Ciscenje vanjskih kromiranih dijelova na automobilu?

Discussion in 'Generalna diskusija' started by slalovic86, Feb 22, 2015.

  1. slalovic86

    slalovic86 Novi član

    Cime ocistiti vanjske kromirane dijelove auta kada na sebi imaju malo hrdje i izgubili su sjaj? Probao sam kolom :) za 15 dana sve je po starom.

    Takodjer, kojim "alatom" cistiti: spuzva, novine, vata, i sl.?

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    Masku su sredili strucnjaci na praoni tako da moram naruciti novu :smt013

    [​IMG]
     
  2. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Pa sta sada hoces, da se ne vrati ponovo? Onda ti je jedino rjesenje novo kromiranje.
     
  3. slalovic86

    slalovic86 Novi član

    Ma probao sam kolom onako iz zezancije, stvar radi ali ostane zamagljeno. Imal kakav oproban metod, neka pasta pa da se imam cim zezati iduci vikend. Dobar je memo, novo kromiranje :)
     
  4. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Pa opet ce ti izbijati, jedino da ga hermeticki zatvoris kada ocistis. Uzmi onu foliju sto dodje u kutijama od cigara.
     
  5. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ima orginal polir pasta za kromirane djelove na automobilu.Ocisti hrdju i navuce zastitni sloj preko i sprecava ponovno hrdjanje al opet je treba obnavljat svako mjesec dva,ljeti manje zimi vise.
     
  6. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Pa da, ispere se to, nema trajno rjesenje do novog kroma.
     
  7. slalovic86

    slalovic86 Novi član

    Sa tim mjesec dva mogu da zivim, ovako bode ko vrag u oci. Da ne znas naziv paste ili da kupujem "random"?
     
  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Po marketima pogledaj,bas pise na njoj pasta za krom,i cini mi se ono slika bicikla na njoj.
     
  9. Pionir

    Pionir Overclocker

    Probaj pastu za zube dok ne kupis pravu pastu, ali nemoj one Whitening, jer imaju male kuglice i da ne isparaju vise.

    Ja tako cistim srebro, kovanice i sl...
     
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pionir
    Nije problem ocistiti hrdju,nego navuci zastitni sloj da ne zahrdja odmah.
     
  11. Ninja

    Ninja Komšija

    Prevuci folijom.
     
  12. Ninja

    Ninja Komšija

  13. kvaju

    kvaju Komšija

    Mogu li znati kako su ti majstori u praoni sredili to? Stavljali neka sredstva koja su jaka?
     
  14. selvin

    selvin Moderator

    Pa pise: Prevuci folijom.
     
  15. donjapa

    donjapa Overclocker

    Selva se izgubio :D

    Sigurno kako su jakim mlazom prali pa okrnjili..
     
  16. selvin

    selvin Moderator

    Ma ja kont'o pita Ninju kako su mu popravili to :D Do mene je :D
     
  17. Ninja

    Ninja Komšija

    Nije to moje vozilo, prilično me zaboli za vanjska kozmetička oštećenja. Vozilo od desetak hiljada maraka nije vrijedno lickanja.
     
  18. slalovic86

    slalovic86 Novi član

    Da, tipa ono kada naprskaju necim i ostave da odstoji par minuta pa samo ociste poslije. Odem na put, vratim se, ono sve fleke po masci, "izjelo krom" :shock:
     
  19. slalovic86

    slalovic86 Novi član

    E sad, pa sta jeste vrijedno lickanja? Platio sam nesto bruku para i sada treba ostavit da propada iako mu se umanjila vrijednost tokom godina :? Pa nije jos za smeca, tek mu je 7 godina, mali pasha :D

    Hvala za link, poslat cu im poruku da vidim koliko bi me izasla maska. Polovnu da uzmem dodje oko 150-200 KM.

    LP.
     
  20. Ninja

    Ninja Komšija

    Ne treba da propada, ali hromiranje plastičnih dijelova i pranje vozila dvaput sedmično je lickanje.