FIFA Mega Thread

Discussion in 'Igre i konzole' started by Adi_k, Sep 17, 2006.

Tags:
  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Igra je kompletno kvalitetno odradjena i zaista mi je sjela ali AI me ubi u pojam.. jedna greska mnogo znaci u fudbalu. Ako se lik zatvori, možeš se slikat. Kako rekoh, da ovdje pada 50 golova kao u košarci stotinu poena, u FPS-u zagines desetak puta pa hajde.. ovdje je jedan gol/bod mnogo i pojedem se živ kada igra podje na taj nacin failati.
     
  2. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Zato je po meni fudbal uz MMA najbolji sport. :D
     
  3. Daddy

    Daddy Novi član

    Fakat, ove godine je teško odlučiti se koja je igra veći bullshit. Razmišljam da ponovo instaliram 14, mada je i tamo bilo propusta milion, ali ova 15ka mi samo kida živce :D
    PES mi je ispočetka ostavio solidan utisak, ali ubrzo se ipak pokazalo da je još jedan fail Konamija.
     
  4. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Ja pucam 14, necu da dajem pare za 15, nema smisla..
     
  5. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Meni je fifa 14 pojela živce zbog matchmakinga i stalnog trpanja sa ruskim retardiranim igračima.
    Do te mjere sam pizdio da sam trace-o ip adrese igrača.

    I skontam da ovim redom: jede govna bagava fifa , pa igrači haman sa Kamčatke, pa ati driveri i fifa 14 u fullscreen modu.

    Npr tih sranja nema na xbox-u i ps4, testirano.
     
  6. Daddy

    Daddy Novi član

    A znam, ali meni je opet nekako lakše svariti te "tehničke" manjkavosti nego recimo ova skriptirana sranja o kojima Nails piše.
     
  7. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Igraje fakat skriptirana, ako ti treba pobjeda za prolaz dalje ili ti daju "Ovvy-a" 3 na svjetskom prvenstvu igraca ili u 90 minuti ti je se ne moguce odbraniti.
     
  8. irhadkul

    irhadkul Komšija

    Da se i ja malo oglasim :D , na fifi 14 sam dzojstik slomio (bukvalno) zbog futa. Fifu 15 kupio i nije mi ni na pamet palo da upalim bilo sta online, laganini karijera i odmaram zivce. Manchester "nabildam"do kraja i kad dosadi hajmo jovo nanovo.
    Jedna jedina stvar sto ne mogu da svarim je ono njihovo glupavo auto-switching igraca, kad bi vratili da se switcha na najblizeg igraca bio bi prezadovoljan.
     
  9. Daddy

    Daddy Novi član

    Kod mene se zadnja 2 dana javlja problem da ne mogu odigrati nijedne utakmice u Online seasons ni u FUT.
    Kad u seasons dođe do "Opponent found", nakon par sekundi se pojavi onaj error message koji glasi otprilke "Connection failed because your NAT (Network Address Translation) is set to RESTRICTIVE. Check http://www.ea.com/nešto........ for how to set NAT to OPEN."
    U FUT samo zaglavi nakon što izaberem tim za online meč, čak i ne javi nikakvu grešku nego beskonačno stoji ona pozadina.

    Prije svega ovoga ništa nisam mijenjao u postavkama routera ni firewalla, dakle samo odjednom se počelo dešavati. Sinoć sam onda izguglao neka moguća rješenja, dodijelio statičku adresu kompu, uradio port forwarding u postavkama routera (mada je ranije sve ferceralo bez toga), ali džaba, opet sve isto.

    Internet provajder je HS, ne znam trebam li njih zvati? Znajući kakvi su, proći će godina dok ih dobijem i onda još godina dok im objasnim o čemu se radi.
    Eto, ako se neko već susretao s ovim problemom ili ima neku sugestiju... svaka pomoć je dobro došla. :)


    EDIT: sad se sjetih da se isti dan pojavio problem sa torrentom, beskonačno je stajalo samo "Finding peers" (pokušavao skinuti neke epizode serija eztv, filmove sa yifija, dakle ništa egzotično), dok slučajno sinoć nisam nabasao na neki torrent sa 10-ak trackera, od kojih je samo jedan na kraju proradio.
     
  10. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    To je do njih. I streamerima se to desava... I meni se desi nekad, ali prodje od dva-tri pokusaja i moze se igrati.
     
  11. Daddy

    Daddy Novi član

    A znam, dešavalo se i meni prije da proradi poslije 2-3 pokušaja, ali evo već 2 dana nema šanse da se spojim.
     
  12. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Probaj squads file obrisati, to je meni prosle godine prolazilo.
     
  13. Daddy

    Daddy Novi član

    Dobro si, nešto je bilo s tim, ali čini mi se kod neke druge greške... probaću i to.
     
  14. Daddy

    Daddy Novi član

    Ništa, pokušao i ovo - ista stvar.
    Resetovo ruter na fabricke postavke i ponovo digo wireless- opet ništa.
    Isključio ruter i ušteko se direktno na modem - opet isto.
    Zvao HS - lik pojma nema o čemu pričam, kaže da zovem sutra kad bude neko ko malo više zna. :(
     
  15. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ma nema veze sa HS-om, EA ima problema sa serverima kao i inace. Samo ce ti jednog dana procepiti i moci ces igrati...
     
  16. Daddy

    Daddy Novi član

    Bog te čuo, ovo me već opasno nervira. U međuvremenu sam i novi firmware rutera nabacio, ali opet ništa. :)
     
  17. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    3 utakmice za redom igram na "zelenoj" konekciji, nevjerovatno koliko laguje. Slow motion. Ne znam sta mi je mrze, sto EA pusta ovakve retarde da igraju ili sto tim retardima ne smeta tako igrati...
     
  18. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ja sam u zadnjih 20 tekmi jedno 15 dnf-om završio, jednostavno ne želim da gubim živce igrati sa 500ms laga.

    Još sam radio trace preko wiresharka. Igram protiv nekog u Turskoj, ping do njega 20ms, nema gubitaka paketa a igra štopa.
     
  19. Daddy

    Daddy Novi član

    Evo samo da prijavim, možda nekome bude korisno nekad: proradilo je konačno nakon što sam deinstalirao Ad-Aware i onaj nekakav njegov WebCompanion!

    Izgleda da je on iz nekog razloga blokirao UDP promet, i zato nije radila ni Fifa ni public torrent trackeri.
    Uglavnom, otkako sam ovo maknuo sve opet radi za 10! :D
     
  20. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ko nije upratio, bio je update za FUT. Sad svaki igrac ima price range po kojem se moze prodavati. Recimo nekog bronze igraca mozes za max 5000 prodati, sto znaci da je puno teze kupovati coins. Problem je sto ekonomija vec sjebana, pa koje bio bogat, bice i sad, a ko je bio siromasan, ostace siromasan. Ovo ce biti odlicno u 2016. kad svi krenu od pocetka, ali sad samo sluzi da se prodavanje coinsa suzbije.