Kupovina Laptop/Notebook 1-10000KM - Svi upiti ovdje

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by apdejt, Feb 20, 2009.

  1. bhd

    bhd Veteran foruma

  2. black

    black Komšija

    Uzmi sto tanji laptop , ja imam mobilnu radnh stanicu. Grije se uzas a baterija skroz slabo drzi. AutoCAD je inace slabija aplikacija , radi na 5 godina starom dual core-u bez problema. 2D ili 3D?
     
  3. bhd

    bhd Veteran foruma

    3D, vecinom namjestaj u prostoru i tako
     
  4. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Taj G1 jede malu djecu, alu kućište, lagan, odličan na bateriji, sa ssd-om radi bton.

    Predložio bih ti warranty extension/carepack da mu kupiš jer su ako se ne varam 1g garancije.
    Ovi u telecomu su 24mj.
     
  5. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ma nema ovog u telecomu.. bar u bh telecomu :D

    gdje si ga ti video ?
     
  6. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Meni bi trebao novi laptop u narednih mjesec dana. Trenutno imam T61 i stvarno je vakat da ide u penziju, 7 godina je dugo za C2D, mada se OK drzi :)

    Uglavnom:
    - namjena je za poslovne svrhe, razvoj softvera ce biti kao neka primarna namjena, kancelarijsko/kucno okruzenje, plus malo multimedije i standardno surfanje, igranje nula poena
    - vjerovatno ce se koristiti dugo, tako da bi trebao imati jako finu izradu, tastaturu, touchpad, ekran
    - da nije pretezak, tako da >15'' otpada, idealno bi bilo ili 13'' i eventualno bi nabavio monitor kasnije jer ce se koristiti 8+ sati svaki dan, ili 15''
    - baterija isto nije kljucni faktor, bice vecinom prikljucen, ali isto tako idealno ako zaboravim punjac da moze izdzati tih 8 sati umjerenog rada
    - portovi nisu toliko bitni, HDMI i ethernet (pozeljno) su dovoljni uz USB-ove, optika ne treba
    - garancija duza od godinu dana, idealno 3
    - SSD

    Okviran budzet je 2000km, +/- 500km, to je neki maks do kojeg bi se protegnuo. Kupovina treba biti u nekoj normalnoj radnji, placanje mozda gotovinski, mozda ne, tako da na taj neki eventualno popust ne bi racunao zasad.

    T450s bi bio idealan izbor, ali je preskup moze se uklopiti u cijenu. I T440s takodjer savrseno pase, ali i on je skup, ovaj najlosija opcija sa 1600x900 ekranom je tu negdje oko 2.5k, dok sa FHD ekranom ode gore za jos 300km, i to bez OSa (ovdje se ravnam po jednom upitu kojeg sam poslao u plus.ba, pretpostavljam da su cijene u ostalim radnjama tu negdje). Tu neko moje poznavnje modela prestaje, Dell mi se cini uredu uz Lenovo (recimo cine se fini Latitude E7450 ili E7440 ali i oni idu izvan budzeta), i definitivno nisam bas u toku sto se tice ovih novijih modela i sta se moze ocekivati za ove pare. Npr Toshiba Portege R30 za 2000 km nema ni SSD, samo 4GB rama (kao i moj T61 iz 2007) tako da ne znam bas sta da ganjam. Dell XPS 13, ili HP Spectre x360 se cine kao super modeli na netu, oko $1000 su i kontam da bi se i oni trebali moci ulopiti tu negdje, ali nisam ih nasao na ovih par mjesta gdje sam gledao.

    Pa bih cijenio savjet za neke fine modele, gdje se mogu nabaviti, ili eventualno da li znate da li neki od distributera moze nabaviti ove neke novije modele sa razumnim cijenma, i to bi bila opcija jer mogu cekati mjesec, dva eventualno.
     
  7. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    ako budes uzimao ovaj . isprobaj ga u full-u jer HP se zna grijat da na njemu mozes jaje ispec .
    edit , ev vidim i grafa je integrisana . bezze
     
  8. kAcA

    kAcA Aktivista

    Zasto los izbor? Gledam i ja laptope i naletio sam na ovaj:
    http://www.comtradeshop.ba/toshiba-satellite-c50d-b-12f

    Sta mislite?
     
  9. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    iskreno misljene ?
    bjezi od toshibe pogotovo ti sateliti .
    i da , kucam upravo sa toshibe hh


    sa laptopima ima jednostavnu racunicu sto skuplji to bolji ....
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Pa bolja je ta toshiba od HP ili Acera a ima dvije godine garancije. Jest da nebih sa AMD procesorom. Bolji je Dell ili Lenovo ali sve spram novca.
     
  11. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    slazem se . sve spram novca imao sam svaki model laptopa ... jedino sto sam naucio sto vise para bit ces srecniji ne bitno koji je model u ptanju .
     
  12. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Imam Asus X555LD kupljen prije nekoliko mjeseci nov

    od danas mi se pojavio ovaj problem
    [​IMG]

    naravno, pritiskom sam pokusao vratiti, ali se opet to odvoji, sad ne znam sta cu, imam garantni list, ali sam kod kuce, daleko sam od sarajeva gdje sam kupio laptop

    ima li kakvih preporuka sta mi je ciniti
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    nemas tu sta ti raditi jer pod garancijom. Da nije onda jednostavno zalijepiti, koliko vidim popustile su plasticne zabice.
     
  14. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    onda cu jednostavno pricekati kad budel dolazio opet u sarajevo pa cu ga na servis poslati, nema mi druge, a do tad cu priljepiti selotep trakom
     
  15. Sena

    Sena Veteran foruma

    Treba mi preporuka za lapas.

    Namjene 3dsmax, surfanje.

    DO 2000KM, ima li ista 17 inca da se uklapa tu?
     
  16. Sena

    Sena Veteran foruma

    Anyone?
     
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Gledaj Lenovo Z70 ili Toshiba L70/P70 seriju, dobar je i Dell Inspirion 5748. Sad sve zavisi kakav ti procesor i grafičku unutra želiš.
     
  18. Sena

    Sena Veteran foruma

    Thx

    Vidim da mi za pravi i7 treba jos love pa podizem budjet do 2500KM.
     
  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Gospodin :D Moze se i za 2K naci sasvim dovoljan al eto. Najbolje je uzeti ultrabook mada su manjih dimenzija, nema ih sa 17".
     
  20. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Senu ko da finansira MMF. :D