Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ja koliko znam, oni daju 6 mjeseci garanciju, tako da bih ja izbjegao :)
     
  2. rama

    rama Aktivista

    U fontele.ba daju godinu dana, ali je telefon 550 KM. Pa sad kome se isplati davati 50 KM za pola godine garancije...
     
  3. ElectricSound

    ElectricSound Aktivista

    Svako pametniji. Ja sam do sad svaki svoj telefon uzeo u fonTele (moj prijatelj je vlasnik), i za 50 maraka se nisam nikad mislio. Dodje skuplje malo, al je covjek miran. Kad vrisne nesto, a popravak 100-150 maraka sedmi-osmi mjesec, onda cesanje po glavi - a sto ne platih 50 vise. I nisu iste cijene u radnji na carsiji i u BBI.
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Taj u fontele je 16gb model.
     
  5. rama

    rama Aktivista

    Meni rekoše da je 32, iako im na stranici piše 16.
     
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Onda ok, u univerzalno je 495km 32gb ali ako fontele nudi dužu garanciju onda svakako vrijedi 50km više.
    Neznam kako je za fontele, ali ako nema fiskalnog računa dzaba i da je 2 godine garancija.
     
  7. AdoSA

    AdoSA Komšija

    A i ta garancija je ograničena... Samo ako telefon vrisne sam od sebe (što se veoma rijetko događa). Svako fizičko oštećenje ili sl. I garancija ti ne vrijedi
     
  8. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Pa i nije bas da ocekujem ako mi ispadne telefon da cu traziti da ostvarim garanciju :D
     
  9. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Samsung sada nudi i garanciju na display za dodatnih 100$. Mislim da su samo Galaxy S6 pokriveni ovom ponudom
     
  10. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Garancija u Univerzalno je bezvrijedna. Jedan forumas im je i inspekciju zvao, napisali im kaznu za neizdavanje racuna i tek se onda dogovorili nesto. Ako je isto u fontele, ne isplati se davati vise para za duzu garanciju.
     
  11. rama

    rama Aktivista

  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Sve te radnje mogu izdati fiskalni racun sa pdv-om samo tada je cijena +17%, tako da garancija za G2 32GB za 550KM nepije plaho vode. Nego ako se vec opredjelis za kupovinu u ovim radnjama nadji gdje je najjeftinije i pomiri se da nemas garanciju, bolje ces cuvati telefon xD.
     
  13. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Na to sam i ja mislio, i onako od nje nema nista, onda uzmi za najmanje pare i gotovo.
     
  14. rama

    rama Aktivista

    Bilo je i prije spominjanja garancija po ovim prodavnicama, iako niko nije objasnio konkretno o čemu se radi.
    Ako kaže da ima garanciju, kako onda nema garanciju?
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Zato što je kod svih tih seoskih varalica ekran "potrošna roba". Doslovno.
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Svi proizvodjaci telefona nude 2 godine garancije osim par kinezera. Da su ti telefoni legalno nabalvljeni, svi bi oni bili pod 2 godine originalne garancije jer za to garnatuje ovlasteni dobavljac.

    Obzirom da samo bog zna kako su ti telefoni dosli u prodavnice, te kobajagi garancije od 6 mjeseci ili godine daje sami prodavac sto je opet upitno koliko ona vrijedi. Ni jedan se od tih telefona ne prodaje legalno a mene zamo zanima sta inspekcija radi. Kupovina po takvim radnjama je jednaka kupovini na pijaci. I ako nase radnje ovlastene robe masno lupaju po usima, nisu bez razloga telefoni duplo skuplji u legit radnjama.
     
  17. kvaju

    kvaju Komšija

    G2 ima problema sa ekranom, pojavljuju se žute mrlje na bijelim podlogama se samo vide, sumljam da bi itko htio uvaziti garanciju za to ako nije ovlašteni servis. Telefon radi normalno, al bode oči.
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    'ebeš i ovlašteni servis kad ti zadrže telefon 30-40 dana zbog banalne stvari, a većina ih i ne odgovara na mailove kada im postaviš pitanje oko nekog problema. Sve dok ne mognem vratiti uređaj u radnju i bez problema dobiti pare nazad (ili novi telefon na licu mjesta bez pitanja), kupovaću vani telefone i "švercovati" u BIH.
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    ^Svaki servis ima zakonsko pravo zadrzati telefon do 45 dana. To nema veze da li je ovlašteni ili ne. Najcesce su problemi cekanje dijelova mada ima ove nase: sto mozes danas, uradi sutra.

    Takodjer imas osam dana pravo na povrat novca ili zamjenu za nesto drugo. Nakon toga, u garantnom roku mogu da ti popravljaju telefon i zavlace dok se boje ne rastope. Jbg. A koliko znam, i vani imas trideset dana fore da vratis pare. Nije bas da mozes bilo kada u garantnom roku.
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Naravno da ne možeš dobiti pare kada hoćeš, nisam ni mislio na period duži od sedmicu-dvije. Problem je što se ni to ne poštuje u većini slučajeva. Šta se dešava u situaciji kada danas kupiš neki uređaj, sutra-prekosutra se pokvari? Zamjena za novo na licu mjesta ili mučno čekanje na servis?