Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. bhd

    bhd Veteran foruma

    Raja,

    Da cujem misljenja (vec sam pazario tv) velicina i HD + cijena naravno su imali prednost pri kupovini ispred SMART kojeg vjerovatno nikad necu koristiti :D

    https://omega.ba/tv/grundig-led-tv-48-vle-4520-bf-fhd

    Jel ko imao iskustva, i trebam li sta pripaziti :D

    @P.s. znal ko uraditi kalibraciju ?
     
  2. xman

    xman Komšija

    Nesto slicno i mene zanima,kvalitet slike i velicina a 3D,SMART me ne zanima a utice na cijenu. Dobrodosao bi i savjet gdje da kupim tv.
     
  3. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ja na omega.ba 879km donesu u stan :)
     
  4. xman

    xman Komšija

    I kaj velis? Preporuka ili?
     
  5. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ev cekam da dodje, rekli su mi do 5 da ce doci :D

    a veceras tekma, bht full hd, pa cemo testirati :D
     
  6. xman

    xman Komšija

    E taman,ostavi ovde dojam ili pm.
     
  7. bhd

    bhd Veteran foruma

    Instalirah :D Vrh :D trenutno sam prezadovoljan. Yify pustamm 1080, pa onda i one sa DTS zvukom, i tako :D testiram da vidim granice.
    :) TV je fakat odlican jednostavan menu. (za ove pare..)
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Možeš li sa nekim povećalom slikati piksele? :D
     
  9. bhd

    bhd Veteran foruma

    Nemrem :D

    MA nema sta Probao sam ovo par razlicitih formata (po meni yify najbolji riper) do full hd movies (23-29GB MKV).

    Razlike ima def, al yify top izgleda. Velika razlika nije.

    Kao sto rekoh, za ovu cijenu meni top, ja prezadovoljan :)
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Interesuje me koji se panel nalazi unutra. :D
     
  11. bhd

    bhd Veteran foruma

    Hm kako cu to vidjeti ?
     
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  13. osko

    osko Novi član

    Imaš ga stari u FIS-u u Brčkom, bar je bio prije mozda 10-tak dana kad sam ja gledao..
     
  14. osko

    osko Novi član

    Vjeruj stari da je bio po toj cijeni, jer bio je pored njega 40h6400 samo jeftiniji negdje oko 90-ak maraka. ČUDNO AL TAKO JE ZAISTA!

    Međutim, samo su dva primjerka ostala, jedan na izlogu, a drugi u magacinu, a ovaj sam na izlogu doslovno metrom mjerio jer ni sam sebi nisam mogao vjerovati.

    Meni su se u međuvremenu planovi iznenada izmijenili, a vjeruj da bih ga kupio, pa ću ovu svoju 42X10y plazmicu, koju sam planirao penzionisati, zadržati do dalljnjeg :D

    Vozdra
     
  15. bhd

    bhd Veteran foruma

    876km 48 full HD grinding best price :))) so far
     
  16. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    Ja planiram za jedno 10 dana uzeti samsung 48h6400, mislio sam uzeti u ekupi ali izgleda ih je nestalo, tako da za sad ostane next ili da odem do fisa pa provjerim za svaki slucaj.
    (znam da je prije nekoliko mjeseci isto bilo snizenje samo 50h6400 ngdje na 1300 u Fisu).
    Ako neko bude imao kakvu informaciju neka javi.
     
  17. sgt. bull

    sgt. bull Aktivista

    Gledaj da uzmeš novije modele. U next.ba sam vidio model iz 2015 da košta 1300 km pa provjeri kakav je i skontaj. 6400 ima siromašnu ponudu aplikacija i često zna biti problema sa puštanjem filmova, HEVC bi kao trebalo radi ali ustvari neke hoće a neke neće... lutrija.
     
  18. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Uvijek ima novije i bolje al ne znam na kakve si ti probleme naisao sa 6400,ja bas gledam filmove na njemu maksimalno,znaci pustao sam full bluray filmove preko integrisanog playera i ide ko mlijeko. Tv mi je spojen sa AV receiverom optickim kablom i uredno salje dts i dd zvuk . Jedino sto sam primjetio da tv nikad ne nudi update pa mozda si na nekom starom firmwareu a ja sam oduvjek rucno skidao sa UK supporta i imao zadnji najnoviji.
     
  19. sgt. bull

    sgt. bull Aktivista

    Špansko selo druže, špansko selo. Blage veze nemam šta si rekao. Znam samo da ne radi kako spada i to je sve. Puštao preko plexa, preko HDMI, preko USB-a i naišao na razne probleme - od kašnjenja zvuka do štopanja (plex je posebna priča).
     
  20. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    Ma i gledao sam u next posto na ekupi nece dolaziti duzi period, tamo mi rekose.
    Samo vidim da u next imaju dva modela jedan 1.329 a drugi 1.462 pa ima li razlike kakve?
    (mislim da sam negdje procitao na forumu da nema, ali nisam siguran)

    Jedino jos da svratim u Fis i za svaki slucaj provjerim.

    Ma najvise uzimam zbog velicine, jer za ove pare tesko da mozes naci neki model od 48 inch a ujedno da je dobar.

    A problem sa filmovima mogu rijesiti sa cromcastom koji trenutno koristim ako do toga dode.