Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. sgt. bull

    sgt. bull Aktivista

    Naručih ćaletu. I još napravih kiks pa 2x naručih. Sreća, vlasnik je susretljiv i problem je rješen brzo :smt023 sve pohvale. Od mene imaju preporuku od sada gdje god da idem.
     
  2. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Planirao sutra kad sam slobodan da ga kupim i sad gledam snizili ga za jos 40km i sad pise artikal nije dostupan. Zvao sam ih ali se ne javljaju.

    Edit : Preduhitrio me sgt.bull jbg
     
  3. dadodur

    dadodur Novi član

    Uzeo bi smart TV od 39-42 inča samo za gledanje televizije SD i HD kanala..(pretezno utakmice i filmovi)
    ima li ko kakvu preporuku
     
  4. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ja uzeh prosle godine sony w705 42, 1200km u dr.techno, zadovoljan, ja ga usput jos koristim za ps3, tu je pravo dobar jer ima nizak input lag.
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Za kablovsku HD Ready plazma za cca 750KM, a "smart" funkcije nadoknadi nekim Android hdmi stickom.
     
  6. flatron

    flatron Novi član

    Hvala na odgovoru! A koji je sistem za garanciju? A sto se tice panela moze li se to provjeriti prije kupovine ili kako ti se posreci? I da pitam jos ima li kakav LG recimo koji bi parirao ovom samsungu ili je ipak samsung bolji?
     
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    JA sam odmah pitao za garanciju,u slucaju problema javljas se ovim koji su ti prodali tv a ovlasteni serviser i uvoznik je KIMTEC iz Viteza a ove internet prodaje su ustavri sa KIMTECom vrata do vrata i tuše njegovu robu za neki rabat i to je to.

    Za LG nemam pojma a ja sam zato isao na 48" da ne bi na 50ki opalio po nekom kineskom panelu.Nisu 2" neka velicina,primakni stolicu 10cm blize :D
     
  8. mirseth

    mirseth Aktivista

    Sta mislite o VOX 51" iz DOMODA za 1000 KM ? Ne trazim neki extra kvalitet jer je tv za gledanje serija i prelazi se sa CRT-a.
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  10. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

  11. sgt. bull

    sgt. bull Aktivista

    Da se ne zaj... i ne lutam po gradu (Sarajevo) - zna li ko gdje se ima uzeti wallmount za Samsung 6400 (48")? Još bolje ako je neko uzimao da me uputi gdje ima i koji da uzmem.
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ja uzeo nekada davno u Robotu jeftini aluminijski (statični), evo dosad stavljao 5-6 televizora bez problema. Samo konsultuj uputstvo za debljinu i dužinu šarafa.
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    Imas u onom 4connect (kraj VF-a, tj. Koreje),ima raznih modela. Sve je to VESA standard pa pashe svaki i na taj TV.
     
  14. flatron

    flatron Novi član

    Nakon dugo citanja i razmisljanja sveo sam listu na 4 modela:
    samsung 48H6400............1477 km
    samsund 50H6400............1561 km
    sony KDL-50W815B........1599 km
    panasonic TX-48AS640E........1424 km

    ako sam dobro shvatio samsung od 50" nema svoje panele i ugradjuju neke kineske mada je mala razlika u cijeni u odnosu na 48".Favoriti su samsung 48" i sony koji je prelijep sto se tice izgleda. Volio bih cuti misljenje iz prve ruke ako neko ima ovog sonya.
     
  15. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Samo da ti kazem da je samsung 48h6400 preko ekupi.ba 1299km sa beaplatnom dostavom.

    http://www.ekupi.ba/SAMSUNG-LED-TV-48H6 ... 51866.aspx

    Sad evo vidim da spominju nekih 8km za dostavu a ja kad sam ga kupovao prije mjesec i po bila je besplatna. Isporuka je bila za manje od 24h.
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ako već razmatraš 50" Samsung, 55" model je samo 100KM skuplji.
     
  17. flatron

    flatron Novi član

    Cijena koju sam napisao za 48" samsung je u imtecu na kreditnu.Gledao sam u radnji cisto zbog garancije, drugacije je kad imas gdje da odneses tv u slucaju da se sta desi, ali kontaktirat cu i e-kupi da vidim kako ide to vezano za garanciju.

    Razmatrao sam 50" samsung iz razloga sto je mala razlika u odnosu na 48" ali sam skeptican jer sam procitao da samsung nema svoje 50" panele vec ugradjuju sharp-ove i neka 3,4 razlicita kineska.Za sharp kazu da su dobri ali ovi kineski su dosta losi. Gdje je najeftinija 55"? Ako nije neka prevelika razlika mozda bi se protegnuo do njega. Sony koji sam naveo je strasno lijep tv al eto vidim po vasim postovima da svi falite samsunga pa vjerujem da nije bez razloga.
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  19. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja kad sam narucivao tv preko ekupi prvo sam pitao za garanciju i kako i sta ako bude kvar. Ti se njima javis,dodje kombi po tv i oni ga nose u KimTec u Vitezu.Bilo gdje da kupis TV opet zavrsi u KimTec servisu kad dodje do tog da ga moras popravljat u garantnom roku.
     
  20. Nani

    Nani Komšija

    Model Samsung 48H5203 daje isti kontrast kao H6400 i 300km je jeftiniji uz kalibraciju.
    5 godina garancije na kalibraciju uz 2 godine garancije preko Comtrade-a, besplatna dostava, servis u Sarajevu.
    Kupovina na viewtopic.php?f=78&t=32814&p=461936#p461936

    Tehnicka podrska na http://www.hdportal.eu za bilo kakav problem 0-24h

    Kupci preko HD Portala mogu postaviti slike, utiske, pluseve i minuse na novoj platformi za glasanje koja ce izgledati ovako;

    http://hdtest.hdportal.eu/samsung-galaxy-note-4/

    Novi testovi, usporedni prikaz svih televizora i ostalih panela, cjenovni rangovi i glasanje kupaca i posjetioca za 2015 modele od 20.06.2015

    Svaki televizor kupca slikamo s testnom kamerom kako bi vidjeli nedostatke panela i kvalitetu uniformnosti, te uz ostalu testnu opremu kalibriramo model;

    Testna oprema od 2015-te godine;

    HD PORTAL TESTING EQUIPMENT
    HARDWARE:
    Spectracal Discus - Laser spectrophotometer
    Dino Lite 7013 Digital microscope - 5MP - zooming tested matrix/display
    Fluke Ti20 - Thermal camera
    Frequency Spectrum Analyzer - Measuring the cell phone radiation effect
    Energy consumption gauge (kW and EUROS)
    PHOTO CAMERA
    Canon EOS 60D
    PHOTOGRAPHIC OBJECTIVES
    Sigma 10-20mm 1:4-5.6 EX DC HSM
    Sigma 30mm f/1.4 EX DC HSM
    Canon EF 50mm f/1.4 USM
    Canon EF 70-200 f/4 L USM
    FLASH
    Canon 580 EXII
    SOFTWARE:
    Spectracal Calman 5
    Antutu Tester
    Antutu Benchmark
    Test Your Android
    Battery Benchmark
    System test
    Display Tester
    Defective Pixel Detection
    Banding - Contrast - Saturation
    Gamma detection
    Viewing angle
    MultiTouch counter
    Real World Photos
    Gradient Image generator

    Prezentacijski video;

    https://www.youtube.com/watch?v=3vQfQUuiSzo
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018