Provjera PIK prodavača - If it sounds too good to be true, it probably is

Discussion in 'Generalna diskusija' started by NaLe!, Jan 18, 2014.

  1. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ja sam s mickey84 (Miroslav Božić, Trn kod Laktaša) poslovao par puta, kupio dosta skupog hardvera i 2 gotove konfiguracije, i sve je OK. Kad je u pitanju garancija, proslijedi ti onu koju on dobije. U slucaju neispravnosti uređaja imas mogucnost sam da ostvarujes garanciju kod trgovca, ili da stvar posaljes njemu pa da on sredi sve s garancijom. uglavnom lik je korektan. ipak si mi cudan donekle s svojim pitanjem ovdje, s obzirom da Miroslav ima preko 1500 pozitivnih dojmova i NIJEDAN negativni ili neutralni. sta to covjek treba uraditi da bi ti njemu vjerovao? :roll: :roll:
     
  2. xman

    xman Komšija

    Nisam nigdje inisuirao da mu ne vjerujem. Nemam iskustva sa kupovinom na PIK-u uopsteno a kamoli gamerske konfe od 2500 milje. Pitanje se podjednako odnosilo upsteno na kupovinu neceg tako skupog na piku koliko i na korektnost samog prodavaca.
    Uglavnom hvala na odg.
    Ako neko ima jos nekih sugestija dobro su dosle :mrgreen:
     
  3. black

    black Komšija

    Ja sam jednom poslovao sa perop i covjek je ispao potpuno korektan.Uzeo mi na 230 KM samo 20 KM provizije.
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    vidi u winwin.ba, mozda bude i jeftinije
     
  5. KingT

    KingT Veteran foruma

    Evo iz winwin po trenutnim cijenama na shopu:

    GPU: Gigabyte R9 290X Windforce 3 - 860KM
    PSU: Thermaltake 650W Gold Toughpower - 191KM
    RAM: kingston HyperX Beast 2400MHz CL11 2x4GB - 209KM
    CPU: intel i7 4790 - 753KM
    MB: Asus H79 Plus - 238KM
    SSD: Silicon Power S60 120GB - 124KM
    Kuciste: Fractal Design Core 2500 - 133KM

    Total: 2508 KM.
     
  6. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

    Ja od perop uzeo SSD MX100 256gb cjena kod njega bila 230KM a poštarinu on platio 15KM.
     
  7. xman

    xman Komšija

    Kupovina ove konfe kod gore pominjanog Mikija bi znacila nemalu ustedu. Kontaktirao sam ga cisto da uporedim cijene. Npr R9 290 tri-X je jeftinija oko 100KM,i7 4790K ce zbog poskupljenja biti 670 KM itd. Bolje komponente su jeftinije. Lik djeluje full ok i mene sto se tice winwin ne postoji :smt003
     
  8. KingT

    KingT Veteran foruma

  9. adsubzero

    adsubzero Komšija

  10. Pionir

    Pionir Overclocker

    Od veceras krecem u akciju, a pozivam i vas zbog prijave ne postojecih artikala :

    [​IMG]
    Objave oglas, reklamiraju ostale artikle u ponudi, iskljuce javna pitanja, na privatna ne odgovaraju...

    Ukoliko bude dovoljno prituzbi PIK ce promjeniti nacin objave oglasa ili ce taj neko imati artikal po navedenoj cijeni (a ne skuplje).
     
  11. pac

    pac Komšija

    Je li neko suradzivao sa ovim momkom sa pika:http://www.olx.ba/profil/GamingShopBN
     
  12. KingT

    KingT Veteran foruma

    Senad prevarant iz Tuzle opet u akciji,pokusao kupiti R9 290 od drNesh-a,
    http://www.olx.ba/artikal/15704861/sapp ... -tri-x-oc/

    http://www.olx.ba/profil/slobodaaa

    Vidim ja kupac blokiran i posaljem prodavcu poruku, reko cuvaj se tih neverifikovanih svjezih profila pogotovo iz Tuzle, sve sami prevaranti a najpoznatiji je Senad.

    Meni Nesh odg pa jeste ovaj Senad, Karisik, e reko druze to je on prejebo je kamaru ljudi za skupe komponente. Nazovi kurirsku sluzbu i reci da ti vrate posiljku.
    Tako i bi, a njemu pozdravljaju mamu svi koje je do sada prevario. :)
     
  13. selvin

    selvin Moderator

    A kako ga je htio zeznut, mijenjali nesto? Jer nije moguce da ga zezne za pare kad je posiljka pouzecem?
     
  14. KingT

    KingT Veteran foruma

    Kako god sa provjerenim prevarantom ne treba imati posla, i jakuzu je zajebo nakon dvije tri transakcije, navuce te na povjerenje pa te zavali ko levata.
     
  15. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ne kontam samo kako ga neko dosad nije posteno namlatio, pa da mu vise ne padne na pamet.
     
  16. Magnifico

    Magnifico Novi član

    Takodje imam iskustva sa perop. Sve pohvale za momka.
     
  17. bhd

    bhd Veteran foruma

    tako se siri biznis
     
  18. joyjoy

    joyjoy Aktivista


    Potpisujem se........ kupovao svašta(ssd,3 x grafe, mb, 2x cpu...) sa pločom bio problem tvornički falsh ,došla zamjenska nakon 1god i ona "otišla" (najvjerovatnije od groma jer je pc bio OFF a povezan ethernetom sa routerom. koji riknuo kao i modem motorola,d3go risiver) došla ista zamjenska.

    Zaista pohvale.
     
  19. sgt. bull

    sgt. bull Aktivista

    Slab vam je ovaj perop. Naručio SSD ima 3 dana (dostava 24h?) i ništa, komunikacija slaba a pošiljci ni traga. Čini se da sve i da dođe da ću mu je vratiti :roll:
     
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    i meni je sporo skroz dostavio, al je bar na kraju ispao ok i zamijenio mi RAM koji se nije slagao sa plocom :)