NBA Thread

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Esh, Jun 25, 2009.

  1. Zlatan

    Zlatan Komšija

    Zvuci obecavajuce, ali ja mislim da uvijek ima neki dublji razlog zasto neka momcad fula otvorene suteve
     
  2. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Dublji problem bi bio da nemaju igre koja stvara te otvorene suteve. Sto oni imaju i te kako. Njihov protok lopte je ako ne najbolji, onda sigurno medju najboljim u ligi. Sto stvara visak za njih u napadu, sto ostavlja otvorene suteve.
     
  3. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Dobise mi Bulls-i. Patnja utakmica. Nije nas sut isao ali nikako. Butler nam donjeo pobjedu sa svojim 31 poenom. Dobru smo odbranu igrali citavu tekmu, to jeohrabrujuce. Rose, nije ga sut isao, ali je imao 9 asistencija i 7 skokova, da to nadomjesti.

    Pocinje GSW - NOP. Warriors veliki favoriti, ali radi Davis-a simpatisem Pelikane, iako mi ni Golden nije mrska ekipa.
     
  4. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Mogli bi ovo Pelikani odvesti barem u 6. utakmicu, nisu otpuhani bili u ove dvije.
    Od 10 utakmica zasad 9 pobjeda domacina.
     
  5. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Previse personalnih problema u Dallas-u izgleda, da bi od njih ista bilo ovaj PO. Sinoc ih ubio Houston sa pick 'n roll, jer jedino Chandler igra odbranu, dok Nowitzki, jedva hoda na nogama. On je jos uvijek koristan u napadu, jer ima sut, ali u odbrani nikad, a pogovo sad nije bio od nikakve korisni. Rondo i Carlisle, se izgleda ne mogu nikako. Sinoc ga igrao samo 10min. Sto znaci da je odlazak Rondo-a na kraju sezone sve izvjesniji. Vjerovatno ode covjek u LAL.

    Namuci Boston Kavaljere. Washington, jednom nogom u drugoj rundi, nakon duplog break-a protiv Toronto-a, koji igra veoma lose.

    Veceras gledati LAC - SAS i POR - MEM, a ATL - BKN, lagano propustit.
     
  6. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Atlanta - Brooklyn jedini zanimljiv detalj bi mogao biti par minuta Mirze :)
     
  7. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Rekao sam kolegi sto ce pratiti, da mi posalje poruku ako Mirza bude ulazio. To cu jedino prebaciti pogledati, a utakmica me generalno ne interesuje.
     
  8. Zlatan

    Zlatan Komšija

    4. cetvrtina festival zakucavanja i alleyoop-ova...nikad nisam vidio onoliko spektakularnih zakucavanja i allleyopova u onako kratkom periodu...

    iako mora se priznat da je dalas bio blizu da uzme makar jednu da su imali malo vise srece...bile su neizvjesne obje utakmice gotov do kraja
     
  9. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Dunk fest u 4/4. Cini mi se ako ne i 10 komada u toj cetvrtini.
    Ma gotovo je to. Parsons im se povrijedio, i out je za ovu sezonu. Mora na operaciju koljena najvjerovatnije. Rondo rekao da ne mozes igrati radi 'bolova u ledjima'. Sto je cista suplja. Jednostavno se Carlisle i Rondo ne mogu od prvog dana od kako je ovaj trade-an u Dallas. Zdrav je kao drijen. Mora da je trener bio protiv dovodjenja, jer je znao da im se Rondo nikako ne uklapa u njihvu igru. Puno bolje je Dallas igrao bez Rondo-a, nego sa. A imali su i bolju klupu prije, pa je trade u Boston. Evo sad procita sta je Carlise izjavio danas: "Do you expect Rajon Rondo to ever wear a Mavericks uniform again? "No, I don't," Rick Carlisle said."

    To bi bilo to. Ovaj kupi kofere i fata se ili LAL i NYK, jer to su najveca trzista, a obe fransize mogu ponuditi mu puno para. Mislim da vise sanse ima da ode u LAL, jer je dobar prijatelj sa Kobe-ijem.
     
  10. Zlatan

    Zlatan Komšija

    jes i meni je 'zao' klupe dalasove...onaj brandan wright je bio uvijek nevjerovatno efikasan u napadu zakucavanja, polaganja i tako to...iako sam ga uglavnom gledao kad igraju protiv houstona...jer pratim houson...uvijek nam je zadavao mnogo muke i pruzao dobre partije protiv nas...

    ali vidjecemo sta ce biti...obje utakmice su bile neizvjesne do kraja a po meni aminu i barea bolji su od parsonsa i ronda (ili makar igraju bolje protiv houstona)...i na neki nacin ovo je dobro za dallas...
     
  11. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ali su kraci 2 igraca u rotaciji kako god okrenes.

    Mirza ubiljezio svoje prve minute u ovogodisnjem PO. Fino ga je vidjeti zdravog i na terenu ponovo. :)
     
  12. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    jos poene da upise i vrh :)
     
  13. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Bulls-i dobili u gostima nakon 2OT. Dobra utakmica. Iako smo trebali dobiti i u regularnom vremenu.

    Rose na svom MVP nivou: 34p uz sut 12 od 23, 8as, 5sk, 3 ukradene.

    Pokazuje da nije jos za staro gvozdje.
     
  14. Zlatan

    Zlatan Komšija

    svaka cast impresivno... ali samo nek je on meni ziv i zdrav
     
  15. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Pa kud će biti za staro gvođže, momak 88' godište ... Pitanje je bilo da li će ikada vratiti svoj MVP level nakon ovih ozljeda, da ne bude Penny Hardaway ili McGrady V2 ...
     
  16. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Druze, razlog zasto sam rekao to, je sto ga dosta 'strucnjaka' osporava. Pratim sva desavanja oko Bulls-a, i odgledao sam preko 70ak njihovih tekmi ove sezone. Govore kako je izgubio svoju brzinu, sto znaci da nema njegovih vise specificnih prodora i ulazaka pod kos. To govore citavu sezonu. Dok sam ja uvijek bio ubjedjen da on samo ne forsira u regularnoj sezoni, jer iskreno nije ni morao. Igramo na Istoku, PO nam je bio pa garantovan. Desi se i ta druga povreda, onda ga pogotovo otpisase. Dok sam i ovdje bas spominjao da nam Ruza, poslije te druge povrede, i na 50% znaci daleko vise od Hinrich-a i Brooks-a. A covjek igra na veoma visokom nivou ove 3 utakmice, sto je i morao, jer Bucks, se pokazuju tezim protivnikom nego se mislilo. I to ne sto mi igramo lose, nego ljudi igraju bas nabrijano. Ipak su oni 2ga najbolja defanzivna ekipa lige bili u RS.

    Ruza u ove 3 PO utakmice prosjeci:

    37.6 min.
    24.0 pts
    šuta 47%
    trice 45%
    s.bacanja 92%
    8,0 asist.
    4,0 skoka
    2,0 ukrad.
    3,3 izgb.
    0,66 blk.
     
  17. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Kakav comeback Golden-a jutros. Gubili 20 razlike u 4/4, i onda Curry stupa na scenu. Vrati ih u igru, i pogodi 3cu za produzetke. Tu NOP nije imao vise snage i GSW krade pobjedu. Steta. Zao mi PElikana, jer su vecinu tekme odradili odlicno, dominirali lagano, i onda se usrali u toj 4/4.

    Curry 40p, 9as, 5sk.
     
  18. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Mislim da je što se tiče MVP-a momentum na Curry-u, dominirao je sve do sada ...
     
  19. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Dobro, PO se ne uzima u obzir. U regularnoj sezoni, za mene najkorisniji igraci su bili on, Harden i Davis. Titulu bi mogao uzeti Curry, jer je on fan favorit, i medijski ljubimac. Nije da ce biti ne zasluzeno, nego vise ga u medijima gotive od Hardena, i ostalih kandidata.
     
  20. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    GSW prosao dalje. Curry i Davis opet dominirali, ali NOP je jednostavan nemocan protiv ovakvog Goldena. Brooklyn uzeo tekmu protiv Atlante pa je sad 3-1. Isti slucaj i sa Bucks - Bulls. Nisam gledao tekmu, jer sam se kasno vracao iz Tuzle, isao gledati RK Tuzla - RK Celik. Pa kad sam se tivra, zaspao kao klada. Malo sam gledao highlights, i Ruza-ina losa defanziva igra nas u zadnjim momentima kostala utakmice. Ali dobro, iduca kuci, taman pred domacim do lagane pobjede.