Top Gear - oficijelni thread

Discussion in 'TV, muzika, filmovi i serije' started by Zeleni, Nov 5, 2008.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Mislio sam na kritiku Klarksona od strane BBC-a na ne primjeren nacin. Prozivali su ga jednako kao i tabloidi, covjek koji im je donosio 200mil godisnje umjesto da su zadrzali sva desavanja unutar kompanije dok se stvari ne srede. Mislim da je iz tog razloga Klarkson rekao da nema sanse da se vrati ma sta bilo.

    Slažem se i ja da zasluzuje otkaz nakon fizičkog obracuna ali da li ga je uopste bilo ? U biti, sve sto se zna za sigurno jeste da je bio incident i da je Klarkson dobio otkaz.

    Mada vise nije ni bitno. Ocekujem sa ce napraviti novu emisiju slicnog intenziteta.
     
  2. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Nisam redovan Top Gear gledalac, ali moram reći da mi se ovaj Clarkson nikada nije sviđao. Čista engleska preseravanja. Kod Mclarena MP4 12C je konstatovao da je previše "mehanički", nema nekog "toucha" za razliku od Ferraria 458 i slične glupost, wtf ... Isti mi je kao House M.D. - u početku zanimljiv, a nakon toga naporan i umišljen da je najsarkastičniji i najsmješniji čovjek na svijetu.
     
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Za McLarena su to svi rekli ;)
     
  4. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    458 je svemirski brod za 12C.
    12C je bio prvi model nakon dugo godina tako da je neispoliranost ocekivana, brzinski su ga zamjenili sa novim modelom.
    S tim da biti losiji od 458 nije sramota :D
     
  5. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Nisu baš svi rekli da je 12C lošiji od 458. Mi pričamo kao da smo vozili oba automobila ekstenzivno i onda govorimo da je jedan bolji od drugoga. Reći da je 458 bolji od od 12C je OK, ali da je svemirski brod :O Ja sam mišljenja da su konkretno svi Italijani razvikani, imao bih Nissana GTRa radije nego sve italijane.
     
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Razvikani ili ne ljudi koji su vozili su oduševljeni, mi naravno možemo samo to gledati. To što bi ti GTR-a je već tvoja stvar.
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

  8. NAILS

    NAILS Moderator

  9. nFare

    nFare Komšija

    Stvarno ne mogu da vjerujem da nema više TG-a u ovom formatu, sve su činjenice da njih trojica dolaze u jednom paketu, jest da se koncept TG-a mijenjao ali je ipak ova ekipa bila globalni fenomen. Možda zažive na nekom drugom projektu. Uvijek mogu zajedno raditi specijale što im je svakako bila jača strana showa.

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Ovo bi bilo jako..

    [​IMG]
     
  11. kio

    kio Komšija

    Ma mogu predstavnici BBC-a govoriti šta hoće. Top Gear je no.1 emisija u svijetu, preko 400 miliona gledalaca. Jak brend prije svega. Clarkson je 12' prodao svoj udio Top Gear-a BBC-u.

    Ja nešto mislim da je ovo bila namjerna akcija od strane Jeremya. Ne znam, ali nešto tako mislim. Svima ugovor ističe krajem marta, ljudi rade 13 godina ovu emisiju siguno im je dosadilo. Žele veću slobodu i svoj program. Sigurno su bili u pregovorima za mozda Netflix i ranije, samo su cekali povoljan trenutak. Jeremy je vec odavno pod lupom BBC-a, mislim da mu je više to i dosadilo.

    Meni je najdrazi May, ali da Clarkson nije takav kakav je, Top Gear ne bi postao globalni brend. On i Andy su ga izdigli ponovo 2001/2 , a Clarkson je na audiciji zaposlio Hammonda. Maya je znao ranije, on je dobio otkaz radi, http://upload.wikimedia.org/wikipedia/e ... utocar.jpg Procitajte velika slova. Poslije toga Clarkson ga zaposljava u Top Gear.

    Uzivajte, http://www.dailymail.co.uk/tvshowbiz/ar ... plane.html
     
  12. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    I meni se cini da je izforsirao otkaz iz nekog razloga, zapravo je on sam prijavio incident.
     
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ugovor mu je svakako pri kraju bio, kakve veze ima onda ima?
     
  14. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Bas. Hajd da je bio pod ugovorom jos koju godinu, pa da je trazio nacin da se izvuce... Ovako mu ostalo jos koji mjesec i free agent je. Mozda dobije para ako mu dadnu otkaz? Ali siguran sam da ima klauzula neka u ugovoru o ponasanju, ili nesto tako, zbog koje ga mogu otpusiti bez neke naknade.
     
  15. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Clarkson je stari engelski dinosaurus , i to pijani . Mislim da sam vec to jednom napisao .
    LJudi ga brane kao da nece imati hljeba jesti a za par sedmica ce sigurno potpisati neki milionski ugovor . Netflix ...
    Udario je lika bezze , tablice su manjerne bile ... stari se bio iznervirao kaze zamisli da neko iz RS ili RS doce u TZ sa tablicama 250595 ... idiot engleski .
    Takve dinosauruse treba zabranit al et on ce opet zaradit milione .
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Da ali ako je Klarkson dinosaurus, gdje su to svježi novi voditelji ? Da je on kako Telegraf piše, dinosaur za penzije, ne bi se ovolika frka digla o njegovom odlasku i ne bi predvidjali propast TG-a. Opet ponavljam, ako je Klarkson kao komicar agresivan, onda bi George Carlin ili Bill Hicks, jedni od najvecih komicara, završili svoje živote u zatvorima. A gdje su tek onda TV serije sa crnim humorom. Klarkson je sto se uvreda tice light version.

    Neki ljudi jednostavno ne razumiju humor. Ne postoji komicar koji nije nekoga uvrijedio. Ja kada sam vidio kako ga prozivaju za onu zayebanciju na racun kamiondjija, kontam ispod kojeg kamena ovi ljudi zive. Pa Jimmy Carr je vise ljudi uvrijedio u par svojih nastupa nego Klarkson u cijelom serijalu.

    I ne brane ga ljudi zato sto nema para vec zato sto ce im faliti. Da postoje bolji voditelji i bolji šou, ne bi se o njemu uopste pricalo.

    Za fizički kontakt treba dobiti otkaz kako i jeste ali se vec zadnjih godinu dana moglo osjetiti da ce se nesto desiti. O klarksonu se traca uveliko a nakon incidenta su mediji procvjetali.

    Kako rekoh, cisto tabloidsko piskaranje. A pravi dinosaurusi su televizije koje polako umiru. Formati gdje je svaka rijec fabrikovana i svaki materijal cenzurisan. Gdje sloboda govora bude filtrirana kroz nekoliko producenata i direktora.
     
  17. kio

    kio Komšija

    A vidi Jeremy je brand za sebe. Sigurno mi je dopizdilo vise "ogranicavanje slobode" koje mu producenti Top Gear-a namecu. Cuj udariti nekoga radi hladne plate za jelo, ovo moze biti vid provokacije na Jeremy-a ili njegova. Niko ne zna detalje, sigurno je bilo i vecih sranja ranije, samo niko nije spominjao. Udario ga, pa gdje producent, je li lezi u bolnici. Slazem se da treba dati otkaz onome ko fizicki ma i pshicki ugrozi nekoga na poslu "mobing".

    Teze bi bilo raskinuti ugovor da je potpisan, ima tu vise klauzula a ne samo otkaz i isplata Clarksona. Mislim da ce ovaj trojac napraviti novi show, mozda uveliko su i zasli u produkciju.
    Summary, imaju novca da lagodno zive do kraja zivota. Vecina ljudi u njihovim godinama pocnu preispitivati sebe, tako da pokrenuti novi projekat nije nista novo, bar iz mog ugla gledanja.

    Clarkson sa svojim šalama je kreator Top Gear, kakvog danas znamo. Slazem sa @Nailsom nisu to Bog zna kakve uvrede. Sve je to u opustenom maniru, Engleski humor. Pa Mucke nisu svakome legle kada gledas.

    Mozda su i oni svjesno (May,Clarkson, Hammond) napravili hayp oko svega ovoga, da bi dobili publicitet za novu show na Netflixu :)
     
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    Evo Top Gear nije uspio, ali jeste Motor Trenf, mada je Ferrari šupački opet nije imao muda za megdan :D
    https://www.youtube.com/watch?v=3fnTZKvX5jg

    Uglavnom ovo sam i očekivao, još se slomili u McLarenu oko guma i koliko su ga vozili po stazi :lol: Ovaj Porsche je stvarno na drugoj planeti, plus što je auto koji je najlkaši za koristiti, racing mod u McLarenu je beskoristan osim na stazi a evo i na njoj guli po podu u svakom drugom zavoju koliko je nizak.
     
  19. ColdFire

    ColdFire Overclocker



    Ma oni ce imati emisiju , oba trojica :D i zaradit ce , i imat ce fanove i sve ...
    Clarkson je showman do jaja ... al kao cojk je kita . Mada samo on kaze sto vecina engleza misli . Xenophobia tamo vlada i to dobro . haha mene su 2 g zvali White Paki kad su me malo prifatili zvali su me Musli haha .
    Lud je on al ovo su neka nova vremena gdje je svijet puno manji nego prije 15 g .
    Mada ne sumnjam da ce imati show do jaja :lol:
    I slazem se sa tobom da se sad svako malo neko uvrjedi , al to je novi povezan world .
     
  20. h2o

    h2o Aktivista

    Zna li se hoce li ostale dvije epizode biti prikazane?



    PS cuj oba trojica... :D