Internet: Upitnik - ? -

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by p_adnan, Feb 14, 2004.

  1. p_adnan

    p_adnan Novi član

    Pozdrav svima koji čitaju moj prilog. Ovako stoje stvari. Trenutno se spajam na internet preko BIHneta, paket UNI. Jeftino jeste, 0,60 KM po h provedenom na internetu, a 15 h slobodno. To vi već svi znate vjerovatno.
    Nikada mi ne dođe vise od 30 KM, za internet, a koristim ga maksimalno.
    Normalno se spajam, urijetko 'pukne' veza, ali brzina je sran*e.

    Maks. ide 19.2 KB/S (sto je nekih 2-3 KB download), ako stavim više odmah pukne veza ili se ne možeš ni konektovati. Paket UNI je dobar, ali da nudi onih 56 KB/S, kao što piše na papiru, sve bi bilo super. Ali nažalost nije tako.

    Šta vi mislite? Šta da radim? Da se idem žaliti, nema ništa od toga, šta će uraditi? Kofol provjeriti liniju... ha ha ha

    Ja mislim da je jedina solucija da nađem neki drugi način da se spajam na internet, odnosno drugi paket u BIHnetu, ili čak da promjenim provajdera!
    Šta mislite šta se najviše isplati? Jedino morate povesti računa o tome da sam učenik i ne mogu više da plaćam od 40 KM mjesečno za internet.
    Hvala svima koji mi kažu svoje mišljenje o tome...
     
  2. Esh

    Esh HWB

    zapravo najvjerovatnija solucija je da imas problem sa linijom ili sa modemom.

    probaj testirati sa novim modemom, a taj provjeri kod prijatelja koji ima bolju konekciju. ako kod njega modem uredno "skida", nekih 5 kbs onda ti je do linije i tu ti samo telecom moze pomoci: )
     
  3. ihti

    ihti Novi član

    ako si u SA prebaci se na Logosoft
     
  4. p_adnan

    p_adnan Novi član

    E ovako ti je to u mene. Živim u jednom manjem mjestzu blizu Sanskog Mosta. Ima jedno 20 ljudi koji su prijavljeni na internet, svi modemski (svi su na BIHnet-u). Niko ne može ići iznad 19.2 KB/S. U komšije je US Robotics modem (eksterni). Međutim, mi smo sve isprobavali. Skidali sve moguće drivere, programe, koji navodno povećavaju brzinu, mijenjali više modema različitih i ništa ne pomaže. Možda je do centrale u pošti. Ne znam.
    Eh, sad pitanje. Da li ima neki drugi način spajanja na internet koji se više isplati, jer ljudi u BIHnet-u sigurno neće poduzimati ništa za naš problem, ili da se žalimo nekako, da tražimo da pošalju neke stručnjake?
     
  5. Shenron

    Shenron Komšija

    Mozda vam pomogne ISDN.
    Ali ako je centrala losa onda nit ISDN nece puno pomoci ali ce biti nesto brze.
     
  6. ihti

    ihti Novi član

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  7. p_adnan

    p_adnan Novi član

    Gledao sam to već. Skupo mi je to. Ne isplati se. Moram plaćati to 45 KM i plus BIHnet nekih 20 - 30 KM. To je previše za internet. Ali moram priznati da je dobro, u svakom slučaju. Da li ima nešto drugo, povoljnije?