Surround System 5.1 / AV receiver combo?

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by donjapa, Dec 24, 2014.

  1. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Znaci komplet ovih tannoy zvucnika i onaj sony reciver oko 900€ ?

    Trebas samo jos provjeriti za subwoofer,mnogi reciveri imaju samo signal za subwoofer a nemaju pojacalo za njeg pa se mora koristiti aktivni sub koji u sebi ima pojacalo.


    Edit

    Ja kako vidim nema sony reciver izlaz za pasivni woofer,znaci samo 2 x preout za aktivni. Ja nesto ne mogu da nadjem na engleskom taj set zvucnika sto si ti pronasao a svedski ne kontam pa de ti pogledaj jel taj subwoofer u paketu aktivni il pasivni mada citao sam par reviewa o tim zvucnicima(dva prednja visoka iz 5.1 komoleta) i korisnici tvrde da imaju odlican bass i bez woofera.
     
  2. Nani

    Nani Komšija

    Uzmi Harman Kardon 5.1 receiver (AVR 165 ili 265)+ 5.1 harman kardon zvucnike (HKTS 30 ili 60) (ne bezicni subwoofer). Imas i drugih radnji ali ne idi mimo HD sistema ako si filmofil.
    Druga opcija ti je Denon X serija receivera + 5.1 Wharfedale zvucnici.
     
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Eto japa Nani rece svoje...

    @Nani

    A ovi Tannoy zvucnici,jel po tebi nisu dobri ili ih nisi probao ili su jednostavno overkill za dnevne sobe i filmova?
    Ja gdje god sam o njima citao svi ih hvale kao najbolje u cijenovnom rangu.
     
  4. donjapa

    donjapa Overclocker

    Dodje Nani, rece svoje, ali nema toga nicega na snizenju. Taj paket bi me izasao oko 1100 eura, vise nego onaj protegnuti budget :)

    Ali cijenim misljenje strucnjaka tako da cu sacekati iza nove godine, danas sam isao testirati nekakav Bose sistem, 2500 eura, sminka teska - nije za mog dzepa jos. Rekose da cijene padaju pocetkom godine i predlozili su da sacekam ako zelim da vidim da li ce padati, jer inace para u prvom kvartalu.

    @Nani, ne mogu naci te resivere, nema ih vise u prodaji nigdje u Svedskoj (barem ih ja ne vidim) ali ima dosta AVR modela, 151, 161, 171, 270, 370 etc.

    HKTS 60 je sama od sebe 900 eura, mada i nje nema nesto plaho u ponudi, ima li kakav zamjenski model da pratim?

    @Dino, gledao sam tanas i Tannoy, poveliki su, zena odmah vice "gdje ces s tim????" - Not good.
     
  5. Mujka

    Mujka Komšija

    trebo si rec da ces oprat sudje :p
     
  6. donjapa

    donjapa Overclocker

    Sudje perem svakako, to je u ugovoru za papire bilo.
     
  7. Nani

    Nani Komšija

    Odlicni su, kvalitet je top notch medjutim moze se ustediti novaca s Harman Kardon HKTS 5.1 + AVR 170 ili 270 modelima.


    Probaj sta god mozes da nadjes HK, probali smo zaista svasta u tom cjenovnom razredu ali Harman Kardon za filmove se namece kao apsolutni winner uz Denon i Wharfedale kombinaciju.

    Jednostavno su ljudi perfektno izbalansirali receiver sa svojim zvucnicima i prilagodili kompletne sisteme iskljucivo filmofilima. Da ne mislis da ti napamet pricam nakon svih testova uzeli smo u studio AVR370 + HKTS 60 (zvucnici nisu bezicni kao ni subwoofer vec su kablovi integrisani u zid)

    [​IMG]

    Stvar je sto HK ima integrisan fenomenalan algoritam za stereo to surround audio upscaling (Logic 7 movie algoritam) koji stvara nejverovatnu zvucnu zavjesu za sve kanale s kablovske.
     
  8. donjapa

    donjapa Overclocker

    OK, neka tema stoji otvorena a ja cu, kad nalete kakva dobra snizenja ili stogod, postati pa mozemo vidjeti dalje sta i kako :)

    Mali tips za kablove, da li si ih vukao iza lajsni dole pa onda uz zid prekrio nekakvom masom ili?
     
  9. Nani

    Nani Komšija

    Isteman zid te postavljene kanalice prije gletovanja i krecenja za sve strujne, HDMI i audio kablove.
     
  10. donjapa

    donjapa Overclocker

    Projekat za sebe, o tom po tom. Javim se cim nabasam na nesto. Hvala svima na inputu.