, šta je i koliko zauzeto.
    Ako si pravio particiju a nemaš je sada TuneUp Utilities 2006->system control->drives (na lijevom prozoru)->advanced (desni prozor)->settings->select all (uključi sve kvačice)

    Ako si mijenjao paging file tj. stavio ga na 10 Gb (namjerno ili slučajno) također ti zbog toga mogu faliti, ja sam jednom probao tj. stavio paging file 2Gb na disku od 4 Gb pa kada sam vidio šta se desilo odmah sam ga ukinuo.
     
  4. anel

    anel Novi član

    Pošto je ovdije već otvorena tema za problem sa hard diskovima da evo i ja iskoristim priliku da se požalim.
    Prije mjesec dana otprilike otkazao mi je disk (previše bad sektora) pa sam kupio novi maxtor 80 GB i evo neki dan mi pade sistem,kontam reko neki klasičan problem kad ono file sistem na c particiji srušen naravno formatiram tu particiju i usput nađem da ima na njoj bad sektor,sada ovaj neznam šta da radim, sa neta sam skinuo program od proizvođača (powermax) i nakon testiranja diska sa njim javi mi da disk otkazuje i da bi ga trebao zamjeniti e pošto mi je i prošli najvjerovatnije crko zbog bad sektora ima li nešto posebno što ih proizvodi,da znam jel do mene ili jednostavno nemam sreće.
    Ako je neko imao sličnih problema nak javi.
     
  5. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Nije do tebe. Reklamiraj disk i uzmi novi.
     
  6. Predator

    Predator Aktivista

    I bjezi od Maxtora koliko te noge nose.
     
  7. k!b¤

    k!b¤ Aktivista

    moguc problem s pregrijavanjem (u npr. Everestu provjeri - treba biti manja od 40-45), losom napojnom ili samim diskom (maxtor je grohnuo s 40gb i 80gb modelima).
     
  8. k!b¤

    k!b¤ Aktivista

    sa npr. Acronisovim Partition Expertom prvo malo smanji a onda vrati na staru velicinu c: particiju i vjerovatno ce se vratiti prikaz velicine na pravu vrijednost. desavalo mi se nekoliko puta - poebu se atributi particije.
     
  9. phactor

    phactor Novi član

    ...da da do toga je, prije par dana sam upravo to uradio, i upalilo je...
     
  10. iskusni

    iskusni Komšija

    ccc. ljudi nemojte maxtor sramotiti.
    moj drug ima 40GB maxtor disk evo 3 i po godine i radi super
     
  11. k!b¤

    k!b¤ Aktivista

    izuzetak iz pravila :D
     
  12. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    lol..pa ja imam maxtora 4 godina i drzi se, nikad nije nesto zezo :roll: :roll:
     
  13. Samir_Masinac

    Samir_Masinac Aktivista

    Jos jedan izuzetak :mrgreen:
     
  14. k!b¤

    k!b¤ Aktivista

    u sig-u stoji WD :?

    p.s. btw malo malo pa "sredjujem" s*ebane maxtore...
     
  15. Code Name 47

    Code Name 47 Aktivista

    Ja imam maxtorov 30 Gb Diamond serija 8 i radi vec 6 godina ko halva, ma nikad nije sranja pravio. Uzeo sam 80 Gb S-ATU i evo ima 10 dana je koristim za sada dere guzove!!! Stoga sam 100 % za maxtor. Usput koja je realna cijena Maxtora od 80 7200 rpm, novog ???
     
  16. Predator

    Predator Aktivista

    Ti stari maxtori su i valjali ovi novi su smece nevideno vec sam nekoliko puta naglasio da su meni na poslu crkla tri komada za par mjeseci, a nista posebno se neradi na racunaru, da su dobri nebi propali.
     
  17. k!b¤

    k!b¤ Aktivista


    ma dobro to sto ih je Seagate pazario ne mora znaciti kako su losi - akvizicije/spajanje se svakodnevno desavaju u svijetu Corporacija...
    i oko WDa se suska kako bi ih mogao neko kupiti.
    veca riba jede manju - tako uvijek idu stvari...