GTA V

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, Aug 23, 2012.

  1. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Samo da dodam cisto informativno da neko ne pokusava na kantama igrati.Cisto onako hajde rekoh da probam na svojoj desktop kanti da ovo cudo pokrenem(athlon II x4 3.75ghz,6gb ram,hd 7770 1gb).Znaci 800x600 sve low i opet vuce skoro 900mb vram-a :D. Neigrivo totalno osim ako zelite da u pixele same gledate :D Na laptopu doduse svom normala igram :lol:
     
  2. All4AMD

    All4AMD Aktivista

    Q6600 @3.2 FSB1600, 8GB ram, R9 270 OC 2GB?? Da ne pokusavam? Do sad svaku igru koju sam probao je picilo na max detaljima, 1080p na 60fps pa i BF3.. valjda bi i ovo moglo bar 30?
     
  3. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Pa moj je kanta tvoj jos nije :mrgreen: Tvoja grafa je bar novije generacije i sa 2gb vram.Jos meni jedna jezgra ugasena na cpu jer nije ispravna :D
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Sinoc sam malo poredio izgled gta5 i watch dogs i meni bolje izgleda WD, a mnogi su pljuvali WD kako lose izgleda.
     
  5. igor.g

    igor.g Komšija

    v2 kreker dosao, ko ima Win 8.1 neka proba.
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    sad probao ovaj v2 i dosta manji cpu usage sa v2. Recimo gdje sa v1 cpu ide i na 95% usage sa v2 70%, tako da bi trebalo puno bolje raditi onima sa slabijim cpuom.
     
  7. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Znaci to je to sa v2 :)

    Koji program koristite da se prati fps i usage procesora?
     
  8. Majesco

    Majesco Aktivista

  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    MSI AB
     
  10. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Stavih v2 i opet probao na kanti od desktopa i sada na rezi 1152x864 uz sve low igrivo fino :D eto nade za ove koji imaju desktop kao ja slican :D bar da se poigra
     
  11. KingT

    KingT Veteran foruma

  12. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Kod mene ne pada ispod 30, obicno oko 50, ali igra povremeno freezuje na pola sekunde, kao da ne moze da loada na vrijeme. Vjerovatno do VRAM-a, i ako nije u crvenom onaj bar.
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    jos jednom se pokazalo koliko je i7 bolji od i5 i future proof :D

    EDIT: Meni igra izgleda bolje sa v1 fixom, izgleda da nije dzabe veci cpu usage.
     
  14. n1dal

    n1dal Aktivista

    Ova fora sa .bat fajlom da se smanji CPU usage je super ali igra pada nakon 20-30min...Tako da sam stavio launcher priority na low a gtav na high i pomaze takodjer u cpu usage-u.
    I imao sam i jedan error ERR_GEN_ZLIB_2 kada krenem sa Michael-om u country dio, pa sam nasao sa WinMD5 koji fajl nije uredu, ponovo ga skinuo i nemam nikakvih problema.Igra je odlicno optimizovana...Retail. :smt006
     
  15. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ja javim uskoro na mojoj kanti rezultate :)

    Q9400 2.6 ghz
    4GB ddr2
    Evga GTX 260

    Ono nisam po specifikacijama na dnu a najlakse je ubaciti za 20km jos 2GB rama :D
     
  16. n1dal

    n1dal Aktivista

    Prilikom downloada neki fajlovi nisu kompletirani vjerovatno...

    http://www.reddit.com/r/GrandTheftAutoV ... oad_reset/

    Skinite program WinMD5 i provjerite svaki taj fajl od "a" do "w" ( npr. x64m.rpf) i uporedite sa checksum-om kao na linku gore...Ako se slaze dobar je a ako ne onda izbrisite taj fajl i ponovo ga skinite.Kod mene je bio slucaj x64u.rpf i rijesio sam error...Za sada nemam nikakvih problema.
     
  17. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Na 4GB RAM-a trza, pogotovo kad brzo vozis, ili neka frka. Sa 6GB RAM-a ide kao podmazano.
     
  18. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    ma hebat ga trebalo bi ici kod mene ok, ja bih volio da guram na medium i da mi cpu ne ide bas puno sa opterecenjem zbog zagrijavanja, jer mi se grije malo vise a na stock cooleru sam..

    3770k, 1x8Gb, GTX 560Ti 1Gb, ali me vadi sto mi je reza na monitoru 1440x900 :D
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Površno procitah.. haman ništa od modova.
     
  20. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Bas si povrsno procitao, bice modova. Neki je lik optuzio Rockstar da su uradili sve da zabrane modanje, ali su ga drugi modderi demantovali.