GTA V

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, Aug 23, 2012.

  1. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Zar ti ne igras piratsku verziju

    edit, nvm, igra crashuje i na originalu, Blitz Heist misija... Nije jos popravljeno.
     
  2. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Iste stvari i na piratskoj i na origigi.I ja sam prvo mislio da je do kreka ali nije
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

    Koja razlika izmedju Normal i Very High textura:

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa nije valjda da ne mozes ukljuciti very high zbog toga sto nemas vise od 2GB vrama?
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    Yep, ne moze ni high xD
     
  6. igor.g

    igor.g Komšija

    "ignore suggested limits" stavi ON, trebalo bi moci, ionako onaj VRAM counter u meniju nije tacan.
     
  7. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Kome igra crashuje kad pokusa pucati iz auta, mijenjanje na dx10.1 je fix.
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

  9. n1dal

    n1dal Aktivista

  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Koji je to patch? Ja ne vidim da je izasao novi? :)
     
  11. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Jesi ti uopste to testirao,jer ja evo jesam i odmah da ti kazem,crasha na bilo kojoj verziji dx(10,10.1,11)
    Probajte.Izadjete iz auta,bacite bombu ili sticky bombu,udjete u auto,odaberete pistolj i cim aim stisnete tj desni klik-crash na desktop
     
  12. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Konacno je igra na racunaru, ide evo instalacija koja ispada nekako duža od downloada same igre :D

    Gledam onaj klip gore razlika "Normal i Very High textura" baš je ogromna da mi se i ne igra na normalu.. citam da su uspjeli na dual core procesorima igrati GTA V iz neke tweakove :)
     
  13. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    @spooky, igrao do 5 ujutro s tim "fixom", sve uredno radi. Nekome pomaze da se GTA5 folder ne stavlja na read only. Takodjer treba dati useru full control foldera.

    btw, ovo je sa Update 2.
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Meni gpu luduje usage, framerate je 60-ak dok hodam/trcim i padne na 40-ak dok vozim. Usage vrlo nestabilan, varira od 30% do 100% i to bas spike-ovi. Imam taj Update 2 i 15.4 beta drivere i dzaba. Jos nisam ni poceo igrat i sumnjam da cu pocet dok se ne fixa ovo...
     
  15. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ma sve sam ja probao te djavle vjeruj mi ali uvijek crash na istom mjestu jbg cekacu kakav update ako bude valjda poprave
     
  16. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Što se tice igre ono kao i svaki GTA serijal donosi vrhunsku zabavu :)
    Dosta varira fps od 40-60 nema pravila cak igram se sa postavkama i opet isti nekako rezultat.

    S obzirom da sam na 4GB rama kontao sam ubaciti još 2GB valjda izvucem još malo detalja.
     
  17. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ja sam igrao na 4GB RAM-a i FPS je skakao, igra trzala kad brzo vozis. Ubacim jos 2GB i nikakvih problema.
     
  18. aeRo

    aeRo Komšija

    Ako iko naleti na novi deal tipa nuuvem/kineski gmg molim vas postajte. Hvala
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    Cudno meni radi bolje nego gta4, probaj uninstal drivera sa DDU. U advanced graphics probaj smanjiti skroz ono extended distance.
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Radi bolje od GTA4, ali cim vidim da gpu nije dobro iskoristen znam da je do drivera/optimizacije igre. Mogu probat reinstalaciju drivera ali sumnjam da ce sta pomoc. Nije dzaba Nvidija bolja u ovoj igri, kladim se da je kod njih gpu bolje iskoristen.