All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Gazprom iza vize, 1.76 diesel.
     
  2. Pionir

    Pionir Overclocker

    Firma potpisala ugovor za ovu godinu, cijela BiH ... cijena je OK, samo cu ja iz Zenice morati da tocim u Doboju ili Sarajevu.

    No, nesto drugo Audi R7+Nvidia :D

    http://www.youtube.com/watch?v=eOYsI1cqUrw
     
  3. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    lijepo je to sve, al ne vidim svrhu ovoga
     
  4. Pionir

    Pionir Overclocker

    Pa to su napravili zbog toga sto ima vise zena od muskaraca, a znas kako one voze :smt005
     
  5. bhd

    bhd Veteran foruma

    Raja, kad se nanosi glicerin na kedere, a kada sprej za bravu, noc prije, il redovno sad tokom zime, i koliko puta sedm/mjs. Imal ko prakse da ne tobam il da ne stavim malo :D
     
  6. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Glicerin ja nanosim jednom do dva puta u toku zime. Sprej samo kad je vec zaledjena, ujutro kad otkljucavam.
     
  7. Looney

    Looney Komšija

    Sipao na Gazpromu zbog cijene i auto neće odmah da upali na minusu. Zadnja dva puta Energopetrol i sve OK. Od sad, pa nadalje i ubuduće Gazprom STROGO zaobilazim.
     
  8. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Ja evo 3 ili 4 puta tanko do vrha i nikakvih problema, akumulator zamjenjen nekad prosle godine. Mislim da ti paljenje ne mora usko biti vezano uz gorivo, neka me neko ispravi ako grijesim.
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa ne mora ali kod dizela nema veze sa akumulatorom, osim ako bas ne moze da vergla :)
     
  10. Pionir

    Pionir Overclocker

    Ima aditiv koji se sipa u tank sa gorivom bas za tu namjenu...sad sam zabrinut, kod mene svejedno lose pali auto, jos ako bude lose gorivo... :roll:
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Eno na Hifi u Tz 95-ica 1.86KM. :)
     
  12. Pionir

    Pionir Overclocker

    Udarilo Putina u glavu nesto :D
     
  13. bhd

    bhd Veteran foruma


    Odlicno, taman kad dodjem da naspem do cepa :D
     
  14. Looney

    Looney Komšija

    Akumulator star 6 mjeseci. Filter dizela mijenjan prije 3 mjeseca.
     
  15. Ninja

    Ninja Komšija

    Teško paljenje na niskim temperaturama je najčešće uzrokovano oslabljenim akumulatorom ili lošijim uljem u motoru (previše se zgusne na hladnoći).
    Ukoliko se ne voziš redovno na dužim relacijama (bar 30-40 minuta vožnje), 6 mjeseci je sasvim dovoljno da se batali akumulator.
     
  16. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Plus los anlaser sjebe akumulator za mjesec a ne za 6. Nije da ga ubije u nepovrat al servis anlasera,piksne,cetkice ciscenje i podmazivanje i kvalitetno punjenje i opet palis kao nov.
     
  17. Looney

    Looney Komšija

    Najčešća relacija je nekih 7km ali često i preko 120km (TZ-SA). Sa ovim uljem sam prešao 8600km za 7 mjeseci a idem na redovan servis u subotu tako da ne vjerujem da je do ulja. Za anlaser provjerim u servisu. Reći ću im neka provjere i akumulator mada je prošli put sve bilo OK.

    Nevezano za ovo auto i jutros pali bez problema a zadnji put je sipano na Energopetrolu.
     
  18. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pa kakp vergla taj tvoj reno,jel ono fino vrti a nece da upali il se osjeti da stenje?
     
  19. Looney

    Looney Komšija

    Sasvim normalno vergla ne osjeti se "slabost".
     
  20. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ako si u prilici dopuni akumulator cisto radi reda jer dopunjavanje akumulatora punjacem u zimskim uslovima ti dodje kao jedan vid odrzavanja pa mu time produzavas vijek a i bolje ce paliti sigurno. Kod ovih novih dizela je najvaznije da pumpa visokog pritiska postigne odgovarajuci pritisak da rasprsi naftu kako treba i onda tek motor pali a i za to je potrebno da akumulator ima fino snage pa da zavrti motor kako treba.