Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. Reznor

    Reznor Overclocker

    Postoji workaround za Z seriju. U istom linku koji sam postavio stranicu prije ima jedan link koji vodi na tutorijal: http://forum.xda-developers.com/crossde ... m-t2930672

    Za nas ostale koji nemamo Z ima Bravia 2 Engine (instalira se preko aplikacije Pimp My Rom, a imaju i manuelni metodi, tel. mora biti rootan). Isto tako imaju i neki tweakovi za kvalitet slike, treba probati.

    Ja sam sebi napravio backup TA particije, iako ne planiram raditi relock.
     
  2. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    nemaš nekih sačuvanih slika prije nego što si uradio otključavanje bootloadera? čisto da uporedim razliku.
     
  3. black

    black Komšija

    Imam Xperia T3 , mislim da je ista kamera i kod mene je jos zakljucan.
    Mogu postaviti par fotki.
     
  4. Reznor

    Reznor Overclocker

    Nažalost nemam, sve obrisano, a i nisam imao nekih slika napolju pa da se ima šta vidjeti.
    Moguće je poboljšati kvalitet s uključenim HDR-om, manuelnim postavkama, ili jednostavno korištenjem druge aplikacije.
    Ima ova komercijalna FV-5, a meni se čini da i AOSP kamera daje bolje rezultate.

    Inače, upravo sam napravio Bravia Engine da radi. Trebalo je malo čačkanja po sistemskom folderu i editovanja build.prop.
    Evo link kako bi to trebalo da radi: http://developer.sonymobile.com/knowled ... ia-engine/
     
  5. Pionir

    Pionir Overclocker

  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    A nigdje softvera i OS-a koji bi iskoristio taj hardver.
     
  7. Pionir

    Pionir Overclocker

    Kazu bit ce sa Windows 10, DX12, Android itd "RealTime" kompaktibilno :)
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Za moj pojam je Windows=x86, a za Android nemam nikakva očekivanja.
     
  9. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    čitao sam neku recenziju t3, bolja je kamera na t3 od m2, t serija je malo viša klasa mobitela od m serije.
     
  10. black

    black Komšija

    Nije nista posebna , S3 je imao puno bolju kameru.
    Ja licno ne bih ni prodao S3 da mu baterija nije bila katastroficna.Ali kad bi mu se stavila prosirena baterija onda bi sasvim pristojan telefon bio.
     
  11. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    a ne sumnjam. samsung je (uz nokiu) uvijek bio tata mata za kamere. kao nekad sonyericsson.
     
  12. forzajuve

    forzajuve Aktivista

    Molim preporuku - koji smarthpone (android, ICS) za nekih 150 KM, polovan? Galaxy s2 ili?
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Za te pare Xiaomi Redmi 2 (hardver kao MotoG), ali dodaj još malo na to za carinu i ostale pizdarije.
     
  14. forzajuve

    forzajuve Aktivista

    Ma gledam samo sta ima na piku, u Sarajevu. Treba mi sutra da uzmem. Tog sto si naveo nema ispod 300, doduse svi su novi.
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Telefon košta $109 + shipping, plus nema šanse da se Redmi 2 pojavio na pik-u. To što si vidio je Redmi Note ili Redmi 1S. Za 150KM ja Android ne bih ni pogledao jer će (uglavnom) raditi očajno.
     
  16. Reznor

    Reznor Overclocker

    Slabo ima izbora za taj cjenovni okvir.

    Novo imaš Nokia X, Huawei Y300, što je ipak mlađe od S2 koga je već vrijeme pregazilo. Najbolji bi ti izbor bio Lumia 530.

    Od polovnog sam našao ovo, mislim da je to dobra stvar za te pare: http://www.pik.ba/artikal/15386557/sony ... pakovanje/
     
  17. forzajuve

    forzajuve Aktivista

    @Neo Jeste, ta dva su u ponudi. Svejedno, ne mogu cekati posiljku, vidjeti cu sutra, kontam se izmedju S2 ili S+ u boljem stanju. Hvala u svakom slucaju.

    Reznor, hvala na linku, ovo je odlicno za ovaj budzet. I na GSMAreni su mu fine ocjene. Otici cu sutra da ga pogledam.
     
  18. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    izolir trakom mu izlijepio adapter za punjač :lol:

    kako želiš, ali ja ne bih u tom stanju.
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Izgleda da je US telefon, pa mu je samo "fiksirao" onaj adapter za naše utičnice.
     
  20. Reznor

    Reznor Overclocker

    Baš kao što Neo kaže. Ti adapteri često znaju ostati u utičnici kad probaš ištekati punjač. Imao sam nekoliko laptopa iz US, a i sad imam jednog sa tim adapterom.
    Ja bih ga pregledao ako ništa, ako mi ne odgovara imam rezervnu opciju, u tvom slučaju S2, pa vidi.