Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. selvin

    selvin Moderator

    Nails, imas tamo na temi o kineskim telefonima, uzimali su vec ljudi sa foruma te Lenovo modele. I da, Lenovo su, nisu kopije, originalni kinezeri kao i Cubot, Doogee, Thl i slicno :D
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Znam, pratio sam temu nego nisam upratio kako su se u svijetu pokazali. 'Ladno operu i samsung i iPhone a ako su ok kao laptopi, bice super. Jedino sto mi smeta sto su plastikaneri ali je vala i LG plastikaner sa L modelima. Ima i ovaj fablet: Lenovo A850+ 5.5" MTK6592M.. nekih 270KM.. smiješna cijena. Na lenovo sajtu dodje nekih 200KM a dok stigne do mene, tu je to negdje.

    Pelikan Vidiš, nisma razmišljao o tome ali mislim da mi nece smetati. Nisma ni ja obracao paznju na te stvari do sada.
     
  3. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Bjezite od tog smeca, kolega me nije htjeo slusati, uzeo P780 i onda ga vratio iduci dan, i jos se izvinuo :D
    Jednostavno ocaj po svemu, izrada, ekran, nema gorila glasa, zapinje kao lud, Moto G obje generacije je svemirski brod za to.
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja cim vidim MTK znam da je telefon smece. Najzalosnije sto su to poceli ubacivati i u brandname telefone.

    Nista ni to octacore, bolji je Snapdragon 800 sa svoje 4 jezgre.
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    'Ajde dobro.. i ja sam skeptican pa zato i pitam ali su mi laptopi ok pa sam kontao da nije velika rzlika. Na moto g sam zaboravio samo mi je cudna cijena za moto g2.. varira od 320 do 460KM.. nidje veze. Kod jedne radnje sa 100+ transakcija, 325KM G2, 340KM G1.
     
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Neki su bolji sverceri od drugih, ja nikada nisam shvatio odakle recimo Univerzalno nabavlja telefone jer su neki modeli jeftiniji od bilo kojeg na netu sto mozes naci :)

    Ako vec ganjas kineza onda Xiaomi sa Snapdragon cipom
    http://blog.gsmarena.com/xiaomi-sells-40000-redmi-note-4g-units-six-seconds-india/
     
  7. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Pa vjerovatno zato sto nabavljaju vecu kolicinu. :)
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Reventon - Ja sam cuo, moglo bi se reci, provjerenu informaciju kako Univerzalno nabavlja telefone mada nije za foruma.

    Nisam zagrijan za kineze vec me iskljucivo Lenovo interesovao obzirom da je "poznatiji" kinez. Za sad' cu gledati Moto G2 i HTC Desire 616. Nekako su mi oni najbolji izbor ulozeno - dobiveno. Ima jos nekih tridesetak dana do kupovine pa do tada.. vidjet cu, sta izleti.
     
  9. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Pa vecina njihovih telefona je skinuto s mreze, zar nije tako?
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    @Nails - ako ćeš kineza, onda je Xiaomi Redmi 1S najbolja kupovina za relativno malo para, a hardver gotovo identičan onome u MotoG. Po meni su Meizu i Xiaomi bolji od svih tih "kineza" kad su telefoni u pitanju.
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ali sta je sa supporta? Za taj telefon nema ni official Kitkata...
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    1S će dobiti Lollipop update direktno sa Jelly Bean-a, preskaču KitKat zbog MIUI customizacija. Ovaj novi 2S ima još malo bolje specifikacije, a košta $110.
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Da, evo gledam, stvarno su slicni dok je kod 1S smiješna cijena. Možda se ovo pazari i prije. Thnx. Redmi Note takodjer izgleda primamljivo. PPI nije neka sreca ali na recenzijama imaju samo rijeci hvale a koristi i scratch resistance ekran sto je super. Rekoh kad' vec idem do tih 400KM..
     
  14. Mujka

    Mujka Komšija

    slobodno uzmi redmi 1s
    31dec je xiaomi relasao source code tako da sad dev mogu 100% napravit cm12 bez bugova za mjesec dana znaci easy :)
    btw jedan savjet kupi sa provjerene stranice nemoj gledat 5/10$ jeftinije
    btw licno imam redmi1s jedina zamjerka za moj model je sto ima neku gresku prilikom autofokusa dok snimam (provjerio sam to je konkretno do mog telefona)
    ako te sta interesuje pitaj
    btw zte red bull nije los :) pravo smooth telefon a cijena sitnica :)
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma kontao sam ja to preko pika. Ko zna kako ce proci na carini a 280-300KM koliko kosta i nije neka para. ZTE RB izgleda lijepo, isti spec samo nesto veci ekran.

    Hvala na preporukama. Nabrojalo se par telefona. Ganjat cu ta 2-3 modela u ovih mjesec dana, mozda neko iz ZE bude imao na stanju pa da probam prije kupovine.
     
  16. blaf

    blaf Aktivista

    isplati li se sada uzeti nexus 5 za ili ima bolja opcija u tom cjenovnom rangu?
     
  17. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Imao sam ga,nije los telefon al nekako sam se u tom trenutku pokajao sto ne uze LG G2 jer cijena je bila u 20km razlike,ipak puno jaca baterija bolja kamera,ir blaster...
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nexus 5 se iznenada prestao proizvoditi (kao Galaxy Nexus svojevremeno), tako da oficijelna podrška nije baš zagarantovana.
     
  19. blaf

    blaf Aktivista

    sta je onda alternativa, obzirom da bih volio da je android kao kod nexusa bez suvisnih stvari....
     
  20. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Alternativa ti je neki custom rom na G2 recimo ili neka Motorola od tih para jer su one najslicnije nexus telefonu. Samo imaj na umu da ako ti je kamera vazna da motorola nije neka sreca. Nije sad da je neupotrebljiva al slabije je od konkurencije.