HD PORTAL D.O.O. - AV TESTOVI + TESTOVI BIJELE TEHNIKE

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Nani, Dec 21, 2014.

  1. Mujka

    Mujka Komšija

    drug jel to tebi krivo sto mi kazemo da ruzno izgleda ? mislim trazio si da damo sugestije
    nemoj sad te suplje bosanski mentalite stranica je hrs sa crnom bojom druga je stvar sto se tebi svidja
     
  2. Nani

    Nani Komšija

    Ne ulazim uopste kome se sta svidja, logo, dizajn, boja, font
    Trebamo konstruktivne prijedloge koji ce se poklopiti s onim sto mi znamo da nismo dobro uradili. Vasa misljenja su nam bitna. Ti kazes da ruzno izgleda mi koji smo pravili se ne slazemo kao i drugi korisnici kojima se svidja ali to je tako, mi postujemo tvoje misljenje i nastojimo popraviti site da se svidja vizuelno i funkcionalno sto vecem broju ljudi. Da nam je krivo na negativne reakcije ne bi otvarali ovu temu, ne zelimo pohvale vec ukazivanje na greske argumentovano. To bi svi trebali raditi da poboljsaju bilo koji vid usluge zar ne...
     
  3. Mujka

    Mujka Komšija

    stranica ima ocjenu D sa yslow pluginom za chrome
    na pindgom testu stranica ima 194 requesta load time je 5-6 sekundi 1.7mb velicina
    to je jos ko i dobro spram http://hdportal.eu/ ima 346 req 12sek load time velicina 23 mb
    google PageSpeed Insights ti daje ocjenu 42 od 100
    na mom kompu prvo otvaranje stranice traje 5sec da se pokazu slike u prvom redu a komplet stranica se loada preko 10 sekundi a konekcija mi je extra stabilna - 5mbita tj skine je za 3 sekunde
    evo selvin je dobar u php-u al vjerovatno je momak zauzet a ti si predpostavio da niko to ne zna klasicni mi bosanci....

    samo primjera radi gsmarena review sekcija mi se loada za manje od 2 sekunde sve ove ocjene ima extra plus jos manja je rezolucija vise su informacija prezentovali
    da ste vi tako napravili na taj fazon mogli ste komotno ubacit i ostale komponente kojima radite recenzije
     
  4. Nani

    Nani Komšija

    To je konstruktivno i argumentovano, sve sto kazete prenosimo PHP programeru da ispravimo. Hvala!
     
  5. Ninja

    Ninja Komšija

    Negdje na sredini naslovne stranice, gdje imaju neki bar charts, na jednom piše "NUMBER OF WHITE GOOD TEST INCREASED BY"; trebalo bi "white goods tests" ako baš želite taj termin, ali bolje napisati "appliance tests", jer će white goods razumjet samo Britanci i oni koji imaju sličan izraz u svom jeziku.

    Na stranici sa recenzijama ne radi ni lijevi ni srednji klik na HOME ni na bilo koji drugi top menu item.
     
  6. Nani

    Nani Komšija

    Ninja - dobar prijedlog iskreno. Bravo i hvala!
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    Sto se tice brzine ucitavanja sajta, sa ovom temom, wp-om i kolicinom sadrzaja tesko je ocekivati bolju brzinu ucitavanja. Tako da to ne treba ni biti tolika zamjerka za site ove prirode gdje ocekujes dosta multimedije. Naravno, uvijek se moze ubrzati, da se skripte, stilovi, fontovi itd. spoje, minimiziraju i ucitavaju asinhrono, da se slike i video ucitavaju na drugi nacin, pa onda cache-iranje sadrzaja itd. Naravno opet dolazimo do onog da je lakse odradit to na custom rjesenju jer sam wp po sebi nije bas najbrzi, ali eto. Custom rjesenje trazi vise i vremena i novca, tako da je ovo zasad ok.

    Meni je site generalno dobar, i po izgledu i sadrzaju, sto i jeste najbitnije. Sto se tice tih nekih zamjerki oko funkcionalnosti (wp, brzina ucitavanja, zauzece memorije, neki sitni bugovi itd), to ce vjerovatno jedno po jedno biti ispravljeno. U svakom slucaju sve najbolje u radu i radujemo se novim recenzijama :)
     
  8. Tyger

    Tyger Aktivista

    3D animacije se zaustavi samo na sekundu i onda opet nastavi (kada se pomjeri dok se drzi tipka pomjeri se u tom pravcu ali isto tako opet nastavi)
    (Chrome Verzija 39.0.2171.95 m)
    (Firefox 34.0.5)
     
  9. Tesla

    Tesla Aktivista

    Nani, iskreno, cijenim tvoje znanje na osnovu kojeg sam i kupio P42ST50 i dan danas te spomenem u pozitivnom kontekstu.

    Ovakvo vrijedjanje mog misljenja ipak nisam ocekivao sto samo pokazuje tvoju aroganciju i egoizam.

    Zao mi je Nani sto ce se moje pracenje tvog rada zavrsiti na ovaj nacin, ali je to sigurno na obostranu radost.

    Koja je to novinarka izjavila, zasto bih ja tu novinarku smatrao relevantnom da da misljenje o nama INFERIORNIM BOSANCIMA.

    Hoces da kazes da si ti zbog necega superiorniji od mene ?

    Izgubio si se u srdzbi rekao bih.

    Nisu ti se javljali ljudi na oglas za PHP programera, hmmmm.

    Ne pada mi na pamet da dajem neke savjete, opaske ili da argumentiram svoje misljenje jer niti sam programer niti sam strucan u ovom polju, ali znam kada nesto radi, a kada ne. Dao sam jednostavno misljenje iza kojeg stojim i imam svako pravo da kazem sta mislim, zar ne?
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pustite ba Nanija, lik se javlja ovdje samo kad treba promovirati neku svoju novu stranicu, vec x puta je to radio.
     
  11. KingT

    KingT Veteran foruma

    Upravo tako, klasika.
     
  12. Sena

    Sena Veteran foruma

    I agree.
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Samo Spacemaster mu je ravan. :D
     
  14. Sena

    Sena Veteran foruma

    :lol: :lol: :lol:
     
  15. Nani

    Nani Komšija

    Zanimljivo. Na post gdje je momak rekao da mu je mrsko skrolat stranicu jer ima ego trip al mu nije bilo mrsko otkucat 100 rijeci, imamo malu grupicu koja je skrenula mimo teme jer smatraju sta? Smijesno jel da... onda svi pod drugim imenima dodju na HD PORTAL i mole za savjet. Upravo zbog odnosa ljudi ne samo na ovom forumu vec uopste u ovoj drzavi nema me na boardu, predstavimo stranicu ili projekt i ne pada nam na pamet da se upustamo u bilo kakve diskusije jer u 99% slucajeva ovdje ljudi imaju problem s egom, sujetom aka tastinom. U ni u jednom slucaju mi nemamo jednosmjernu koristi od vas, forumasa, kupaca citaoca, vec je svaki odnos dvosmjeran, zbog informacija koje dobijete putem portala vi stedite novac, portalima ne placate za informacije, cak dobivate besplatno postavke i tehnicku podrsku i odlazite iz prodavnica zadovoljni.

    Sa svim sto "znate", kako sam i napisao niko se nije javio na 3 mjesta za posao plata preko 1500km. Novac je nebitan, vec odnos prema samom sebi, gdje niko nije ni pokusao da se javi. Zasto? Kada je bilo ko vidjeo stranicu putem oglasa jasno je bilo koliko je ulozeno u projekat i koliko smo ozbiljni, tesko se snaci i pokazati se u takvom okruzenju, pokazati svoje vrijednosti, teskoje bilo sjesti sa mnom na sastanak i pricati na engleskom ili sjesti u avion i otici za Berlin na sastanak sa Sony predstavnistvom i biti izlozen znalcima i profesionalcima u svakom smisli, jel da ili grijesim?

    Ovdje ljudi imaju svoj mali svijet gdje ne postuju nikoga osim cinjenice da su oni neko i nesto u elektronskoj formi. Ako smo dosli s namjerom da cujemo vasa misljenja, onda vas postujemo, onda kao i na HD Portalu gdje se svi obracaju prema svima sa "Postovani" i zavrsava se recenica sa "Lijep pozdrav" ili "S postovanjwem" ocekujemo to isto. Dvosmjeran odnos akademskog ponasanja i mrvica bontona i uzajamnog postovanja, ne ocekujemo da ce neko reci kako mu je mrsko da skrola stranicu jer to govori o njemu ne o nama. Umjesto da njegujete odnose s nepoznatim ljudima na osnovu da su svi jednaki i da sve treba postovati, da je svaka informacija za obicnog korisnika jako bitna gdje se vi nesebicno dajete putem znanja, od svih foruma i portala u BiH su napravljeni nexusi za frustraciju, kukanje, psovanje, vrijedjanje i pametovanje. Kada bi napravili anketu na to da li su ljudi u stanju da zarade nov TV svake godine, gaming mashinu, auto, da li ste u stanju da osnujete firmu, da je vodite, da stvorite nesto iz nicega, da li mislite da mozete prodati vase znanje bilo kojoj firmi, na kraju koliko vjerujete da vrijedite, koliko vas ispunjava da pomognete nekome, ne znam kakvi bi odgovori bili ali kakvi god da su iza svega bi bila hrpa laznih vrijednosti koje su ljudi sami sebi dali.
    Arogancija iz inferiornog polozaja.
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    Malo ga pretjera s tim da trebamo da se obracamo s postovanjem, ja prvi ne bih volio da mi se neko obraca tako na forumu. A to sto ti radis podrzavam, ne obracaj paznju na pojedince, uvijek ce takvih biti ali bit ce i onih koji ce cijeniti to sto radis.
     
  17. Nani

    Nani Komšija

    Ne mislim na forumu, mislim na pitanjima i odgovorima na HD PORTAL-u. Ja vas postujem prvo kao ljude, bez obzira na bilo ciji nivo znanja, ima dosta stvari u kojim ja nisam dobar ali zato neko od vas to bolje radi i zna od mene ali uzajamno da se postujemo i da se naucimo da pomazemo jedni drugima a ne da non stop idemo linijom gdje se treba nesto dokazati, ego velicati. Pitaju nas odakle je HD Portal, na sastancima u EU, mi kazemo Sarajevo. Iznenade se kao da smo zemlja u Africi, te se javi obrazovan covjek i kaze bila je tu Olimpijada 84-te. Mi smo bili OI grad sada smo tema koja se zaobilazi u sirokom luku.
    Znaci HD PORTAL ima nedostataka u grafickom, funkcionalnom smislu. Molimo da nam ukazete na greske kako bi napravili sto bolji portal koji ce biti polazna tacka kada je AV tehnologija u pitanju ne samo u BiH vec u EU.

    Sve prijedloge koje ste dali smo poslali PHP programerima kao sto cemo raditi i u buduce. Ja se izvinjavam ako su moje rijeci nekoga uvrijedile, to mi nije bila namjera.

    LP
     
  18. KingT

    KingT Veteran foruma

    A sto se raspisa lik hahaha, a nije ga bilo na forumu skoro 2 godine :D
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    I sta sad ti si nesto bolji sto svaki dan piskas po forumu? Time mislis isto da novi clanovi ne smiju da puno piskaju ili sta?
     
  20. KingT

    KingT Veteran foruma

    Kolega dmr , Nani dodje nakon skoro 2 god na forum i promovise svoj HD Portal i trazi feedback na kvalitet izrade stranice portala, sto je sasvim OK i njegovo pravo.

    Tesla da svoje vidjenje o tome sta mu smeta na HD Portalu tj dizajnu a Nani umjesto da bude kulturan i zahvalan u onoj mjeri koliko promovise kulturu i postovanje svog potrala , on u replici prica o inferiornosti, balkanskom stereotipu , mentalitetu itd.

    I na kraju Nani navodi kako se on i njegovi suradnici na HD portalo oslovljavaju sa Postovani, Lijep pozdrav itd.

    Ja koliko znam na forumima tu praksu izrazavanja imaju samo Hardware Rep clanovi koji su zapravo zaposlenici kompanija koje zastupaju na forumima. Te kompanije imaju tj ostvaruju dobit od toga.
    U ovom slucaj na neki nacin to je Nani za HD Portal.

    Ja ovdje piskaram svaki dan zato sto tako zelim i nemam ni malo materijalne koristi od toga. :)