NBA Thread

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Esh, Jun 25, 2009.

  1. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Ma nema ništa od Rose-a ove sezone. Imao je par dobrih igara na svom MVP nivou, ali šut mu je generalno cijele ove sezone užasan bio, jedva preko 40% za 2 i ispod 30% za tri poena. Povrh toga, nikada nije uhvatio pravi ritma, sve je sjeckao sa nekim sitnim povredama. Teško stvarno da će se ikada vratiti na nivo iz 2011.
     
  2. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    I ne treba nam na 2011 nivou (naravno da bi bilo odlicno kad bi bio. Tesko da ce se to ikad vise desiti), ali nam treba na nekom solidnom nivou, gdje ce sa svojih par ulazaka pod kos, rasiti parket, i tako nasim suterima ostaviti prostora. Sut Rose-u nikad i nije bio jaca strana. Prije all star utakmice ove godine, imao je odlican mjesec ipo, sa 20ak poena po tekmi i nekih 7-8 asistencija. Veoma vazan, pa i polovan Rose je za ovu ekipu Bulls-a. Hinrich se raspada. Taj covjek je doslovno beskoristan na terenu. Asistirat ne zna, kosa dati ne zna, i jedina strana koja mu je valjala u igri u predhodnim godinama, a to je odbrana, i to mu je sada na veoma niskim granama. Nebi ni mene mogao cuvati. Brooks je shoot first PG. Izadje vise SG, nego PG. Tako da nam treba Ruza, za razigravanje, za te prodore... Imamo mi vise scorers u igri ovu seznu nego i jednu od kako je Thibs trener. Butler je se razvio u odlicnog igraca, od kojeg skoro svaku noc mozes ocekivati 20 poena + odlicnu odbranu (jedan od favorita za MIP). Tu je sada Gasol, koji je double double masina. Mislim da ima preko 50 DD u sezoni, i predvodi NBA po tome. Mirotic, nas rookie iz Crne Gore, je jedan od rookies koji se razmatraju za ROY. Igra odlicno, i kad smo igrali bez Butlera, Rose-a i Taj-a u periodu od mjeseca, on je vodio ekipu u poenima, i samo zbog njega smo taj period uspjeli zavrsiti sa 50% rekordom pobjede/porazi. Bulls scoring ove sezonne je up za nekih 7-8 poena po utakmici. Snell je isto puno napredovao ove sezone. Nasa odbrana u vecini sezone nije bila na nivou, jer smo imali konstanto neke povrede, plus 3-4 nova igraca, i nikako se nisu mogli uigrati. Sad, u zadnje vrijeme i odbrana se dize.

    Samo da ostanemo zdravi, i da Ruza uspije bilo kakav ritam ufatiti. Recimo nekih 15 poena, i 6-7 asistenicija po tekmi. A ono sto je jos vaznije, da uspije prevladati taj strah poslije jos jedne povrede koljena. Njegova najveca prepreka ce biti taj psihicki aspekat.

    Vidjet cemo. Nadam se najboljem, pripremam se za najgore.
     
  3. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Rose poceo igrati (3ca utakmica), i kao sto rekoh, sa njim na PG, to izgleda puno bolje. Sinoc 22p, 6sk, 8as, 3ukradenne, bez izgubljene lopte i plus (+/-) 25, za 28 minuta. Znam da je Filadelfija u pitanju, ali nama vise problema ove sezone predstavljaju ove slabije ekipe. Protiv jacih ekipa mi igramo bolje, nego protiv slabijih. Razlika je nebo i zemlja kad igra on, ili kad igra tu poziciju Hinrich/Brooks.

    http://cdn.streamable.com/video/5b0ff25 ... 88dfb.webm
     
  4. Zlatan

    Zlatan Komšija

    ma samo nek Rose ostane zdrav i citav...da zavrsi sezonu zdrav...pa da sljedecu citavu odigra zdrav ... bice titulaa abd...
     
  5. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ma kod nas promjene stizu nakon ove sezone izgleda. Vec se uveliko prica da FO hoce da otjera Thibs-a (trenera). Ako se to desi, imam osjecaj da odosmo u prosjek koji smo bili prije njegovog dolaska.
     
  6. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    [​IMG]

    Atlanta vs Toronto
    Cleveland vs Chicago

    Golden State vs Memphis
    Houston vs San Antonio

    Istok finale : Cleveland vs Atlanta
    Zapad finale :Golden State vs San Antonio

    Žao mi je pravo što Clippersi igraju protiv San Antonio, ne bi me iznenadilo da Spursi i ispadnu u prvoj rundi. Kako god, 50%-50%, dajem prednost Spursima čisto zbog iskustva i možda Kawhi faktora.
     
  7. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    SAS, umjesto da ima 2gi seed, i prednost domaceg, oni padose na 6to, i udaraju na Clipers-e, koji im nekako najmanje odgovaraju. Sinoc veterani i njihove greske ih skupo kostale. Jest gust Zapad bio covjece. Oklahoma se ne kvalifikova. Westbrook-ova ispucavanja se nisu isplatila. Imao odresene ruke, drugim rijecima Brooks ga nije mogao kontrolisati. Ta ekipa je bila bez ikakvog sistema, sve se svodilo Russel uzme loptu, i sta bude, bude. Bio je podatak, da kada RW, dadne vise od 30 poena, njegova ekipa u vecini slucaja gubi. Kada dadne manje od 30, ekipa pobjedjuje.

    Prvi put nakon sezone 2005/06, da svi timovi iz jedne divizije idu u PO:

    Soutwest divizija:

    Houston
    Memphis
    San Antonio
    Dallas
    New Orleans
     
  8. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    U onom ludom periodu kada je imao triple double nekoliko utakmica uzastopno, OKC je ako se ne varam i pobjeđivao. Sa Durantom bi glat prošli zapad, ovako jednostavno ne ide, Westbrook nikad neće biti dobar šuter kao Durant. Sljedeće godine bi trebali biti u samom vrhu zapada kada se stvari malo analiziraju i Durant vrati.
     
  9. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ako uspijem ponovo naci statistiku kakav je omjer OKC kad on ima preko 30p postavit cu. Prilicno sam ubjedjen da je negativan. Znam da je u jednom trenutku bio 4-11, ili tako nesto. Sa druge strane, kada Harden ide preko 30p, njegova ekipa je 26-7, ili 29-9. A Hou. je vecinu sezone igrao bez Howard-a (nekih 40-50 utakmica), gdje im je drugi najbolji igrac bio Ariza sa 12p u prosjeku.
     
  10. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Napravise sebi Spurs-i sranje, sa 2. na 6. mjesto bezveze, prije nove godine imati 0.500 i onda u jednoj noci prokockati brutalnu drugu polovicu sezone, strasno.
    Ovako moraju na Klipers-e, Rokets-e i Voriors-e da bi dosli do finala, gotovo nemoguca misija.
     
  11. Zlatan

    Zlatan Komšija


    A pricalo se Houston nece ni u PO, pogotovo ako im se povrijedi neko od superstarova...a oni prvi i to s toliko povreda superstara i prvotimaca...koliko je zivot nepredvidiv...
     
  12. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

     
  13. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Poceo je PO:

    Tor - Was: 86:93 - defanzivna bitka. Vetran Pierce sa 20p vodio Carobnjake do pobjede. Prilicno losa utakmica, i zao mi sto sam potrosio 2 sata an nju.
    GSW - NOP: 106 - Stiskao bio NOP u 4/4, tj. Davis poceo dominirati, ubacio ukupno 35 komada, ali nedovoljno za comeback. Na drugoj strani Curry ubacio 34p.

    Sad zavrsili Bulls-i. Dobili prvu tekmu 103:91. Pred kraj druge cetvrtine se odvojili na +8, i kontrolisali utakmicu do kraja. Prve 3/4 dobar napad, slaba odbrana, u 4/4 slab napad dobra odbrana. Rose odlican. za 27min. imao 23p uz sut 9-16, 7as, 2ukradene. Imao 4-5 svojih vintage ulaza pod kos. Nije mu falilo brzine, sto me tako raduje. Takodjer i Butler odlican sa 25 poena uz odlican sut od 8-14. Sa klupe Brooks (13), Gibson (8), Mirotic (5) i Snell (4) poena, za finih 30 poena klupe.

    Sad pokusat odgledat i Hou - Dal, ali vec sam napola gotov.
     
  14. Zlatan

    Zlatan Komšija

    Dobar Dallas sinoc bio, al sudije dadose Houstonu... stas...
     
  15. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Atlanta-Toronto
    Cleveland-Chicago

    Golden State-Memphis
    Houston-San Antonio

    Istok finale: Toronto-Chicago
    Zapad finale:Golden State-San Antonio

    Po meni nekako, i otprilike :smt003 , malo i navijacki ali et.. samo sam ovo napravio nekako da ko god dodje Spursima u finalu od Toronra ili Chicaga ce im biti zalogaj ipak, iako ne gotivim sekunde SAS, zato nisam stavio nista u tekmi Raptorsa i Bullsa, najradije bih volio da iznenade Clippersi..
     
  16. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Sasvim zasluzena pobjeda Hou. Dallas moze samo svoju losu igru okriviti za poraz.
     
  17. Zlatan

    Zlatan Komšija

    ma zahebajem se :mrgreen:
     
  18. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Moj sarkazam detektor je zakazao u ovom slucaju. :lol:

    Jucer se isplatilo gledat samo LAC - SAS. Clippers dobili sasvim zasluzeno. Ostale 3 su bile meh. Memphis lagano do pobjede u Portland-u. Cleveland rutinski protiv Bostona. Irving najbolji. Atlanta i Brooklyn, iako u blizu utakmica, kvalitet iste je bio uzasan. Atlanta timska kosarka kao i uvijek ali nije ih sut isao. Ali pobjeda se pise.
     
  19. Zlatan

    Zlatan Komšija

    jes, i meni se sas clip svidjela...zanima me sad odgovor SAS i Popa
     
  20. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    SAS, je jucer previse otvorenih suteva fulao. Statistika kaze da su bili na otvorenom sutu 36 puta, a da su samo 12 ubacili. Dok na drugoj strani su Clippers pogodili 16 od 26 otvorenih suteva.

    Oni igru imaju. Samo trebaju pogadjati otvorene suteve. Plus ja mislim da ce i Spliter dobiti vise minuta u iducoj utakmici, sto ce im takodjer pomoci. Jucer igrao samo 10min. jer je se tek vratio nakon povrede.