Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Moja zadnja posiljka:

    [​IMG]

    Ni ja ne volim iz kine kupovati, tako da sve stize u roku. Ovaj USPS Priority intl me iznenadio brzinom, nema potrebe za kurirom.
    Nekada ranije im je trebalo mjesec dva, popravili su se izgleda.

    Sena, plati li ti carinu na tu skalameriju? Kojom postom ti je doslo?
     
  2. exchanged life

    exchanged life Aktivista

    ja ne znam kako da popunim ovo na amazonu: p.o. box, company name, c/o, building. ebay mi ovo nije trazio. upisem samo adresu stanovanja u zgradi i izbaci "this item can't be shipped to your selected address". sta da radim?
     
  3. Sena

    Sena Veteran foruma

    amazon samo shippa knjige u bih.
     
  4. xman

    xman Komšija

    Peporucujete li kupovinu komponenti za racunar preko ebaya? Koji su rizici,stvarna usteda itd?
     
  5. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Zar je tolika usteda naspram cijena u srbiji?

    Garancija, postarina ,carina. Skuplja pita po meni.
     
  6. xman

    xman Komšija

    Pa isto ovo se odnosi na kupovinu iz Srbije. Winwin je ovde u BIH najbolji sa ponudom i cijenama,bar je bio,cijene im rastu na dnevnoj bazi. i7 4790K bio 669KM,pa 715...746...792,juce je npr bila 808 a danas 824 KM :roll: Za 10 dana ce iznositi 1000 KM siguran sam :D Slicna stvar je grafickim karticama,SSD-ovima sto gledao itd. Postaju najskuplji u regionu.
     
  7. Looney

    Looney Komšija

    Obratite pažnju na USD kurs. Sve cijene odoše u ...
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Da, oni koji updateaju cijenu kako dolar raste, ispadaju najskuplji. Nove poslijke svega su sigurno sve skuplje.
     
  9. xman

    xman Komšija

    Prije 3 mjeseca sam imao odokativnu konfu u planu da uzmem iz winwin-a za nekih 2500KM. Danas mi treba 3000. Valjda se do maja mjeseca kad budem uzimao komp nesto promijeni.
     
  10. Looney

    Looney Komšija

    Budi siguran da će se promijeniti - biće skuplje još 300 KM :)
     
  11. Almir

    Almir Komšija

    Saljul ovi iz winwin fiskalni? Meni do sada nisu slali
     
  12. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ja sam dobio fiskalni za svu robu.
     
  13. anel007

    anel007 Komšija

    hmmm za slanje ne znam ali svaki put kad sam preuzeo robu kod njih u prodavnici dobio sam racun (on ti je dokaz o kupovini koji prilozis ako se sta pokvari u garantnom roku), bas bi mi sutra trebao stici procesor pa cu vidjeti hoce li izdati racun mada sumnjam da nece
     
  14. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Kakvo je to pitanje. Ne kupuješ na buvljaku.
     
  15. Almir

    Almir Komšija

    Zato I pitam, jel 2x nisam dobio fiskalni,znaci salju ali meni nekim slucajem nisu.
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    Salju, 2x dobio
     
  17. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

  18. black

    black Komšija

    Ja sam iz Njemacke cekao 45 dana da mi dodje procesor.Trebao mi covjek refundirati ali onda u zadnjem trenu stiglo.
     
  19. anel007

    anel007 Komšija

    iznenadise me ovi kinezi sa dx.com pofino, nekad polovinom novembra narucio sitnicu jednu i nikad to stiglo nije, ja totalno zaboravio dok nisam nedavno narucivao nesto i naravno zalim im se iako je proslo 45 dana koje paypal nudi za povrat novca tako da sam otpisao vec pare bio, sinoc stize mail da su oni nekim svojim kanalima provjerili i da je posliljka izgubljena u transportu i pitaju hocu li refund, jutros gledam stigao mail da su vracene pare

    nisam se od kineza nadao da su posteni :mrgreen:
     
  20. xman

    xman Komšija

    Ipak ima nade,cijena ovom procu je bila 824KM prije par dana :lol:

    http://www.winwin.ba/racunari-i-kompone ... 13417.html