PiP: kompletan pc i odvojeno

Discussion in 'Računari i komponente' started by jakuza, Aug 29, 2015.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. jakuza

    jakuza Aktivista

    Ako moze vase misljenje koliko vrijedi kompletno kuciste,a koliko se moze dobiti za komponente odvojeno.

    i7 4770k
    asus maximus 6 formula
    kingston hyper x beast 16gb 2400 mhz (4 x 4 gb)
    asus gtx 780 ti matrix platinum sli ILI sa gigabyte gtx 980 g1
    samsung 840 evo 250gb x 2
    asus xonar dx
    corsair ax1200i
    corsair 900d
    corsair professional sleeved kabel set Type 3 red
    corsair 24-Pin ATX Cable red + 2x 4+4 EPS/ATX12V CPU
    corsair h110i gtx

    Ostavio sam sebi za novi build xonar phoebus,i wd 3tb hdd,pa ako bih netko uzeo komplet pc a znacile bih mu te dvije komponente (mozemo se u tom slucaju dogvoriti).
    Ako nekome trebaju slike,javite se ,mrsko mi da sastavljam cijeli pc,ali ako nekome znaci odvojiti cu par sati i za to. :D

    sve upite slati u pp.
    lokacija: Vareš
     
  2. KingT

    KingT Veteran foruma

    CPU - 500KM
    MBO - 350KM
    RAM - 280KM
    GPU GTX 780 Ti komad - 600KM / GTX 980 G1 - 900KM
    SSD - 200KM komad
    Xonar card - 50KM
    Napojna + custom kablovi - 450KM
    Case - 500KM
    Cooler 250KM
    ----------------------

    Total: ~3900KM sa GTX 780Ti SLI
    ~3600KM sa GTX 980
     
  3. jakuza

    jakuza Aktivista

    Hvala King
    Fina procjena s tim da mislim da je 600 km "banalno" za kartu 780 ti matrix platinum bez obzira sto je vec zastarjela,ona je u bok sa gtx 980 5-10% razlike (stojim iza toga).
    A ipak moram da navedem to su po mnogima najbolje karte koje se mogu kupiti na trzistu,sto se tice kvalitete i izrade. Gledajuci kod nas karte daleko losije i daleko "sporije" su na visoj cijeni.
    Mislim da su to najbolje karte iz gtx 700 generacije, isto kao kada bih sada gledali gtx 980 20th anniversary ili matrix platinum i poredili je sa referentnim kartama.

    http://www.guru3d.com/articles_pages/nv ... ew,15.html

    http://www.guru3d.com/articles_pages/as ... ew,22.html

    http://www.guru3d.com/articles_pages/gi ... ew,15.html
     
  4. Tensai

    Tensai Komšija

    Ima na piku tih 780 po 600-700KM.S tim da je ta izvedba nešto jača od obične tako da i vrijedi više.Situacija je takva da ćeš teško naći nekoga da iskešira i 500KM a kamoli više od toga.
     
  5. jakuza

    jakuza Aktivista

    500 km za gtx 780 ti matrix platinum sa jos 2 god. garancije,bukvalno nema efektivnog rada 1000h.E taj film nece nitko gledati jos dugo jer 150 eu je dobar vodeni blok za kartu.
    A vjeruj mi tensai taj kome je puno dati 500-600 -- ili 1000 km za kartu ,taj sigurno nece niti uzeti kartu iz te klase.
     
  6. Tensai

    Tensai Komšija

    Ja govorim kakva je situacija na tržištu,nsiam komentariao vrijednost karte.Ja znam da vrijedi više,ali oni koji ganjaju takve high end karte sigurno neće ganjati korišteno u oglasima,već će kupiti sebi novo.
     
  7. jakuza

    jakuza Aktivista

    Vjerujem da nije puno dati 2500 - 3000 km za dvije gtx 980 matrix platinum,tu se u potpunosti slazem sa tobom. A posebno kod nas ovdje u bih to je bagatela, ima toliko ljudi koji bez problema kupe takve komponente,jer
    definitivno se vidi to kod nas gdje ljudi rade za 300-400 km.Samim time toliko je tih koji bez problema mogu da kupe sebi centralnu od 10000+ km-ova. Vjerujem da ces me razumjeti sto zelim da kazem :)

    Zaboravih da kazem da i ja spadam u grupu ljudi koja zna kako je danas tesko kod nas doci do 50-100 km,samim tim ja nikada ne bih mogao da sebi prijustim takav komad hardwarea.
    Tako da je jedini nacin i meni da kupim polovno ali u MINT stanju.I naravno ja ne trazim hiljade za to,tako da ce oni koji su u poziciji kao sto sam ja mozda kupiti nesto u ciju cijenu se mogu uklopiti.
     
  8. jakuza

    jakuza Aktivista

    Evo nasao sam samo jednu na ebayu ,450 eu koristena tko zna sta je karta pregazila i kako se netko odnosio prema karti .Ne racunajuci shipping i sve ostalo.

    http://www.ebay.com/itm/Asus-GTX-780TI- ... 3f51d3ee0c
     
  9. bhd

    bhd Veteran foruma

    jel u djelovima prodajes sve?
     
  10. jakuza

    jakuza Aktivista

    Ne bih prodavao bar trenutno u dijelovima.A jos cekam da mi stigne h110i gtx da bude sve bude kompletno.
    Prvo cu pokusati prodati koplet centralnu,jer imam dvije konfiguracije,tako da mi ova ne treba.

    Pa ako bas nikako ne uspijem da prodam cijelu konfiguraciju onda cu da prodajem u dijelovima i navesti cu cijene za svaku komponentu.
     
  11. bhd

    bhd Veteran foruma

  12. KingT

    KingT Veteran foruma

    @ jakuza

    Druze ako uzmes 3000KM za tu konfu udaraj se nogom u dupe, nema raja para a oni koji i imaju tesko se razdvajaju od njih :D

    Znas i sam koliko ti grafike i napojna stoje na piku, vec su pocele da malo smrde od stajanja :D
     
  13. selvin

    selvin Moderator

    Ta gore procjena i moze proci po komponentama, i jos da ih spustas pomalo i cjenkas se. Na sve zajedno kao sto KingT rece, 3k je maksimum.
     
  14. jakuza

    jakuza Aktivista

    Ne znam ,meni se 3000 km cini jako malo.
    To dode ovako :

    i7 4770k - 300
    asus maximus 6 formula - 200
    kingston hyper x beast 16gb 2400 mhz (4 x 4 gb) - 200
    asus gtx 780 ti matrix platinum sli ILI sa gigabyte gtx 980 g1 - 999 - 700
    samsung 840 evo 250gb x 2 - 300
    asus xonar dx - 050
    corsair ax1200i - 250
    corsair 900d - 350
    corsair professional sleeved kabel set Type 3 red - 100
    corsair 24-Pin ATX Cable red + 2x 4+4 EPS/ATX12V CPU - 050
    corsair h110i gtx - 200

    Tako da ta cijena od 3000 km,nema nikavkvog smisla,jer kod nas (ne u radnjama) nego
    "recimo" na piku dode ovakva konfiguracija cca 6000km, a za 3000 km nista slicno se ne moze naci .Jer danas solidan cpu ploca i ram dodu 1500-2000 km (npr. soc 1151) .
     
  15. selvin

    selvin Moderator

    Ma nije niko rekao da ne vrijedi, taman je ta cijena od 4k za ovu konfu, ali nemoguce je naci musteriju jer ko ima 4k radije ce uzimati sebi novo i sa garancijom. A to za cpu/ploca/ram sto govoris 1500-2000, otprilike to troje tvoje na piku mozes naci za 1300-1400 sve zajedno, a bice prodato za nizu od cijene one sto stoji, tako da se moze na kraju uzeti za 1150-1200 kako je tebi i procijenjeno. Ne znam ni kako si dosao do te cifre od 6000KM na piku.

    Ti sad nabrajas te cijene da spustis na 3000 da pokazes kako su ti podcijenjene komponente, a ne mozes gledati tako. Jedno je prodavati u kompletu, a drugo pojedinacno po komponentama. Razdvoji ga po komponentama i ako ga prodas za krace od 6 mjeseci za cijenu koju si ocekivao svaka ti cast. Ako hoces da izvuces sto vise para, onda razdvoji na komponente i skupi zivaca kad ti pocnu ljudi nudit sve i svasta za zamjene. U kompletu se ne moze dobit ni 80% od cijene po komponentama.
     
  16. jakuza

    jakuza Aktivista

    I moje je sve pod garancijom,to vjerujem sto kazes tko posjeduje 4k vjerovatno ce uzeti sebi novo,ali malo je takvih danas. "ali pazi za svaku robu postoji kupac"
    Nisam ja niti rekao da ova ploca i cpu,ram u ovoj konfiguraciji dode 1500-2000 km ,rekao sam "solidna ploca i cpu ,ram nove generacije tipa soketa 1151.
    Kako sam dosao na cijenu od cca 6000 km,vrlo je jednostavno
    cpu je 500 km+
    ploca je cca 500km
    ram je 300km+
    karte su 2000km+ ili cca1100 za g1
    2x ssd dode 500km+
    xonar je 130km
    ax 1200i cca 500 km
    corsair 900d cca 800 km,mozda cak i preko
    sleevovani kabeli type3 set je 300km
    pa 24pin-ska + 2x8 pin cca 150 km
    corsair h110i gtx 300km+

    To je to otprilike ako hoces da uzmes novo i to ne u radnjam nego na piku i od ljudi koji to mogu da uvezu po nesto povoljnijim cijenama.
    I to se slazem sa vama naravno da je jedna cijena u kompletu druga odvojeno ali ja necu prodati ovakvu konfiguraciju za 3000 km to je sigurno.
    Radije cu prodati u odovjeno svaki dio ,polako bez zurbe,jer nije nikakva hica :) ..
     
  17. bhd

    bhd Veteran foruma

    Vidio si sta je sena prodavao i kolko je morao spustiti da ode, o tome ti priča :) btw sretno sa prodajom odlična Konfa.
     
  18. jakuza

    jakuza Aktivista

    Sve je to super , Sena je daleko imucniji nego ja "bar sto se tice hardware-a" jer o tome se radi.I situacija u Sene je malo drugacija
    on je prodavao cpu od 2000km+, kome to danas treba i prodavao je karte bez garancije,sve u svemu on je dao veliku cifru
    koliko se ja sjecam
    i7 5960 + rampage + 16 gb ddr4
    2xgtx980, v1200, 900d,2xssd,plus aio coolermaster+ custom vodeno. To se blizi nekim velikim "ciframa" a to sto je momak dao plocu cpu i ram koje je platio 4000km za 2000 nakon pola god. to je njegova stvar.
    Ja nesto tako nisam spreman da uradim sve i da posjedujem tako vrijedne stvari.Tako da je to sve ok,na konfi od cca 10000 km mora da bude gubitaka "velikih", a pogotovo onaj tko ima kesha,taj kad se odluci on ce to
    prodati samo da uzme nesto kesha nazad ,jer ako je odlucio da to proda onda mu vise niti treba niti znaci "bitno je da to ode" .
    I jos jedna stvar ja nisam Sena i ja necu spustiti stvar koja je kod nas u radnji npr. 1000 km i dati je za 400 :)
     
  19. donjapa

    donjapa Overclocker

    @jakuza,

    U prvom si postu trazio misljenje koliko mozes dobiti/vrijedi, ljudi ti rekose par puta. Koliko vidim sad dalje samo opravdavas samom sebi da te stvari vrijede vise. Uredu, oni su ti rekli koliko misle da vrijedi i da mozes dobiti, a to je tvoj hardver i ti ga na kraju prodajes po svojoj cijeni. Stavi cijenu, sto dalje od foruma po mogucnosti jer ga ovdje neces prodati sigurno. Ljudi su ti samo naveli koliko su odredjeni clanovi morali spustati da bi prodali, a ti ako ne budes spustao tesko da ces i prodati, ali ko ceka taj i doceka, eventualno, ili se predomisli.

    Lijep pozdrav i sretno s prodajom.
     
  20. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    2x 980 za 2500km?
    Uzmes 2x 980ti za iste pare....
     
Thread Status:
Not open for further replies.