GTX 480 - napajanje

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by edo2k5, Feb 1, 2015.

  1. edo2k5

    edo2k5 Novi član

    Ovako, imam napojnu jedinicu SAGA II 500 i zanima me da li moze napajati garaficku karticu GTX 480 koju planiram kupiti.
    Potrebna mi je pomoc!

    LP
     
  2. Tensai

    Tensai Komšija

    Može.
     
  3. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Koju ti karticu imaš, u naslovu je jedna u textu druga? Ako je gtx 480 ona troši ko genšer i treba ti minimum 550W brend ali vjerovatno će i na toj raditi ali nisi rekao ostatak konfiguracije. Koliko znam gtx 450 ne postoji već gts 450 koju sam nekad imao i ta kartica troši ko upaljač.
     
  4. edo2k5

    edo2k5 Novi član

    Da li moram nesto dodatno kupovati ili su svi potrebni konektori vec fabricki na napojnoj ?
    Mozda postavljam glupa pitanja ... ali sam totalno ispao iz fazona :)
     
  5. edo2k5

    edo2k5 Novi član

    GTX 480 ... gresku sam napravio
     
  6. Tensai

    Tensai Komšija

    GTX 780 Ti sa core i7 ne moze da povuce vise od 350W iz napojne.Čisto sumnjam da GTX 480 može više od 300W.Saga ima 36A na 12V tako da ona može lagano isporučiti i 550W.
     
  7. Sena

    Sena Veteran foruma

    Moze.
     
  8. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Prestani da sumnjas
    [​IMG]
    For this test we measure power consumption of only the graphics card, via PCI-Express power connector(s) and PCI-Express bus slot. A Keithley Integra 2700 with 6.5 digits is used for all measurements. Again, the values here reflect card only power consumption measured at DC VGA card inputs, not the whole system.
     
  9. Tensai

    Tensai Komšija

    To je neki maximum koji kartica može dostići,ne stvarna potrosnja,a ovo se mjeri preko sintetičkih benchmarka,koji uvijek izvuku 50W vise iz grafike.
    TDP ove grafičke je oko 265W i zavisno od procesora teško da može vuću više od 350W iz napojne.

    [​IMG]
     
  10. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Pa rekao si cisto sumnjam da moze, eto vidis da moze, nisam rekao da ce stalno toliko trositi. Takodjer, ne razumijem analogiju sa gtx780, 3 generacije novijom kartom?
    Ja ne bih gurao to na napojnoj od 500w, prosjecna potrosnja gtx480 je oko 250w + ostalo, sto je realno nekih 350w sa peakovima na 400, a ova napojna je vjerovatno stara i nije vise to to. Btw, min req. od nvidie je bilo oko 40A na 12v.

    edit:
    GTX 460 - 450 watts 12v rail with 24Amps current min requirement.
    GTX 470 - 550 watts 12v rail with 38Amps current min requirement.
    GTX 480 - 600 watts 12v rail with 42Amps current min requirement.
    GTX 570 - 550 watts 12v rail with 38Amps current min requirement.
    GTX 580 - 600 watts 12v rail with 42Amps current min requirement.
     
  11. Tensai

    Tensai Komšija

    Pusti ti te preporuke od Nvidije,oni nit znaju kakvu ti napojnu imas,nit znaju šta ti je u ostatku računara,tako da moraju napisati uvijek vise nego sto terba.
    Ne samo to,svi su oni u talu sa proizvodjačima hardwarea,sve je to politika da se izlevati raja kako bi pljunili što više novca za napojnu.
    Ako sam ja gurao GTX 460 sa 350W fortronom,a Nvidia tu traži 450W,onda može i on ovu bez problema.
     
  12. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Nomalno da moraju, ali da ovako stara napojna radi na 80% kapaciteta pri gamingu nije nikako preporucljivo i upravo zbog ovakvih slucajeva je dobro sto su to napisali.
    Ja bih prije ganjao gtx570 za malo vise love nego strepio nad napojnom, ali on kako hoce.
    Btw, nema veze sto si gurao sa 350w jer si imao 25A.