GTA V

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, Aug 23, 2012.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nije nista bolje ni kod single gpu:
    http://pclab.pl/art57777-24.html

    Sav AMD hardver ima uzasne performanse. R9 290X i FX8350 na 4.7GHz ima tek pola framerate-a od GTX970 i i7 na 4.5GHz.
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    za cpu-e ne treba da bude cudo zbog intelovog ipc-a, al za grafe nema opravdanja.
     
  4. becke

    becke Aktivista

    Ima li neko da je probao na slabijim konfiguracijama? Imam i5-2500 i GTX 460 1 GB kombinaciju, pa da vidim isplati li mi se uopste kupovati igru.
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Cudo je i za Intel procesore. Velika vecina igara ne trazi overclockan i5/i7 nego savrseno radi sa bilo kojim i5/i7 na ~3.3GHz, preko toga skaliranje bude slabije.

    GTAV koristi RAGE engine, pardon smece. Vuku ga 10 godina...

    Zasad niko nije testirao GTAV na slabijem hardveru, ali moguce je da bude radio bolje od GTAIV, jer kud ces gore od toga.
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Watch Dogs isto trazi intelov dobro klokan cpu, sve ove open world igre traze jak cpu. Eto cak i dying light, koji ne bi trebao traziti ni blizu gta5.
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Dying Light je dobio kamaru nekakvih patchova koliko ja znam. :D Navodno su optimizirali igru.
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    Jasta su, sa zadnjim patchem uzima preko 90% 3570k@4,4GHz, mogu misliti kako radi na AMD cpuima :D

    EDIT: 4k na 980 radi bolje nego na konzolama :D

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  9. KingT

    KingT Veteran foruma

    Znaci ovo ima da derem na ultra i 1200p kao od sale, samo moram uzeti wireless gamepad da se zavalim ko Beg kada igràm ;)
     
  10. aeRo

    aeRo Komšija

    Kako ce ici ovo na mom laptopu sta mislite?
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    Fino :D Ako neke detalje spustis imat ces konstantnih 60 fpsa.
     
  12. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    GTX560Ti na 1440x900 ?
     
  13. n1dal

    n1dal Aktivista

    "Un-link my Steam acc" je izgleda prilicno velik problem.Vidim svaki drugi ticket je po tom pitanju.
     
  14. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Jel ko poceo ili ima mogucnost da igra igru ?

    Ili se ceka famozni dodatak :D
     
  15. aeRo

    aeRo Komšija

    Nuuvem out of keys. :lol:
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Valjda jedini test gdje pariraju. U svim ostalim su ili malo ili znatno losije. Primjetio sam da neki koriste built-in benchmark, obicno tad Nvidia dominira. Guru3D nije koristio taj benchmark nego klasicno testiranje kao za igre koje nemaju benchmark opciju.
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ne znam, ja ovo sto gledam sve je slicno. Evo jedan fin zakljucak :)

    http://www.gamersnexus.net/game-bench/1 ... hics-cards
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    U vecini ide nekako Titan X -> GTX980 -> GTX970 -> GTX780Ti -> R9 290X -> GTX780 -> R9 290 -> GTX770 -> GTX280X, itd. To je kad se koristi built-in benchmark.

    Dakle, Nvidia dominira.
     
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa valjda je vazniji gameplay od benchmarka :D Mozda je nvidia platila da se bench prilagodi njima :D