GTA V

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, Aug 23, 2012.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    kad kazem da radi bolje od gta4 mislim da je gpu uvijek blizu 100% opterecen osim kada vsync obori na 60 fpsa i da je 95% vremena igra na 60 fpsa. Jedina cudna stvar po meni je da je grafa manje opterecena u gradu gdje je milion detalja nego u prirodi gdje nema nigdje nikog :D

    EDIT: Sad probo update 2 i imam losije performanse tako da sam vratio update1, pa probaj staviti samo update1.
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Bilo isto i sa update 1 i sa update 2.
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    je li igra na ssdu?
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Da, RAM-a ima, VRAM isto nije problem, CPU je na stock clockovima (3.7-3.9GHz) ali ne bih rekao da je to issue. OS Win 8.1 x64, nijedna igra nije dosad zezala. Zato mislim da imaju sta krpit, vjerojatno iduci AMD driveri bi trebali popraviti stvari, osim ako odluce ignorirati ovo.
     
  5. KingT

    KingT Veteran foruma

    Neka neko baci full speed mega link u PM.
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    pa jesi li vidio onaj dijagram bencha cpu-a? Treba i5/i7 na 4.5GHz za konstantnih 60 fpsa, pogotovo za AMD grafu :D Recimo meni u gradu kada picim brzo i kada je puno vozila cesto cpu skoci i iznad 95%, a uglavnom je oko 70%
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma vidio sam taj i mnoge druge. Taj poljski test je valjda najgori i najvise biased koji sam igdje vidio.
     
  8. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    PA to ti je 5min probati, sta ce ti bilo kakav test. Dignes 500mhz i vidis kakva je situacija.
    Doduse, ne znam je li ti otkljucan cpu...
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Imao sam popaljene one advanced graphics opcije. Doduse dva slidera za distance su bila napola, ali opet... Kad sam te stvari iskljucio, puno bolje ide. Zapravo digao sam rezoluciju na 2560x1440 i framerate je stabilniji a grafa bolje iskoristena. CPU usage oko 50%, ne znam kako ti @dmr imas i do 95% usage...
     
  10. n1dal

    n1dal Aktivista

    Jucer je bio 50MB + 360MB cini mi se ...I popravio mi je CPU usage...I kada pokrenes recimo Launcher bio je CPU i do 30% a sada 0-1-2% ...Ja pricam o retail.
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    pa ja ti ni ne gledas sta ti pisemo :) a 95% jer non stop pratim usage cpua na osdu pa skoci u najzescim situacijama da bi odrzalo 60 fpsa. Mozda kod tebe budu fps dropovi pa nema ni povecanja cpu usagea.
     
  12. KingT

    KingT Veteran foruma

    dajte ba kakav link? :D
     
  13. igor.g

    igor.g Komšija

    Ti bi sve na gotovo, hoces jos i da ti instaliram :p
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kako mislis ne gledam sta mi pisete? :D Teske rijeci :D

    Moguce da se igra vise oslanja na single-thread performanse pa da zato moj i7 na 3.7GHz u nekim situacijama ne moze nahranit graficku.
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    ma nema sanse ba, prije da ti nije u biosu sve kako treba namjesteno i klokano :D
     
  16. Eldorado

    Eldorado Komšija

    A bas je nabrijana mapa,ali nemam volje za igranje :D

    Deff proslo je moje gamer vrijeme.. kad me ne moze GTA drzati na ovom kisnom vremenu to je to gamer over :)
     
  17. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Isti sam, imam masu igara koje trebam preigrati, ali jednostavno nemam volje. GTA V mi se ne igra ne nekim standard detaljima sa avg. 35 fpsom. Od igara samo čekam naredni Deus Ex ili Mass Effect, ovo ostalo me i ne interesuje :D
     
  18. aeRo

    aeRo Komšija

    Mene pojede sto su ljudi od ove igre napravili benchmark tool. Slabo ko prica ustvari o kvaliteti igre koja je ponudjena sto je rijetkost u danasnje vrijeme nazalost. Samo se blebece koja graficka i koji set opcija daje najbolje performanse, koji driveri, koji patchevi picke materine... I to ne samo ovdje nego na svakom forumu. Sta vam je dragi ljudi jel bit gaminga izvuci zadnji atom snage iz hardvera, postavite settingse onako da vam igra glatko ide ne mora sve prstiti od detalja i uzivajte u biti onom sto je najvaznije - gameplayu...
     
  19. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Pa dosta nas je vec igralo na konzolama, o kvalitetu se davno pricalo. Nekima je ovo treca kupovina iste igre... Uostalom, HWB je forum
     
  20. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Realno, graficki prikaz je postao jako bitan pc gamerima, i to je po meni neki normalan slijed dogadjaja.
    Na konzolama se lakse fokusirati na gameplay, dok na pcu ostaje da to kopka to sto znas da igra moze da bude puno ljepsa i obogati tvoje iskustvo dok je igras.
    Dobra grafika ne jamci uspjeh igre, ali je svejedno jako pozeljna stvar, imati sto vise zahtjevnih igara koje ce natjerati amd i nvidiu da 'odvrnu' r&d pipu.