Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. black

    black Komšija

    Ovi nillkin imaju neki serijski broj koji mozes online provjeriti.
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Znam da Orzly i Ultimateshield imaju zaobljene ivice tako da ih je baš ugodno koristiti, a za Moshi iskreno nisam ni čuo.
     
  3. sumeir

    sumeir Komšija

    Ništa iz onog linka na Amazonu,nema dostave za BiH.

    Čitam Neo Hybrid oklop,onaj "prsten" oko telefon što ide očito vrlo lahko pukne. Ne znam kakva bi bila situacija kod Neo Hybrid Metal ali iskreno mi se ne sviđa ona "rupa" oko loga. tražim nešto kvalitetno diskretno a da ne "vrišti" vidi me. Isto je piatanje koliko ovakvi oklopi mogu imati uticaja na jačinu signala.

    Ovo za prednje zaštitno staklo isto tražim nešto što će cijeli prednji dio telefona pokriti. Ne mogu da nađem jeli ovi gore modeli što Baha navede pokrivaju čitav prednji dio ili samo do rubova gdje se završava display i tik ispod home dugmeta i gore tik iznad gorenjeg mikrofona. Ono što sam vidio da ovi pokrivaju dijelove površine kao onaj najlon što dođe na telefonu.

    Ovdje nađoh ovo u vezi Moshi -a i na njihovoj stranici navode da pokriva od ivice do ivice i navode to kao "jedan od odlika" dok kod Orzly i Ultimateshield nisam vidio da su to naveli.

    Features

    Full edge-to-edge screen protection for curved bezel.
    Patented technology allows effortless, 100% bubble-free installation.
    iVisor can be washed and reapplied repeatedly.
    Enhanced scratch protection and smudge resistance.

    http://www.moshi.com/screen-protector-i ... 6-ag#white

    [​IMG]



    Telefon ovako bez bilo kakve zaštite je haman ko riba u ruci i vrlo su velike šanse da iz ruke izleti.Čak i kad da držiš u ruci dok pričaš ,nema nikakvog oslonca na dlanu zbog zaobljenih ivica telefona.

    Eto ako ima još kakvih prijedloga bujrum.
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  4. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Velim ako imas gdje probaj Incipio feather. Ima fantazija grip i osjecaj u ruci kakav nisam vidio ni na jednom spigenu koje sam imao, koji mi djeluju dosta plasticno i klizavo. Nema sanse da ti klizne telefon iz ruke.
     
  5. bhd

    bhd Veteran foruma

    Na kraju ce telefoni nakon opremanja biti kao oni satelitski ko cigla :D
     
  6. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Citava stranica price oko oklopa ili cega vec. Jarane prodaj ti to i kupi kakav fon da ga rahat nosas, pa i ako ga ogrebes da ti nije zao. Ta sestica je haman patnja ;)
     
  7. sumeir

    sumeir Komšija



    Ovo što sam nalazio kod nas cijene su niže od onoga što se ima naći na Amazonu ili na oficijelnim stranicama proizvođača.

    Ako znaš radnju za navedeni brend kod nas bujrum prepouči.

    Hvala na savjetu.
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  8. Pionir

    Pionir Overclocker

    Povezem racunar i telefon da prebacim slike, Windows pronadje 2800 slika od cega je realno oko 250 i prebacim sve da pogledam. Kada je zavrsio, pogledam i tamo milion gluposti, slike sa facebooka (cak i one slike ljudi koji su preporuceni kao "mozda poznajete ove osobe") i one koje nikad nisam otvorio ...

    Elem, postoji li nacin da se ocisti cache ili kako da "cistim" telefon?
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Zar ne ides kroz foldere u exploreru ? Kako prebacuješ slike ? Taj keš je sasvim normalan. Nema potrebe da ga cistis.
     
  10. Pionir

    Pionir Overclocker

    Gotovo da se same prebace kada povezem usb kabal i pc :) ...ustekam kabal i pita da li zelim prebaciti slike i to je to, kliknem da ili opet same kroz google sync koji prebaci samo one normalne iz galerije koje je kamera snimila.

    Onako pitam, msilio sam da ima neki nacin, jer na PC-u kada ocistim cache oslobodim i do 1 GB memorije :)

    Kada sam kod googl racuna, kako da nadjem spremljene kontakte (imenik) na google racunu ?

    Kada unosem novi broj telefona odaberem svoj google racun i snimi se...gdje da nadjem to sada ? :)

    npr ako promjenim telefon, kako da imenik prebacim kroz google racun?
     
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pa na kompu kad otvoris google acc imas negdje contacts i tu su svi a inace cim u novi telefon uneses svoj google acc i uradis sync u imeniku ce da se pojave svi tvoji brojevi.
     
  12. Pionir

    Pionir Overclocker

    Ma ja to ne vidim :) ...

    Nije samo frka kako poslije prebaciti, nego sad imam kontakte na Nokia Suite (na PC-u) koje sam (vjerovatno) prebacio na Microsoft racun (svoj mail) i sada sam povezao Google sa Microsoft, ali ne mogu naci te kontakte...oni se povezuju, ja nista ne vidim :D

    Jednostavno mi trebaju kontakti iz starog telefona na novi i za buduce promjene kako prebaciti kontakte sa google na telefon.
     
  13. h2o

    h2o Aktivista

  14. kvaju

    kvaju Komšija

  15. Pionir

    Pionir Overclocker

    Aaaaa sta bi ja bez vas, ma ja bi klikao do sutra :D

    nasao-nasao, a na Microsoft isto gornji lijevi ugao i biram izmedju outlook i osobe :D

    napredujem :D HVALA
     
  16. kvaju

    kvaju Komšija

    jesu ga zašuškali majstori, svaka im čast.
     
  17. igor.g

    igor.g Komšija

    Trebaju mi lokacije radnjica po Tuzli sto prodaju mobitele da malo obidjem :). Znam da ima pored:
    1.Hemijske skole, ona nova zgrada (Lamele pored Binga)
    2.Izmedju Skvera i Doma Zdravlja
    3.Pored stare Opstine
    4.Omega cim se udje unutra i stari Mercator na spratu (valjda ista radnja)

    Ako ima jos neka koju sam profulao, bujrum.
     
  18. selvin

    selvin Moderator

    Trzni centar Sjenjak, bilo je prije, AS mobile ili kako vec, spominjan je na forumu prije kao dobar servis, mislim da i prodaje.

    Pa onda imas na korzu, kod kapije ondje do lutrije.

    Iskra mobile ili tako nesto, ne znam je li aktivan jos, preko puta Mellaina, kod Iskre :D

    To je ono sto se ja sjecam pored tih tvojih nabrojanih.
     
  19. Pionir

    Pionir Overclocker

    Molim za malu pomoc !

    Za sat ili par sati potroseno 5,34 KM na internetu, vjerovatno kroz igricu, dao sinu da se igra, bili kod moje tetke u gostima i ona nema net ...

    Mislim da sam ranije ukljucio neku opciju ako nema WiFi-nema prenosa podataka ili je to samo za WiFI...kako to da nastimam?

    Vrlo jednostavno trebam, ako nema WiFi spojen telefon ne smije sam traziti alternative !

    Wifi je cijelo vrijeme ukljucen (ali nema mreze, nije spojen) i da li je to razlog potrosnje (da ga gasim rucno) i imao sam ikonu 3G/H nesto...
     
  20. Reznor

    Reznor Overclocker

    Iskra je odlična što se tiče servisa, imam jedno veoma pozitivno iskustvo.

    U TC Sjenjak, opet zbog servisa sam išao i onaj dolje servis je zatvoren i uputili me ka Iskri, nisam obraćao pažnju na prodaju, ali mislim da je i to zatvoreno.
    Bila je još jedna radnja kad se uđe s one strane gdje su kafići i autobusno stajalište, sa strane gdje je dm i raiffeisen, dakle ne ona gdje je pub. I to se nešto ne sjećam je li radi. Bila je i radnjica jedna kad se pređe ulica gdje se ide prema Skojevskoj, prema Tehničkom pregledu pa siđeš niz stepenice, ima tu autobusna stanica. Mislim da je to sve pozatvarano, ali prošetaj i tuda malo ako imaš kad :D

    Dalje ima par radnjica po gradu, kod Kapije u samom centru ima jedna, onda Mobcom kad se prođe Barok zgrada pa nastavi gore prema Skveru. Ima Mobcom i ponudu na piku, ne znam koliko su ažurni.

    Ima jedan lik kod OŠ Novi Grad servis, prodaje neke mobitele, ne znam je li ima nove ili samo polovne.
    Slatina, Irac, tu slabo zalazim, ali sumnjam da tu ima šta.

    @Pionir nađi ove postavke. Pošto nisam na pretplati, stalno držim mobilne podatke isključene:

    http://www.fixedbyvonnie.com/wp-content ... tworks.png

    i

    http://consumerview.assurantsolutions.c ... /Fig-3.jpg

    Odznači ove kvačice Mobile Data, Data roaming.