Windows 10

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by NAILS, Aug 16, 2014.

  1. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nije nadogradnja nego je rezervacija na buducu nadogradnju koja je predvidjena nekad za 29.07 cini mi se.
     
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    I svi su to dobili, pa i pirati...
     
  3. Pionir

    Pionir Overclocker

    Ih ja se ponadao DX12 :D

    Ovo je na 7-ci, a evo na 8-ci sam skinuo 400+ MB update i dobio sam prozorcic...idem restart...ajd kotrlja se nesto :wink:
     
  4. Aladdin

    Aladdin Aktivista

    Nadogradnju će (besplatno) dobit samo oni s legalnim ključevima, svi ostali ne bez obzira na to što je i piratima stigla ta poruka.
     
  5. anel007

    anel007 Komšija

    to je to, sad se registrujes i 29.07. mozes instalirati nadogradnju na win10, sad kako ce to ici sa piratskim os-om ne znam
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Vjevotano ce se ponasati isto kao i verzija na kojoj istekne kljuc. Mozes koristiti win ali sa desne strane ima watermark preko aplikacija za upozorenje. Svaki dan izbaci prozor da registruješ OS, neke funkcije ne budu dostupne kao i dio taskmanagera itd. Ali da ce biti free, nece.

    Modza bude full funkcionalna kao i svaka verzija nakon instalacije onih 30 dana.
     
  7. anel007

    anel007 Komšija

    vjerovatno ce tako i biti, kad je izasao onaj naslov da ce i pirati dobiti free nadogradnju na win10 znam da je do nekoliko dana microfost izdao obavjestenje nesto u smislu da nadogradnja dolazi svima jer im je tako lakse nego saltati ko je pirat a ko nije ali da to ne znaci da ce piratski windows nakon nadogradnje postati legalan
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    Bit ce na kraju free svima ali piratima sa reklamama. Plati i bit ce add-free xD
     
  9. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    svakog sata ide reklama od minutu :lol:
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Sta se brinete, ko je do sada kupovao kupit ce original, ostalima ima narodna verzija.
     
  11. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ljudi, danas sam skontao da cu izgleda imati problem sa Windows 10...

    Imam VirtualPC sad na Windows 7 i na njemu je XP snimljen jer mi jedna, pravo pravo pravo bitna, aplikacija ne radi na win7, samim time i 10 (i 8).... a koliko sam upratio nema virtual PC na windows 10... probao sam onu migraciju sa VPC na VMWare, ali koliko se sjecam, nije bas najuspjesnije proslo... probat cu ovih dana opet.... u glavnom, ima li neko neku ideju ili rjesenja, kako migrirati vpc na win10, ili neki savjet kako ta to sve prebacim na windows 10.. imam na virtuelnoj masini jos nekih aplikacija i dokumenata, pa mi je najjednostavnija varijanta to samo tako u kompletu prenijeti...

    Jos, da ne bude da nisam peh... ta aplikacija ima backup, koji kada odradim restore na drugoj masini ne radi... znaci na toj masini odradim backup, napravim novu na vmware, tu restore i ne radi... aplikacija ta nije legalna pa ne znam da li bi pisao o cemu se radi....
     
  12. bhd

    bhd Veteran foruma

    Sinoc se nakacim kod jaranice ima windows 7 home edition, i vidim dole pojavila se kockica upgradew free to windows 10, bla bla, 5 izbornika...
    Kod mene enterprise original isto, al nema toga: )
    jel to sad furaju samo na ove 7 da ce biti free pa ce poslije 8ce ? :D
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Cudi me da nije kod tebe. Mislim da se to na svim sistemima pojavilo. To je "rezervacija" upgrade-a. Kada bude dostupan, da ti javi da se mozes prebaciti na win10.

    Kod mene na win8.1 ima.
     
  14. bhd

    bhd Veteran foruma

    Nema kod mene 8.1 Enterprise 64 bit.
     
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Mora ti biti uključen win update, pokušaj ručno pokrenuti, mora se pojaviti. Meni na win 8.1 narodna verzija i ima.
     
  16. bhd

    bhd Veteran foruma

    MA nasao sam, kao to ce naknadno za enterprise verzije biti
     
  17. h2o

    h2o Aktivista

    Pa enterprise izdanja se smatraju kao korporativne verzije, zar ne? A za njih nema besplatne nadogradnje.
     
  18. Gogeta

    Gogeta Aktivista

    Hoce li biti moguce prenjeti windows 8 OEM kljuc sa laptopa na PC i instalirati Windows 10 na PC uz deaktivaciju windowsa na laptopu?
     
  19. anel007

    anel007 Komšija

    oem kljuc je samo za taj racunar, veze se za maticnu i nema mu selidbe
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Neki su uspjeli na drugom hardveru preko telefonske aktivacije. Bas sam jednom to savjetovao Kolinsu i njemu je prošlo. Valja probati.