Problem sa monitorom

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Scholl, Feb 13, 2015.

  1. Scholl

    Scholl Aktivista

    treba mi neko ko se razumije u monitor,tacnije adapter od monitora.Rijec je o acer-u(AL1913).U zadnje vrijeme,kad upalim racunar,lampica na adapteru se ugasi i monitor se ne pali..onda ja jedno 150-200 puta ishtekam i ushtekam kablo na adapteru sve dok lampica ne pocne da svijetli opet.i kad se upali onda tako radi cijeli dan normalno bez gasenja..nosio sam majstoru,uzeo mi je 30 KM jer je otvorio adapter i stavio malo nekakve paste po onim kondenzatorima i ploci.posle toga par mjeseci se palio uredno do prosle sedmice kad se ponovo problem javio...nervira me sto svaki put kad palim racunar,moram monitor jedno 10-15 minuta na 'guranje' upalit.( tako sto ivucem kablo iz adaptera i opet ga vratim jedno 150-200 puta ) Ko mi moze pomoci?
     
  2. techton

    techton Aktivista

    Kondenzatori su problem, potrebno ih je zamijeniti.
     
  3. Scholl

    Scholl Aktivista

    mogul to ja uraditi? kako saznati koji kondenzatori su stradali? Puno mi je opet dati 30 KM za popravak. Kad monitro sam ne vrijedi 50...
     
  4. Pionir

    Pionir Overclocker

    Tesko ces sam to naci, trebas imati dobar multimetar i jos neke aparatice...znanje i rezervne dijelove da ne spominjem.

    Bilo u Zenici monitora po cca 35KM ... polovan naravno, ali bolje nego nista.
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ma nema tu trazenja koji valja koji ne valja, jednostavno zemijeniti sve vece kondenzatore. Ako opet bude problema, onda i one manje :D
     
  6. Pionir

    Pionir Overclocker

    :smt005 :smt005 , a dilej :D
     
  7. Scholl

    Scholl Aktivista

    sta da radim ljudi. ovaj sto sam mu nosio naplatio mi je 30 KM. MOnitor ne vrijedi vise od 50, jer nije wide. star je to monitor. Moze li se zamijeniti adapter samo?