Koji procesor na GA-MA770-DS3?

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by forzajuve, Dec 25, 2014.

  1. forzajuve

    forzajuve Aktivista

    Trenutno je na ploci Athlon 64 x2 4200+ @2.2, kupljen polovan, jer sam prethodno nestrucnim rukovanjem iskrivio pinove na Athlonu 5000+. Sada se svako malo cuje da ''zahuci'' cooler, a kada pokrenem nesto zahtjevnije (igru, ili 1080p video) onda se i ugasi. Temperatura oba corea je 70C. Mislim da je u pitanju procesor, ispravite me ako grijesim.
    Ploca je: http://www.gigabyte.com/products/produc ... id=2722#ov

    Koji (i gdje, osim pika) procesor uzeti? Ganjao bi iskljucivo box verziju, ili zaseban cooler (koji?).
    Pik pretraga pokazuje ovo, s tim sto su ovi prvi na listi oznaceni kao AM2, a ustvari su FM2 (?).

    Mozda nesto ovako ili ovako, plus novi cooler?
     
  2. Mujka

    Mujka Komšija

    http://www.gigabyte.com/support-downloa ... x?pid=2722 to ti je lista procesora koji su podrzani
    a koji proc uzet to zavisno za sta korists komp
    taj sad trenutni procesor se pregrijava Maximum operating temperature 49°C - 71°C
    trebas vidit da pravilno montiras cooler i da stavis kvalitetniju termalnu pastu
    znaci cpu je ispravan al jednostavno se prerijava ako bi samo uzeo neki od ovih phenom procesora sto si naveo jos vise bi se pregrijavali znaci to ti nije rjesenje
    a recimo ako imas kesa bolje ti je da to sve prodas pojedinacno i uzmes novije komponente recimo amd apu ako nisi zahtjevan gamer :D
     
  3. anel007

    anel007 Komšija

    prije ikakve zamjene i kupovine prvo probaj zamjeniti termalnu pastu na procesoru, kao sto ti je mujka savjetovao, i trebao bi rijesiti problem s pregrijavanjem i gasenjem, ako taj athlon nije clockovan nemas ni neke potrebe za necim jacim od stock kulera

    a sto se tice pinova, mirna ruka i dobar vid i na amd procesorima se daju ispraviti :wink:
     
  4. forzajuve

    forzajuve Aktivista

    Nisam zahtjevan gamer, imam konzolu za igre, racunar bi koristio samo za PES online, sto se tice gaminga. Tako da neki upgrade svega, sad za sad, nije u planu.

    Znaci po vama da ne ganjam novi procesor, nego da zamijenim pastu i ocistim kuler?
     
  5. anel007

    anel007 Komšija

    pa sto bi mijenjao ako nisi namjeravao i ako nema potrebe, puno ti je jeftinije zamjeniti pastu i vidjeti hoce li rijesiti sitaciju pregrijavanja i restarta nego zbog toga da mijenjas procesor, o drugom procesoru razmisljaj tek kad nista jeftinije ne upali :wink:
     
  6. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Cini mi se da ja imam 4600+ x2 i coolermastera nekog, pogledacu ti ako si zainteresovan...
     
  7. forzajuve

    forzajuve Aktivista

    @anel to je to :smt023

    @mobster javim ako ne uspije ovo sa mijenjanjem paste...