Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Davno sam govorio o ovom samsung patentu. Upotreba je vec pocela:

    "Please be aware that if your spoken words include personal or other sensitive information, that information will be among the data captured and transmitted to a third party through your use of Voice Recognition."

    Samsung Global Privacy Policy - SmartTV Supplement
    https://www.samsung.com/uk/info/privacy-SmartTV.html

    U patentu je uracunata i kamera koja ce nadzirati osobe koje gledaju sadržaj (ako je npr. pretplata na film za 4 osobe, kada se pojavi peta.. film se pauzira ..itd) tako da se vjerovatno kod iducih modela treba ocekivati i neki video recording.. haha.
     
  2. Looney

    Looney Komšija

    Vrijeme je da se mijenja TV pa idem na dijagonalu 47" do 50". Po svemu što vidim u lokalnoj ponudi Samsung H6400 mi se čini najbolji izbor a i cijena mu nije loša.

    Ima li neko Samsung H6400 seriju? Kakvi su utisci iz prve ruke?

    Ima li neka druga preporuka? Sony, Philips, LG?
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Imam ja 48H6400. Odličan, a sa ovom dijagonalom dobivaš zagarantovano Samsungov panel.
     
  4. selvin

    selvin Moderator

    A sa kojom dijagonalom ne znaci da ces dobit njihov panel?
     
  5. Looney

    Looney Komšija

    Hvala za info. Ja ciljam na 50H6400 jer nije velika razlika u cijeni tj. samo 40 KM je skuplji u odnosu na 48"
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Sa svim ostalim dijagonalama osim 48" nažalost. Na 55" postoji jako velika šansa da ćeš ubosti Samsung panel (još uvijek nije 100%), ali za sve ostalo je prava lutrija.
    Vidio sam jednu "pedesetku" sa AUO panelom i vidi se razlika: slabiji uglovi gledanja i clouding su glavni nedostaci.
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    Je li ima neki fol da se provjeri to pri kupovini?
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Samo preko servisnog menija, serijski broj nije pouzdan.
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja evo sve više i više imam burn-in problema na samsung PS-43F4500 plazmi. Urezani motivio su sve "deblji" i treba više vremena da se isperu. Pixel shift ne igra nikakvu ulogu osim sto su ivice urezanog motiva malo blurry i to je to. Motiv je i dalje tu.

    Mislim da se jednostvano radi o jeftinom panelu ali ako ima neki savjet, bio bih zahvalan. Koristi se tacno godinu dana.
     
  10. senad_986

    senad_986 Komšija

    Imam ga godinu i po i nikakvih problema, hvala Bogu, do sad nisam imao.
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Možes li napisati koje su ti postavke za: cell light, contrast, brightness, sharpness itd..

    MAda sumnjam da je do toga. Smanjenjem tih stavki burn in postane nesto blazi ali je i dalje prosutan. Ako ostavim upaljen meni, ureže se za minutu.
     
  12. Sena

    Sena Veteran foruma

    Kad smo vec kod burn in, moj dell 2713hm isto pati od njega, najprije se ureze traka sa alatima.
     
  13. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nails
    Ja sam imao 43f4000 i u prvih stotinjak sati fasujem FOX logo i ostavljao sam ga poslije toga jedno 7dana preko noci dok ja spavam da ceslja ono sto ima integrisano u meniju za skidanje burn in tragova,ona sivo crna podloga sto ide preko ekrana i poslije toga nikad vise problema.
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Ispere se meni jedan motiv, recimo tako logo kanala. Ali nakon jedne minute staticne slike, ureze se drugi motiv. I tako u krug. Neki dan ostavio desktop pozadinu desetak minuta. Trebalo mu par dana da se ispere.

    Ali je situacija sve gora i gora. Cak su se pocele i boje urezivati na staticnim slikama koje stoje po nekoliko minuta.

    Nije toliko da je TV "ne-gledljiv" ali se na jednobojnim pozadinama konture fino vide.

    Jedino nisam to radio, ostavljao tv da mi stalno vrti burn protection jer tu spavam ali sumnjam da bi pomoglo jer panel radi vec godinu dana.
     
  15. h2o

    h2o Aktivista

    Dvije Samsung plazme, 42" i 43", nijedna nema burn in problema. Kod mene sa druge strane je problem sto cujem zujanje panela...
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Samsung plazme zuje. To im je mana. Zuji i moja.
     
  17. GV

    GV Komšija

    Kod mene zuje zvučnici na LCD - u ali sam ga priključio na pojačalo i sada je ok
     
  18. senad_986

    senad_986 Komšija

    Nisam nista barkao, drzim ga u movie modeu, a prvih 200 sati sam bio odradio ono uhodavanje panela i to je to.
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Kod mene su nesto "jace" postavke ali sam probao na movie modu i ista je stvar. Mozda nesto blaze ali se i dalje urezuje za kratko vrijeme.

    Ocito me zapao los panel.
     
  20. sgt. bull

    sgt. bull Aktivista

    Pošto planiram uskoro uzimti TV, zanima me ima li kakav pristojan 4K za max 1400-1450 da se uzme? Ima li iko iskustva?